PDA

Pogledaj punu verziju : Problem sa h.incei



nikolas
13.11.10., 16:03
zna li neko kako da nateram h.incei da se ne zakopava,nego da udje pod vec napravljeno skloniste. p.s on ima oko 2,5cm.

marko
13.11.10., 16:22
Nikako. Zna ona bolje od tebe gde joj je najpovoljnije mesto za sklonište :)

nikolas
13.11.10., 16:55
prebacicu ja nju u nesto manje,sada je u terarijumu 20x25x20 a ona ima oko 2,5cm.da nije to preveliki terarijum za nju?

Sinbad
13.11.10., 17:22
Sta ona da radi u tolikom teru :confused: U taj ter je ubaci kad bude imala 8-9cm a do tada je drzi u plasticnim kutijicama :icon_salut:

marko
13.11.10., 17:25
prebacicu ja nju u nesto manje,sada je u terarijumu 20x25x20 a ona ima oko 2,5cm.da nije to preveliki terarijum za nju?Pa recimo da je praksa da se manje tarantule čuvaju u srazmerno malim plastičnim posudama. Biće ti lakše kad je budeš hranio jer će se na manjem prostoru taratnula pre sresti sa plenom. Još nekog posebnog razloga sem tog nema. Dakle možeš je i ostaviti u tom većem terarijumu ali ako će tebi biti lakše da je pratiš u manjem prostoru onda je premesti.

Muffy
13.11.10., 19:20
Ja sam moju Geni sam uterao u kucicu. ::D
I sad je non stop unutra... :)

bandaur
13.11.10., 19:38
Ne mozes je nikako naterati gde ti hoces. Sama ce ona sebi naci gde joj najvise odgovara

nikolas
15.11.10., 11:08
Juce nisam mogao da je nadjem,za malo da mi izadje iz terarijuma,najbolje je da je ja vratim u njenu plasticnu posudu,tad mogu da je vidjam svakog dana.A imam i lasidoru iste velicine,mozda malo veca u istom takvom terarijumu, nju vidjam uvek.

nikolas
19.11.10., 09:15
Tek sam ga sinoc prebacio u manju posudicu,jer prvo nisam mogao da ga nadjem u zemlji gde je.stavio sam kao podlogu one kokosove resice,da li to moze za njega?:confused:

Sava car
19.11.10., 10:24
Zasto imas potrebu da ga "vidjas" non stop? zasto se uvek pisu isti odgovori...uzmes i posteno je izmaltretiras, s####s joj gajbu na koju se recimo vec adaptirala, iskopas je iz zemlje :eek: i sve to samo da bi ti mogao da je VIDJAS svaki dan?! no comment...

marko
19.11.10., 10:34
Što smo tako napeti danas? Petak je ljudi, vikend je pred nama, opustite se malo :)


Tek sam ga sinoc prebacio u manju posudicu,jer prvo nisam mogao da ga nadjem u zemlji gde je.stavio sam kao podlogu one kokosove resice,da li to moze za njega?:confused:Možeš da staviš kokosov treset (ako na to misliš). Ono što treba da znaš u vezi Holothele incei jeste da je ona oportuni kopač, što znači da će kopati ako ima uslove za kopanje. S obzirom da će joj sklonište biti pod zemljom manje ćeš je viđati na početku ali će izlaziti iz skloništa kad se adaptira. To što je oportuni kopač takođe znači da ona neće kopati ako nema uslove za kopanje, pa ako staviš vrlo malo treseta videćeš je stalno, ALI ja to ne bih radio da sam na tvom mestu. Dao bih joj treseta koliko god treba (onako osrednje, ni puno ni malo) pa neka ona bira da li će da se zakopa ili neće.

nikolas
19.11.10., 20:02
nije to kokosov treset nego nesto drugo,kao resice,kao hrpa dlaka.