PDA

Pogledaj punu verziju : Bogomoljka?



Movski
15.11.10., 13:11
Sta mislite da li je pametno davati bogomoljke kameleonima? Jel su hranljive? 100 PUTA sam vidjao u raznim emisijama kako kameleon jede bogomoljke :) Naravno uz to da pre nego sto je dam kameleonu da joj iscupam "ručice". Secam se kad me je jedna na Goču uhvatila,lepo me je pecnulo :D
Da li je neko uopste probao da hrani nekog gustera bogomoljkom? :icon_salut:

Igor Velevski
15.11.10., 13:44
Po meni nista neces da uradis ako das gusteru bogomoljku svaki put kad je nadjes, zato i nema nikakve svrhe da razmisljas na to. Sa druge strane to su insekti iz prirode sa svim opasnostima koji mogu na nose sa sobom. Da ne pricam i to da bogomoljke nisu kao cvrcci i bubasvabe, pa da se razmnozvaju u tolikom broju i uz to da mladi dobro prezivljavaju.....moj savet ti je da ne "pustas ruke" u prirodi!

Skull
15.11.10., 17:23
Tako je! I po ko zna koji put opet prica o uzimanju zivotinja iz prirode. NIKAKO!

Movski
16.11.10., 00:25
Ma ok ljudi... Ja samo pitam da li je ok dati mu bogomoljku... Odma napadate jbt kao da sam pojeo sve bogomoljke u prirodi... Imao sam priliku jednom da mu dam ali nisam... Cisto sam pitao da znam da li su hranljive i to oko parazita -.-

Miluttin
16.11.10., 11:42
Jedna bogomoljka manje vise, nije u tome problem. Jedino sto kaze Igor, moras da imas na umu da nose ko-zna kakve bakterije i parazite sa sobom, a to je bas odlicna prilika da unistis svog ljubimca. Sto se tice samog menija, mislim da mu uopste ne bi skodila bogomoljka :)