PDA

Pogledaj punu verziju : Presvukla se P.lasidora



nikolas
22.11.10., 09:22
Najzad se presvukla mala lasidora i mogu da vam kazem da je iste velicine kao sto je bila.mislio sam da ta vrsta brzo raste,ali imam je jos kad je bila beba i za malo vise od godinu dana nije porasla vise od 3cm. Ali ok,sad ce da mi se presvuce regalis i vagans.;)

loshme10
22.11.10., 10:11
??? Tu onda nesto nije u redu! Za godinu dana bi trebalo da poraste 5x vise!

nikolas
22.11.10., 10:24
verovatno zato sto je nisam forsirao sa temperaturom,stalno je bio na sobnoj temp. 24C .sve ih drzim na toj temperaturi.pa zbog toga se ne presvlace cesto. ;)

Sava car
22.11.10., 12:18
ta temperatura im odgovara...nora L.p. se presvukla vec 2 puta za 2 meseca i bukvalno je troduplo veca nego kad sam je uzeo...

stefan1
22.11.10., 12:40
bas cudno. ja sam moju parahybanu kupio prosle godine u avgustu kao bebicu od 1-1,5cm a sada je "mrcina" od skoro 20cm. posle svakog presvlacenja mi se duplirala, tako da i ja mislim da sa tom tvojom nesto nije ok

Skull
22.11.10., 13:23
Moje dve parahybane sam nabavio pre nekih mesec i po dana. Jedna se presvukla 19. oktobra a druga jos nije ni jednom, a iz istog su legla. Kad ih uporedim, ova sto se presvukla je duplo veca od one sto se nije presvlacila. Samo ne kapiram sta je sa ovom malom, zasto se vec ne presvuce?

Geni
22.11.10., 13:29
Evo malo mog doprinosa ovoj temi - http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5971

Obe parahybane u pitanju su još na istim pozicijama. Manja se presvukla i porasla za oko 25% od tada.

nikolas
22.11.10., 18:01
ma sad cu ja da guram vecu temp i vecu vlaznost pa ce tad sigurno brze da raste,znaci stvarno,moj regalis sto je 15cm se presvukao dvaput u dva meseca,a imao je veoma dobre uslove.tako cu i sa lasidorom. ;):club:

loshme10
22.11.10., 19:20
Pa sto onda i parahybana nije imala dobre uslove? Vise volis regalisa?! :D

nikolas
22.11.10., 19:41
Pa nije da volim vise regalisa,nego sam cuo da im je kraci vek kad se poveca temperatura vise nego sto treba ,pa reko ajd neka ga nek zivi,a regalis je vec veliki,nece valjda brzo da rikne. ;)

Dusan1992
23.11.10., 17:25
Ne brini se za zivotni vek tarantula, dugo ce ziveti. U optimalnim uslovima L. parahybana ce ziveti 15-20 god, a P. regalis (ako je muzjak) ce sazreti za godinu dana i posle toga ce ziveti jo 1 ili 2 godine a ako je zenka trebace joj duze vremena da maturira a posle toga se gledate jos otprilike 8 godina.