PDA

Pogledaj punu verziju : Zmije predosetile zemljotres



ulixes
22.11.10., 09:33
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/218747/Zmije-najavile-zemljotres-u-Kraljevu

Jel imao neko od vas slicna iskustva sa svojim zmijama? Moja tarantula nije ni osetila.

tomahawk
22.11.10., 10:56
Te večeri se desilo da mi sve tri zmije istovremeno budu van svojih skloništa jako dugo. Takođe, bile su neobično aktivne, mada u tom trenutku ja tome nisam pridao posebnog značaja. Sutradan vrativši film zaključio sam da su definitivno osetile seizmičke promene, što nije ni čudo za tako hiper-razvijena čula koje poseduju...
Verovatno su teraristička sabraća na forumu imala slična iskustva. Meni se u toku potresa desilo da su mi se svi terovi, koji su inače na točkićima, pomerili za desetak santima levo-desno. Srečom ništa sa obližnjih polica nije palo na njih. Da li se nekom desila neka nesreća sa terarijumima?

ganjachica zmajeva
22.11.10., 13:04
Mojoj sestri se prolio akvarijum.

Marko87
22.11.10., 17:35
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/218747/Zmije-najavile-zemljotres-u-Kraljevu

Jel imao neko od vas slicna iskustva sa svojim zmijama? Moja tarantula nije ni osetila.

Moje zmije loptasti piton, kalifornijska kraljevska, i kukuruzni smuk su bili hiperaktivni celo vece, ali amelanistik kukuruzni smuk (koji se presvukao sutradan) nije mrdao.
Nekoliko trenutaka pre zemljotresa papagaj je teo da izvrsi samoubistvo u kavezu (leteo na sve strane i udarao krilima o zidove kaveza).

Miluttin
23.11.10., 23:04
Moji gekoni luduju nocu tako da to nije bilo nista cudno, a sto se tice papige,pa to je haos. Jadnik je toliku buku digao kako bi neko dosaodo njega. Kako mucenik nije bio shvacen na vreme, mama je samo pokrila kavez kako bi sklopila oci... Posle bi sta bi!

Dahaka
26.11.10., 09:27
Логићно еј да животиње имају нека чудна понашања прије земљотреса.
То са змијама се стално понавља.

Када је био земљотрес у Боки Которској један новинар из Тивта је слао у Подгорицу чланке за новине. И пошто се ништа није дешавало у Тивту значајно он је написоа да су се тог дана шивотиње ћудно понашале. Ови у Подгорицу се се пресмијали отм члану и наравно нијесу га сватили озбиљно. Али сјутри дан је био страшан земотрес.

Следећи пут да знате...