PDA

Pogledaj punu verziju : Forum Teraristika.org



D@nijel
22.11.10., 11:19
Ajd malo da podelimo misljenja o forumu.Kakav je,kakav je bio,sta se promenilo i sve vezano za forum.Ja cu prvi da pocnem.
Pre par godina kad sam se registrovao forum je bio jako prijatan i clanovi su bili vise nego spremni na saradnju i pomoc.Sad mi se vec cini da ima previse negativne energije i nerazumevanja za nove clanove i njihova pitanja.Takodje se primecuje opadanje kvalitetnih tema na teraristici.Ranije je moglo da se vidi kako Zarko,Kimo,Geni ili Nenad(izvinjavam se sto nisam sve pomenuo) koji su iskusniji teraristi okace neku zanimljivu temu o svojim zivotinjama i uveliko dele iskustvo i misljenja sa drugim claniovima.Sad to nije slucaj jako retko se neko javi ili samo prokomentarise nesto i to je to.Cini mi se da polako forum pocinje da se uspavljuje.Razumem da ima gomilcina dobrih tema i jako puno informacija na forumu al nekako mislim da forum nije isti kao sto je ranije bio.Sta vi mislite?
Odmah da se ogradim,ne pljujem nigog,ne kritikujem,nemam nista protiv foruma,da imam ne bih bio na njemu ovoliko.Samo eto tema za pricu i konstruktivnu raspravu:)

LemyKadir
22.11.10., 12:26
U neku ruku se slazem sa D@nijelom... Koliko sam svatio ovaj forum je osmishljen za deljenje iskustva izmedju ljudi koji se bave teraritikom i pomaganjem onima koji zele da pochnu sa time... Iskreno i mene ponekad iritira malo kada "novajlije" postavljaju neka pitanja o kojima je vec pisano na forumu... Znam da je takva sslichna tema (najcheshca postavljena pitanja o tarantulama, ili tako neshto) vec postavljena , ali evo i jednog predloga kako da se smanje takva pitanja... Da li moze na samom pochetku foruma, odmah iznad grane "Egzotichni ljubimci" da se postavi nova grana gde bi bile grupisane neke teme slichnog sadrzaja kao i gore pomenuta o tarantulama... Mislim da bi se tako mnogo olakshalo ljudima koji traze pomoc...
A shto se shirenja negativne energije tiche, primetio sam da to stvarno postoji... Ali stvarno ne znam kako na to moze da se utiche... Ali mislim da bi gore pomenuti predlog barem malo smanjio tenziju oko postavljanja istih pitanja... :)
Shta vi mislite :)

Sava car
22.11.10., 13:06
Meni je jasno zasto dugogodisnji clanovi nisu toliko cesti...jednostavno zamislite da se posle 4 godine susrecete sa istim pitanjima, istim svadjama, istim(po karakteru) ljudima...i oni vas pitaju uvek isto, iako ste vec 60 puta pisali o tome...mnoge novajlije jednostavno mrzi da citaju i to je problem...i samim tim kad taj neko nesto pita po 61. put neko ga fino napushi...meni se forum svidja i pored te negativne energije koja jeste prisutna, jer sam naviko na to...to je forum! mnogo ljudi sa razlicitim misljenjima...idite na Yugo fan klub pa ce da vidite sta je negativna energija! ::D ovo ovde su :halo:

loshme10
22.11.10., 14:25
Moje misljenje je da stvarno ima ljudi koji pitaju nesto sto se sazvakalo mnogo puta ranije, ali svi oni moraju i zele sto vise da saznaju! Iako sve to vec postoji na forumu, ljudi hoce da cuju misljenja bas za svog ljubimca, jer logicno je da se vise brinu kad pocinju nego kasnije kad se naviknu... Mislim da ako nekog iskusnijeg vec mrzi da odgovori, ili ga nervira vrtenje slicnih pitanja, bolje da preskoci odgovor, nego da napusava pocetnike. Jer mi treba da pomognemo i da se trudimo da sto vise ljudi pocne da se bavi teraristikom, a ne da napadamo one koji pocinju ili zele da pocnu... ;)

Muffy
22.11.10., 14:37
Pre par godina kad sam se registrovao forum je bio jako prijatan i clanovi su bili vise nego spremni na saradnju i pomoc.Sad mi se vec cini da ima previse negativne energije i nerazumevanja za nove clanove i njihova pitanja.Takodje se primecuje opadanje kvalitetnih tema na teraristici.Ranije je moglo da se vidi kako Zarko,Kimo,Geni ili Nenad(izvinjavam se sto nisam sve pomenuo) koji su iskusniji teraristi okace neku zanimljivu temu o svojim zivotinjama i uveliko dele iskustvo i misljenja sa drugim claniovima.Sad to nije slucaj jako retko se neko javi ili samo prokomentarise nesto i to je to.Cini mi se da polako forum pocinje da se uspavljuje.Razumem da ima gomilcina dobrih tema i jako puno informacija na forumu al nekako mislim da forum nije isti kao sto je ranije bio.Sta vi mislite?
Odmah da se ogradim,ne pljujem nigog,ne kritikujem,nemam nista protiv foruma,da imam ne bih bio na njemu ovoliko.Samo eto tema za pricu i konstruktivnu raspravu:)
Ja sam od skoro registrovan, ali sam mnogo starih tema ovde citao i moram da kazem da se slazem sa tobom...a i mnogo sam uzivao citajuci njihove nekadasnje postove/teme...pogotovo ono kad su pricali o tome kako da prosvercuju zivotinje iz druge drzave, vrlo cool... ::D :D

Mada je sad red da oni koji su ranije trazili savete, dele savete...s' kolena na koleno..da stariji forumasi malo odmore... :)


Meni je jasno zasto dugogodisnji clanovi nisu toliko cesti...jednostavno zamislite da se posle 4 godine susrecete sa istim pitanjima, istim svadjama, istim(po karakteru) ljudima...

Slazem se...znam kakav sam ja ranije bio na krstarici forumu i kakav sam sad...sve mi je smor tamo...mada se ipak uvek urazumim i gledam da zvucim sto vise heppyyy, da se novi clanovi ne bi osecali lose... (:

Ali ovde mi se samo jednom do sada desilo da neko lose odreaguje, uglavnom su ljudi dobri i hoce da pomognu...a mozda su dobri samo da bi prodali robu :norty:

ulixes
22.11.10., 14:40
Nemam iskustva sa teraristikom ali itekako imam na forumima. Ako forum tretira neku usko specijalisticku oblast (kao sto je slucaj ovde) dodje vremenom i do "zamora materijala". Cini mi se da broj iskusnih terarista koji su spremni da podele svoje iskustvo sa drugima stagnira, nije stvar samo u Zarku i ostalima. Njihovi textovi su i danas od itekakve koristi. Na kraju krajeva najbitnije je da nisu napustili forum, i dalje se tu i javljaju se.
Problem je sto je malo onih koji su poceli da se bave teraristikom tada (pre 4 godine) kada je nastao forum ne ucestvuje u zajednici. Ja sam jos nov pa ne mogu svojim savetiuma pomoci jos uvek nikom,a imam volju. Forum ne odumire, naprotiv, jako je aktivan, dnevno bude i po 20-30 novih tema koliko sam uspeo da vidim (doduse cesto se pitanja ponavljaju) a to pripisujem lenjosti novih clanova koje mrzi da citaju bas te textove starijih clanova. Takodje je problem sto nasi ljudi malo citaju i iz drugih izvora vec mu je najlakse da se registruje ovde i postavi (da ne kazem glupo) pitanje.
Mene interesuju tarantule i imam volju da doprinesem tom delu foruma makar prevodjenjem textova sa stranih sajtova do kojih sam dosao. Problem ce biti taj sto i dalje nece imati ko da cita. Nemam trenutno vremena da se posvetim tom poslu koji ce biti malo obimniji, ali sam poceo sa pripremama :)
Dobra je bila i ona inicijativa da se naprave majice sa teraristickim motivima ali tamo nisam zeleo da se ukljucujem u diskusiju da mi ne bi rekli kako sam nov ovde a vec im solim pamet :)

nenad
22.11.10., 15:57
Meni je jasno zasto dugogodisnji clanovi nisu toliko cesti...jednostavno zamislite da se posle 4 godine susrecete sa istim pitanjima, istim svadjama, istim(po karakteru) ljudima...i oni vas pitaju uvek isto, iako ste vec 60 puta pisali o tome...mnoge novajlije jednostavno mrzi da citaju i to je problem...i samim tim kad taj neko nesto pita po 61. put neko ga fino napushi...meni se forum svidja i pored te negativne energije koja jeste prisutna, jer sam naviko na to...to je forum! mnogo ljudi sa razlicitim misljenjima...idite na Yugo fan klub pa ce da vidite sta je negativna energija! ::D ovo ovde su :halo:

Svaka čast. Upravo je tako ;) A moram i da se složim sa Muffijem, i da kažem da su stariji članovi prepustili mlađim članovima odgovaranje novajlijama. ;)

Sava car
22.11.10., 16:13
i da kažem da su stariji članovi prepustili mlađim članovima odgovaranje novajlijama. ;)

...sto je skroz ok i na mestu...a ako je taj mladji clan dao novajliji savet koji je ne tacan, onda banu matori madafakeri :cool: i objasne obojici fino :D

D@nijel
22.11.10., 16:19
Slazem se ja sa svima vama.Al gde su teme iskusnijih terarista?Ima samo infoa o parenjima i razmnozavanju.A gde su teme o zivotinjama koje su nabavili?MAlo novog infoa i novih zivotinja;)

nenad
22.11.10., 16:20
a ako je taj mladji clan dao novajliji savet koji je ne tacan,

Netačan se piše zajedno, a ne odvojeno ;)

D@nijel
22.11.10., 16:25
Nenade ti si pravi Darth Vader:P
salim se odosmo u off malo.

Sava car
22.11.10., 16:29
Netačan se piše zajedno, a ne odvojeno ;)

:ranting2: :rolleyes:

Eto cemu sluze matori clanovi ::D

bubamara
22.11.10., 19:07
nije na odmet,edukacije...;)

FatBastard
22.11.10., 19:48
Po mom mishljenju, sve je vec napisano o vrstama koje su najcheshce kod nas...
Kada se budu pojavile neke nove vrste bice i novih DOBRIH tema... :)
Na teme da li zhivotinji treba voda, da li da kupim agamu ili gekona, pesak ili treset za supstrat smatram da niko ne treba da odgovara, ili chak i da se odmah obrishu... :D

Poisonous-sting
22.11.10., 21:21
Sve je OK! Samo treba da se cuje i glas clanova a ne samo moderatora i administratora! To je demokratija zar ne?

Muffy
22.11.10., 21:58
...sto je skroz ok i na mestu...a ako je taj mladji clan dao novajliji savet koji je ne tacan, onda banu matori madafakeri :cool: i objasne obojici fino :D
I lupe im cvrge i kazu im da im se ne ponovi...:norty:


Netačan se piše zajedno, a ne odvojeno ;)

Lupider mu cvrgu jednu :norty: ::D


Slazem se ja sa svima vama.Al gde su teme iskusnijih terarista?Ima samo infoa o parenjima i razmnozavanju.A gde su teme o zivotinjama koje su nabavili?MAlo novog infoa i novih zivotinja;)

ides na pretragu (http://www.teraristika.org/forum/search.php) i ukucas sta te zanima...izadje ti 50 tema u kojima ima ono sto te zanima... :p
Cini mi se da nisam dobro razumeo pitanje :shy:

kimo
22.11.10., 22:15
Aj da se ubacim malo...što se tiče samog foruma, on je super, mislim da ekstra funckioniše, ali neke od mana koje ste naveli su normalne,jer one dolaze sa brojem članova. Kako forum raste, raste i broj početnika, da se tako izrazim, a samim tim i tih tema, uglavnom dosta ljudi prvo postavi temu pa onda kada im niko ne odgovori potraže odgovore u starijim temama sa maltene istim pitanjima. Novih tekstova nema, jer ljudi koji imaju nove vrste ne pišu često jer nemaju vremena, barem ja tako mislim.

Sve pohvale za forum i za sve članove i administratore :)

marko
22.11.10., 23:42
Sve pohvale za forum i za sve članove i administratore :)Vidim da za moderatore nema pohvala => ban :)Z

Šalu na stranu, što se mene tiče, za sada sve funkcioniše podnošljivo. Novih članova i istih pitanja će biti uvek (tako i treba da bude, širimo se lagano), ne postoji perfektna stiki tema koja odgovara na sva moguća pitanja (i kada bi ista postojala, forum kao forum bi izgubio smisao, ne u potpunosti ali većim delom).

Novih (kvalitetnih) tema nema jer je došlo do blagog zasićenja. Nove vrste se ne nabavljaju (pođite od sebe). Evo npr. ja već duže vreme priželjkujem neke Selenocosmia vrste ali mi uvek uskoči nešto što je na skali prioriteta iznad novih tarantula. Šta da se radi, biće kad bude. Pored toga, za pisanje dobre nove teme nije dovoljno samo kupiti novu vrstu. Treba se njom malo pozabaviti, istražiti je, pratiti njeno ponašanje, karakteristike, pa sve to na kraju sročiti u neki fin početak jedne dobre teme. Nije to samo: nađem caresheet na netu pa ga prevedem.

I na kraju ovo što Kimo reče, nemaju ljudi vremena. 'Danas' vreme sve brže i brže prolazi, imam utisak da dan više ne traje 24h kao što je nekada trajao :)