PDA

Pogledaj punu verziju : HITNO POMOC-l.parahybana(valjda)



dark2
24.11.10., 02:41
Toliki je problem sa ovom T. da me je prosto blam da predstavim isti.
moja predivna prijateljica(inace terarista iz senke) je pre par sati dobila T. na poklon koja ocajno izgleda... stara je oko 3 godina,lik koji je cuvao te 3 godine je nahranio svega 4 puta(uopste ne znam ni da li je to moguce) ali on se njoj tako prijavio. T. izgleda ocajno skoro da nema zadnjicu,otezano se krece i po prijavi prijateljice nema snagu cak ni da ujede. ponudila joj je jednu tenebriju ali kaze da joj deluje toliko slabo da ne moze ni da je pipne.
DA LI POSTOJI SPAS OVOM JADNIKU OD SPIDER-A?????? p.s. nismo sigurni ni da li je ova vrsta tarantule...moze sutra poslati sliku da je okacim(ali je stvarno zalosno)

Geni
24.11.10., 02:44
Ulazem cokoladnu bananicu da je u pitanju odrastao muzjak koji je zavrsio svoj zivotni put.

Za sve ostale slucajeve, povecana vlaznost i posuda sa vodom brzo resava problem.

Miroslav
24.11.10., 03:23
Ako kojim slučajem nije u pitanju odrastao mužjak i ako par dana nakon što joj daš vodu, ne primetiš nikakakav oporavak, tj. i dalja nema snagu da samam ulovi plen, onda joj na nešto samelji tenebriju i ostavi.
Ako sve prođe kako treba, onda gledaj da joj daš nekog cvrčka ili žohara. Mnogo su hranjiviji i bogatiji proteinima od tenebrija.

loshme10
24.11.10., 10:39
A bez obzira kako sve to prodje tog "lika" posalji kod nekog od nas da mi njega nahranimo 4 puta u 3 godine!!!

Zlopanja
24.11.10., 11:50
Ma muzjak je 100%
Nista T ne moze da bude ako je jela samo 4 puta u 3 godine. Mogla je jesti samo jednom u 3 god pa joj opet nebi bilo nista. Nemojte me samo pogresno razumeti, moja T jede jednom u 2 dana. Glupo je tako malo hraniti bilo koje zivo bice ali je T terminator i nista joj ne moze biti od retkog hranjenja. Cak sam negde procitao da T ne moze da umre od gladi :o:o:o

dark2
24.11.10., 13:35
e pa ako je tako sto se hranjenja tice onda je definitivno starac! ali star je kao 3 godine a posto sam ga video meni izgleda kao da ima 133godina!:eek:

Geni
24.11.10., 13:38
Daj ti fotku pa da ne pipkamo u mraku, ne znamo ni koliki je ni koliko je star.

dogoargentino
24.11.10., 17:05
Мuzjak-penzioner :-)

One enthusiast feeds his collection three subadult mice a week; these tarantulas are definitely not for the rank amateur, the faint of heart, or a person of limited income."
Toliko o hranjenju 4 puta u 3 god.
Sad je valjda u pravim rukama,ako nije "mator" da se to ispraviti uz dobru negu.

sale1808
24.11.10., 19:50
Nisam bas siguran da li bi izdrzao da se hrani samo 4 puta u 3 godine.Naravno da su pauci izdrzljivi sto se tice nedostatka hrane,jer i u prirodi naravno,nisu uvek uspesni u lovu.
Ali hajde da pokusam ako mozemo da izvucemo tog pauka.
Kako je pauk do sada hranjen, naravno zavisi od kolicine hrane u tom momentu,kao i kaloricnosti.Ali opet je cudno da je pauk uopste i ostao ziv do sada.
Slazem se sa Geni-jem ,ako nije muzjak u pitanju,da joj treba za pocetak dosta povecati vlaznost....znaci naprskati terarijum kapljicama vode,ne pauka,,,kao i postaviti posudu sa vodom,,mozda i 2 u zavisnosti od velicine terarijuma.
Dati mu sveze ubijenu hranu,posto nema snage da lovi,a verovatno nije ni spreman na to....,ali predhodno se informisati,sta je pauk u svom bogatom zivotnom veku hranjenja,najvise voleo da jede....sto je bitno,kako bi mu se ponudila ona hrana koju voli.
Ako pocne da jede,ne davati mu veliku kolicinu hrane u startu ,odnosno ne davati onoliko koliko moze da pojede,vec postepeno povecavati.....
Mozda jos neko ima neku ideju.....???
Ako ne vredi nista od ovoga.......zao mi je....

Geni
24.11.10., 20:08
Samo da opet ponovim da pauk apsolutno nema intelektualne mogućnosti da ima preference šta voli da jede. Tarantule jedu plen koji je dovoljno mali da nije opasnost i dovoljno veliki da im utoli glad. Ako su mnogo gladne napadaće i plen koji može da ih povredi a napadaće i plen koji im nije ni za zub. Ako nije mnogo gladna, napadaće samo plen koji joj je najlakši za hvatanje i koji je najviše mami. To je i izvor pogrešnog verovanja da više voli na primer lateralise od fobasa. Lateralisi se više kreću i više izazivaju tarantulin instinkt za lov. Što se plen više kreće, lakše je proceniti njegovu veličinu i samim tim opasnost. Na nama je da tarantuli obezbedimo kaloričniji obrok jer tarantula tu razliku ne pravi.

Mrtva hrana će manje da namami tarantulu da je pojede od žive hrane i treba im dati nekog malog žohara ukoliko tarantula uopšte može da se kreće i da lovi i ukoliko ima helicere.

Ali prvo voda pa sve ostalo.

Daj slike i info koliko je velika.

dark2
24.11.10., 20:39
dobijate sliku cim se frendica vrati sa posla, bar mi je tako rekla!inace i ja sam video tu T.velika je poprilicno,minimum 15cm sa nogama(moja slobodna procena). hvala svima!!!!!

sale1808
24.11.10., 20:50
Ne bih bas da ulazim u polemiku,ali sam se uverio u neke drugacije stvari.
Nekoliko tarantula koje nisu zelele da jedu,a davao sam im vise vrsta zive hrane....nisu nikako odbile mrtvu hranu.
Da li su bile pod stresom ili je neki drugi problem bio..ne znam.
Nekoliko puta sam cak dao i pilecu dzigericu....,komadic,,,,tarantuli koja nije htela da jede jedan duzi period....
Znaci.....dokazano da je mrtva hrana ipak vise namamila pauka od mnogo vrsta zive hrane....
Od zive hrane sam tada koristio:skakavce,cvrcke,brasnaste crve,muve,ose,larve muve,lateralise.Neki su bili poreklom iz prirode,ali iz predela koji nisu toksicni....i nista nije vredelo dok nisam dao mrtvu hranu...
Kasnije sam tog istog pauka hranio zivom hranom i sve je bilo normalno u narednom periodu.
Sta i da li tarantula misli i da li uopste moze da misli,kao i da li on zna ili ne zna sta jede......ne mozemo sa sigurnoscu reci ,iako mnogi testovi kazu da kod njih radi samo instinkt.
Mozda se dokaze u nekoj blizoj buducnosti da smo bili u zabludi .......

Geni
25.11.10., 09:55
Možemo sa sigurnošću reći jer tarantula nema mozak. Nema ništa što bi moglo da čuva informacije da li joj se nešto sviđa ili ne. Jedino može da reaguje po instinktima.

Koga ova tema više interesuje, toplo preporučujem da pročita Biology of Spiders -Rainer F. Foelix u kojoj je detaljno objašnjeno mnogo toga. Za manje detaljno štivo preporučujem naravno Tarantula Keeper's Guide - Stanley A. Schultz


dobijate sliku cim se frendica vrati sa posla, bar mi je tako rekla!inace i ja sam video tu T.velika je poprilicno,minimum 15cm sa nogama(moja slobodna procena). hvala svima!!!!!

Onda sam ubeđen da je odrastao mužjak u pitanju. Čekam fotke ;)

sale1808
25.11.10., 14:29
A mislim da i po nekim saznanjima do sada ...,mislim da sam i ranije negde cak i procitao..,da postoji mogucnost...,sto ja mislim da je sigurno tacno to...da pauci ,vezano za njihova hemijska cula,sigurno znaju uvek i u svakom momentu sa cime imaju posla.Bilo da se tice plena ili zenke koja ostavlja trag.
Jos kao dete sam sakuljao pauke i posmatrao ih satima...Uverio sam se u to mnogo puta.
Mislim,sto se naravno neki nece sloziti,da pauci,pa i tarantule kao primitivna vrsta paukova,tacno znaju cime se hrane,samo ne mogu da nam kazu na nama razumljiv nacin......Mozda jednog dana...ko zna.......

zerobyte
06.12.10., 05:02
Hahahh,u pravu si...mozda jednog dana...:) Dark ostavi slike,drugacije ne mozemo. :)

Zlopanja
06.12.10., 16:05
Ili ako vec nema slika barem nam javi dal je pauk jos uvek ziv.