PDA

Pogledaj punu verziju : koja zmija u ter.



dark2
01.12.10., 22:33
poz. svima! rekoh da osvezim malo forum jednom new temom(posto zadnjih 24h nije niko nista zalepio). interesuje me koja je po vasem misljenju ok zmija zmija za ter. sto se gledanaja tice(mislim da se sto manje skriva) i koja podnosi povremeno hendlovanje. ja konkretno imam reg.pitona i lampropeltisa. sto se pitona tice citao sam o njemu i znao sam za njegovo ponasanje u ter. jos pre kupovine(ali moram priznati da je to sada pocelo malo i da me nervira). prvih meseci bio je napolju po 5,6 sati dnevno i meni je to ok bilo,ali poslednjih 2 meseca prava je retkost videti ga. sto nije slucaj sa mojim lampropeltis-om koja je prvih meseci bila u steku a poslednjih je non stop napolju(meni je ona bas gotiva ali mi je malo mala za moj ukus:cool:). u glavnom hteo sam da kazem,posto imam veliki ter. u dnevnoj sobi ispod tv-a zeleo bih da premestim regiusa i tu stavim nekog aktivnijeg i atraktivijeg zmijurka. gotiva su mi green tree pitoni,ali ako se ne varam oni i nisu mnogo preporuceni za hendlovanje(ili lupam). imam par kandidata u glavi,ali eto reko da cujem i vas! veliki pozzzzz

Nemanja
02.12.10., 00:28
Mozda bih mogao da ti pomognem, posto o tome razmisljam ovih dana.
Sto se tice regiusa, jesi li proverio da li su svi uslovi u redu i da li je zmija OK? Ne kazem da nesto ne valja, ali ponekad zaboravimo da njima ne prija sve sto nama prija, pa moze da dodje do stresa, nekih drugih problema, cega vec ne... Mozda mu je jednostavno doslo vreme da odmara, a kasnije ce biti aktivniji. Jesi li razmisljao da promenis malo uredjenje terarijuma umesto da premestis zmiju i nadjes neku "atraktivniju"? :D Loptasti su daleko od neatraktivnih zmija, zapravo jako je lepo videti ih kako lencare. :D
Zeleni pitoni i nisu toliko aktivne zmije. Iako verujem da se ne bi skrivali kao tvoj regius, nekako mi se ne cine da bi bili zanimljivi za motanje po rukama. Nesto mi govori da ne bi ispunili tvoje zelje koje si naveo.
Predlog za novu zmiju je Morelia spilota cheynei, ili bilo koja druga spilota koja ti odgovara. Mislim da je to zmija koja bi, uz pametno isplaniran terarijum, bila odlicna za to sto ti zelis. Opet, predlazem je jer se meni mnogo dopada i to je samo jedna od neverovatno mnogo mogucnosti. Tu su razni smukovi, kao i neverovatan broj drugih zmija koje su sve na svoj nacin zanimljive. Morao bi sam vise da potrazis, kakve te zmije zanimaju, pa da pitas onda konkretno o odredjenoj vrsti da li bi ispunila tvoje zelje.
Nadam se da sam ti nekako pomogao. Pozdrav!

dark2
02.12.10., 12:36
hvala nemanja! iskreno nije mi ova vrsta koju si naveo ni pala na pamet.nisam ni nailazio na nju u prodaji,mislim da sam prosle godine video kod pedje par koji je kupio za sebe(ako nisam permutovao nesto). moj ter. je 120x50x40 tako da bi voleo neku masivniju (debelu zmiju) ali ne rasta preko (plafon) 3 metara(cak i to je mnogo).sinoc sam video da je nebojsa stvavio oglas da prodaje muzijaka boa c. iskreno to mi je primamljivo.koliko sam ja informisan muzijak boe ne bi trebao da naraste poput zenke(valjda:confused:,i ne znam da li se stekuju mnogo ). veoma mi se svidjaju i blood pitoni,ali o njima ne znam mnogo(ali mislim da se i oni dosta stekuju po sklonistima). prostudiracu detaljnije ovu vrstu koju si mi predlozio(jer o njima ama bas nista ne znam),samo mi reci da li moze da se najde kod nas??? hvala na preedlogu. p.s. smukovi mi i nisu nesto interesantni bas zbog debljine(nekako su po mom ukusu vise reg.,blood pitoni itd).:icon_salut:

Sinbad
02.12.10., 14:36
Boa Constrictor ti je vrh po svakom pitanju...to je moje misljenje...nije agresivna , taj ter sto imas ti je dovoljan za nju , masivna je itd. Meni se cerka od 4 god. igra sa njom (naravno uz moje prisustvo). 10 poena za bou constrictor ;-)

dark2
02.12.10., 18:20
ma i meni se boa svidja,samo ne znam do koliko muzijaci rastu?znam da su rastom manji od zenke...kolika je tvoja boa?

NecrovoX
02.12.10., 19:26
Retko koji mužijak će ti preći 2 metra,čak je i to teško.Ženke su između 2 i 2,5m, a i to je pitanje.Naravno mislim na Boe constrictor.
Ali ako tebi generalno dosadi što one miruju, pa to će ti onda vremenom svaka zmija dosaditi. Po meni ne mora da bude aktivna da bude lepa i zanimljiva, ako i ne mrdaju diviš se njihovoj lepoti kao i slici.

dark2
02.12.10., 20:10
druze nisi ti mene razumeo ocigledno! ne znam sta ti podrazumevas pod ''mirovanje'' ja sam govorio o stekanju. sada mi je u dnevnoj sobi prazan ter. da li se razumemo??? znaci da bih gledao i uzivao u mom regiusu morao bih da instaliram u njegovoj kucici kameru kao u velikom bratu i tako da uzivam u njegovoj lepoti.ja sam vec napisao da sam o njemu sve znao i ipak ga uzeo,u prvih godinu dana bio je po par sati napolju. a sada stek 00-24

NecrovoX
02.12.10., 21:41
Da,da,kontam ja tebe,ali to je sve deo toga.

Sinbad
02.12.10., 21:51
ma i meni se boa svidja,samo ne znam do koliko muzijaci rastu?znam da su rastom manji od zenke...kolika je tvoja boa?
Moja boa ( Bosko ;-) ) oko 150cm .

dark2
02.12.10., 22:18
pozdrav za tebe i boska!:icon_salut:

Sinbad
02.12.10., 23:18
pozdrav za tebe i boska!:icon_salut:
Hvala , hvala ...evo i on tebe pozdravlja ;-)))

Pedja
13.12.10., 21:59
Boe constrictor nisu plasljive zmije i ne treba im hiding place , tako da se lepo vide u terarijumu.
Sto se velicine tice muzjaci bas retko kad predju 2 metra.
Kod boa se ishranom moze uticati na to kolike ce da budu cak i do 30%.
Naime u prve 4 godine zivota stepen rasta kod ovih zmija je najveci, i ukoliko se pretera sa ishranom dobije se zmija veca od proseka,
a isto tako i obrnuto, ukoliko se nabavi mlada zmija i hrani na svake 2 nedelje osrednjim(nikako velikim) plenom tesko da ce prerasti cak i 180cm kod muzjaka.Nakon 4 godine hrane se svakih 20-30 dana sa 2 pacova ili 1 zamorcem i takoreci ne rastu.
Ovakav nacin ishrane je potpuno zdrav za zmiju, da neko ne pomisi suprotno.

dark2
22.01.11., 21:29
hvala svima na postovima! ja nabavio boa constrictor imperator muzijaka starog oko 2,5 godine dugackog oko 140cm(thanks vujaklija) i odusevljen sam:D.izvadio sam mesta za skrivanje (http://www.google.com/search?hl=en&client=firefox-a&hs=OT5&rls=org.mozilla:en-US:official&&sa=X&ei=yTw7Td-BKcOYOqH8vPQK&ved=0CB4QvwUoAQ&q=boa+constrictor+imperator&spell=1)(bilo je jedno ali nije hteo da ga koristi) tako da sa velikim uzivanjem posmatram njegovo kretanje i veranje u ter.za razliku od mog predhodnog stanara regiusa:mad:.okacicu slike NAZGUL-A u ter. cim ga uslikam u istom. pozdrav svima i jos jednom HVALA:icon_cheers:

http://i1037.photobucket.com/albums/a460/darekici/n.jpg
http://i1037.photobucket.com/albums/a460/darekici/n1.jpg

Sinbad
22.01.11., 21:39
Nema na cemu matori . Zivi bili i ti i Nazgul :icon_cheers: