PDA

Pogledaj punu verziju : Par pitanja



duffman
07.12.10., 17:21
Pozdrav ljudi, dakle evo sta me muči. Planiram da uzmem bradatu agamu, sve mi je više manje jasno procitao sam dosta toga na forumu, e pošto treba tek da pravim terarijum, pitanje je u vezi podloge. Video sam na par foruma stranih da su ljudi stavljali pločice keramičke one hrapave na dno terarijuma i tako drze guštera, kapiram da je lakše da se čisti nego pesak ili nešto drugo, zanima me sta vi mislite o tome, da li to ima loših strana i da li moze nekako da naskodi gusteru?

Geni
07.12.10., 17:46
Možeš to, postoji čak i itison za guštere. Lakše se čisti od peska sigurno. Jedina prava mana je što agama ne može da hoda kako treba po tome jer joj noge nisu predviđene za ravnu podlogu. Neki kažu da može da dođe do deformacije kandži. Pošto agame većinu vremena provode na grani, ne verujem da je velika verovatnoća da do toga dođe.

p.s. nije teško čistiti ni pesak. Ne ostavljaju brbonjke svuda već su u pitanju veliki komadi koji se lako pokupe. Ako si mislio da to ostaviš u terarijumu da se gomilaju, to nećeš moći ni na pesku ni na pločicama jer smrdi užasno. Mora odmah da se skloni.

nightwolf
07.12.10., 17:59
pesak majka!!! vidis gde je obavio nuzdu,sklonis,I opet je cisto.bilo sta drugo ja ne bi nikad stavio.

duffman
07.12.10., 18:02
Ne nisam mislio da se gomila, nego racunam ovamo sklonim istovar obrisem i to je to, a na pesku sklonim ja ono cvrsto ali ono tecno udje u pesak i strah me da se tu ne bi mozda stvarale neke bakterije, nista drugo.

Sava car
07.12.10., 18:58
Nema tu nista tecno ;) jedno belo, jedno crno, oba tvrda :D

duffman
07.12.10., 19:19
Ok, hvala na razjasnjenju.

midela
07.12.10., 22:09
prvo stavis neki najlon ili papir ispod peska i kad cistis skupis pesak na jedno mesto i izvadis iz terarijuma a ono malo sto ostane lako se skupi usisivacem,prosejes pesak ispeces i opet ispocetka:21n:

LemyKadir
08.12.10., 22:51
Jel moze neko da mi kaze koliko je pametno stavljati one sitne kamenchice, shto koriste u akvaristici, kao podlogu kod agame? :)

Osigurach
09.12.10., 02:24
Jel moze neko da mi kaze koliko je pametno stavljati one sitne kamenchice, shto koriste u akvaristici, kao podlogu kod agame? :)

Evo ja chu..
Ja sam nedavno nabavio agamu, i stavio sam kao podlogu sitni kvarcni pijesak, mogu ti reci da se fino pokazao i da mi je extra..

Najvechi problem do kojeg moze doci jeste da agama pojede isti, u nekim enormno velikim kolicinama..
Ali da se to nebi desilo, vodis racuna o hranjenju agame, znaci ne bacas bube po pijesku da ih on ganja i tako proguta pijesak, vech mu napravish neku zdjelicu iz koje bube nemogu da izadju i on odatle jede.. Ili ga jednostavno hranish iz ruke kao ja svog bradonju.. :D

Ma da ja svog slabo vidjam po pijesku, al sam primjetio po kakici da to obavlja uredno na pijesak ali vishe vremena provodi na kamenju i sunca se.. :D

zarko
09.12.10., 02:26
skoro je uginula jedna agama koja je bila na sitnom pesku prosejano...javila mi je musterija.
da znate samo
moj savet bar 5-6 meseci na novinama kad porastu druga prica