PDA

Pogledaj punu verziju : N.Chromatus i B.Vagans ishrana???



don_paci
09.12.10., 22:59
Cao svima, posto sam nov u T moze li mi neko reci cime mogu da hranim moje malisane? Oboje su po 2 presvlacenja. Kojom hranom da ih hranim i kolika velicina treba da bude?

Hvala ;)

Sinbad
09.12.10., 23:59
Cao svima, posto sam nov u T moze li mi neko reci cime mogu da hranim moje malisane? Oboje su po 2 presvlacenja. Kojom hranom da ih hranim i kolika velicina treba da bude?

Hvala ;)
Dobrodosao . Hrani ih ma54m tenebrijama a mozes i velikim
ali ubi crva (pincetom pritisni glavu crva) pa ga tek onda ubaci kod T . Pozz i ziv bio ;-))

LemyKadir
10.12.10., 00:10
Najbolje ti je da gledash da crv bude velichine tarantule a moze i malo veci... Ali obavezno da mu spljeskash glavu... Ako je ziv, hoce da se ukopa u treset... :S

Muffy
10.12.10., 00:22
Hrani ih malim tenebrijama...ako ima mnogo treseta onda ubi crva pre nego sto ga ubacis kod T, ako nemas onda ga daj zivog, provirice on kad tad... :)

don_paci
10.12.10., 02:49
Hvala drugari :D
Ako treba ima da ih ispohujem samo da budu T zivi i zdravi :P

Cold_Beer
10.12.10., 05:36
Uzmi bolje lateralise ili cvrcke,sa njima neces imati problem ukopavanja,a i kvalitetnija su hrana od crva.

Skull
10.12.10., 10:46
Lateralisi i cvrcci su preveliki za tako malu T...

Miroslav
10.12.10., 12:52
Lateralisi i cvrcci su preveliki za tako malu T...

ovisno o veličini cvrčka ili lateralisa
ja sam sa tek izleženim i jednom presvučenim cvrčcima hranio i najmanje tarantule

Geni
10.12.10., 12:57
Lepo reče Miroslav, mali cvrčci i mali lateralisi su zaista minijaturni. Ukoliko se hrana kupuje od odgajivača problem je tražiti male lateralise dok je kod svrčaka lakše jer se odgajaju generacije zasebno. Ukoliko neko odgaja svoju hranu onda je najveći problem izdvojiti najmanje primerke.

Činjenica je da su lateralisi ili cvrčci znatno bolja hrana od tenebrija, ne samo po svojoj hranljivoj vrednosti nego i zbog toga što se ne zakopavaju i što su aktivniji od tenebrija pa predstavalju zanimljiviji plen tarantulama.

p.s. Jako treba paziti da se ne da tarantule preveliki cvrčak jer mogu dda je povrede. Lateralisi su tu manje opasni.

Cold_Beer
10.12.10., 13:46
Lateralisi i cvrcci su preveliki za tako malu T...

Nisu veliki,ne znam da li si nekada video malog lateralisa ili cvrcka koliki je kad se izlegne,ja sam sve svoje tarantule kao male hranio uglavnom malim lateralisima kad su bile male. Tenebrije ne koristim uopste.

don_paci
10.12.10., 14:45
Chromatusu je vec vreme da jede jer sam ga hranio zadnji put pre 15ak dana,dan pre nego da se presvuce je pojeo.A vagans se presvuko pre 4 dana. Ne znam koliko treba da prodje od presvlacenja da bi mu dao hranu? Cuo sam da moze da povredi zube i da bi bilo ok da se saceka 15ak dana od presvlacenja.

Cold_Beer
10.12.10., 15:16
Sacekas oko nedelju dana,mada mozes i pre da mu da das, jer je mala T u pitanju,njima brze ocvrsne skelet posle presvlacenja nego vecim tarantulama.

don_paci
10.12.10., 15:46
A jel dobro da im dam da jedu dubie? Negde sam procitao ovde na 4umu da lik prodaje 10 din male. Da kupim 20ak komada pa da vidim kakav su zalogaj,a ako ih ne jedu onda skakavca i ove na L zaboravih kako se zovu? :D

Cold_Beer
10.12.10., 15:50
Pa dubie su ti veci insekti od lateralisa,bolje im uzmi lateralise za sada,pa kad porastu kreni sa dubiama.

Sava car
10.12.10., 16:40
Mozes dubie, al ne znam ko ce ti izdvajati dubije stare 10 dana...ja mojima dajem male lateralise, ako pocne bezanija, onda stavim bezglavu tenebriju.

don_paci
10.12.10., 17:16
Pa onda cu da uzmem ove na L (nikako ime da upamtim xD ) jer sam upravo sad citao o njima i bolje je sto su male jer su mí T male.
Jel ima neko od vas da prodaje?

Cold_Beer
10.12.10., 17:23
L-A-T-E-R-A-L-I-S :) Nadam se da ces sad zapamtiti :)
Evo ovde imas ponudu hrane http://www.teraristika.org/forum/search.php?searchid=187228

Zlopanja
10.12.10., 18:42
Lateralisi su ti najbolji ;) Ja bas file:///C:/DOCUME%7E1/ana/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.pngsad cistio kutiu gde ih drzim i vidim imam male :D:D To je prvi put da sam primetio da su se razmnozile :icon_cheers: Mali su sasvim ok za malu T:icon_salut:

don_paci
11.12.10., 04:46
Ja sam odlucio da uzmem latelarise,a ako budem naso i skakavce pa cu da im menjam. Nadam se da je to ok?

Lemur zlikovac
12.12.10., 00:33
E zato ne volim male paukove :) vidi da li neko ima male tenebrije, resice ti problem, bar sam ja neke od mojih beba tarantula na tome podigao :)

don_paci
12.12.10., 15:14
Hvala puno svima.

Geni
12.12.10., 16:03
I chromatus i vagans na dva presvlačenja su manji od tek rođene dubie tako da one ne mogu da se koriste kao hrana. Lepo je sve rečeno, mali cvrčci ili lateralisi a ako nema njih onda male tenebrije.