PDA

Pogledaj punu verziju : pomoc oko at za crvenouhu



nightwolf
12.12.10., 14:17
imam crvenouhu koju hocemo devoka I ja da poklonimo za ng.radi se o devojcici 3 razred osnovne,pa hocu da,sto je vise moguce,olaksam odrzavanje.hranice je ona,ok,ali menjanje vode ce joj ici malo teze,pa da nesvalim to na njene.
veca je kornjaca,oko 10cm,meni nije problem da menjam vodu na 2-3dana,al neverujem da ce oni biti bas odusevljeni.bilo bi dobro da se menja bar na 10 dana.

da nesmaram,..evo kako sam zamislio,a sad neko da mi kaze hoce li imati to efekta?

http://i1129.photobucket.com/albums/m514/marezmijica/20101212-115559.jpg

1-pumpa
2-grejac
3-filter(filc,aktivni ugalj,sundjer)
preko toga ide suvi deo koji ce se lako skidati,tako da ona moze da izvadi i ocisti filter recimo svaki 2-3 dan
jasno je da ce voda da se usmrdi,ali me interesuje hoce li izdrzati 10-14 dana?
ili ima li neko neko bolje resenje?

Dendzo
12.12.10., 15:12
Tako je i moj akvaterarijum uredjen. Uveren sam da ce to efikasno funkcionisati. Ja kao filter koristim sundjer. Pumpa mi i nije neke jacine a voda se prljala tek nakon dvadesetak dana, dok nisam poceo da primenjujem hranjenje kornjaca van terarijuma. Od tada se voda zaprlja tek nakon mesec i po dana. Mozda bi trebala i ona tako da radi. Da vadi kornjacu u drugu posudu, da joj hranu i saceka nekih pola sata, jer je obicaj kornjaca da izvrse nuzdu nakon obroka. Time se sprecava prljanje vode u terarijumu otpacima hrane i usporava prljanje vode fekalijama kornjace. Iako sve zavisi od jacine pumpe, nadam se da ce voda sigurno desetak dana uspeti da bude cista.

nightwolf
12.12.10., 18:57
e sto je tehnika cudo:)
ulogovan ne vidim odgovor,a kad se izlogujem I udjem u temu,eto ga:)

denzo- ok,hvala,napravicu tako.jel dovoljna pumpa 450l/h?imam i 600,400,i 230l/h koju predlazes da stavim?kolika je kod tebe I koliko si zadovoljan cirkulacijom?

Dendzo
12.12.10., 20:12
Ja imam Atman pumpu bas od 450l\h i zadovoljan sam cirkulacijom. Dovoljna je da se voda ne prlja bar 15 do 20 dana. Bar ja imam takvo iskustvo. Inace u terarijumu ima oko 70 litara vode i sto se mene tice pumpa radi vise nego solidno.

nightwolf
12.12.10., 20:25
e pa super!ovaj ce imati oko 20-30l po mojoj proceni,tako da ce pumpa biti vise nego dovoljna.ok,bar nju nece biti problem zamenuti ako bude prejaka,al videcemo.
hvala na pomoci;)