PDA

Pogledaj punu verziju : Pinceta vs. tarantula



Skull
14.12.10., 19:34
Mogu li se male tarantule hvatati sa pincetom i na koji nacin se to moze obaviti najbezbednije?:confused:

loshme10
14.12.10., 19:42
Zasto bi tarantulu hvatao pincetom?! Da li imas i jedan razlog ili pitas onako informativno? Moze da se desi svasta, da im otkines nogu, da im povredis opistomu i tako ih ubijes...

Sava car
14.12.10., 19:44
Bolje ne pokusavaj...Kakva god da je pinceta, malo jaci stisak bi je ozledio ili ubio. A i sta ce ti pinceta za njih?

Cold_Beer
14.12.10., 19:47
Suvise su mekane i nezne kad su male,tako da bi ih lako povredio,morao bi bas dobru pincetu da imas i da dobro baratas njome da bi to uradio,nisam nikada to pokusavao niti zelim da probam.

vudo
14.12.10., 20:11
takodje mislim da to nije pametno, ima mnogo bezbednijih nacina prebacivanja tarantula

Skull
14.12.10., 20:32
Tako sam i mislio. Ma u sustini jedna od tarantula je u nekoj malo dubljoj posudi i hteo bi da joj promenim treset ali je ona ili ukopana ili ustekana negde u cosak. Kad je pipnem sa necim cisto da je pokrenem zestoko se unervozi i dosta je brza. A da nagnem posudu i polako je isteram napolje bojim se da ce treset da je zatrpa i na taj nacin povredi...

marko
14.12.10., 21:37
U tom slučaju nemoj da je hvataš pincetom. Isteraj je gurkanjem, budi uporan i nemoj da odustaneš čim se ona unervozi. Koja je vrsta u pitanju i koliko je velika?

Odrasle mužjake sam hvatao pincetom, između drugog i trećeg para nogu, pa realno mogu da se hvataju na taj način, ali ne u tvom slučaju.

nightwolf
14.12.10., 23:10
nakvasi malo vise taj treset,I nece se tako lako odvajati od posudice,pa onda probaj da je samo nagnes za recimo 45° ,na ivicu stola I polako je gurkaj po zadnjim nogama.trebala bi lako da izadje.

Skull
15.12.10., 10:59
Marko, mala je jos dosta, oko 2 cm, u pitanju je L. parahybana. Nista, onda cu pokusati tako, hvala za pomoc... :)

vudo
15.12.10., 11:55
marko kad si vecj spomenuo da si hvatao odrasle tarntule pincetom, da li su vrhovi pincete bili oblozeni nekom gumom ili tako necim?

sale1808
15.12.10., 13:13
Po meni...........pincetom bilo kakvom..........nikako i nikada...............Kad tad bi se povredila na neki nacin......,ili bi se mnogo uznemirila,instinktivno reakcijom da se oslobodi....,sto bi dovelo do mogucnosti za neku povredu....
E sada da li postoje neke sa jastucicima ili sl....ne znam....,ali i to je diskutabilno koliko je dobro....
Znaci za mene je odgovor NE....
Ja pincetu samo koristim za dodirivanje pauka,nikako za izvlacenje iz terarijuma,a sto se tice te male tarantule,ja bih uzeo neku malu kutijicu otvorenu sa gornje strane i poklopio tarantulu.Zatim podvukao karton ispod kutije u kojoj je tarantula i polako je tako izneo bezbedno napolje-u slucaju da se moze rukom ubaciti mala posuda u tu posudu koja je duboka.
Ako ne moze ,onda ubacis komad itisona,,,pauk se kaci kandzicama za njega i ne moze brzo da se krece.......i onda ga izneses napolje....

Sava car
15.12.10., 13:56
Iam onu Exoterinu pincetu sa gumenim krajevima i takodje neku home made drvenu s kojom mnogo lakse baratam...i mislim da bi je sa obe povredio...nije do pincete nego do mojih ruku koje mogu svakog trena da se cimnu malo o ode mas' u propas'...

vudo
15.12.10., 14:47
sve je to meni jasno, ja ni nemam nameru da hvatam pincetom T, nego me zanimalo da li je radio sa pincetom koja ima gumene krajeve ili obicnom. cisto informativno,
a mozda i nekom pomogne da zna kakva je pinceta ako odluci da pokusa tako da hvata.

marko
15.12.10., 17:18
Ma kakvi, obična pinceta sužena na vrhovima. Vrh je taman toliko tanak da može da prođe između 'zglobova' pa je doslovno uhvatim za prosomu (za glavu). Ako znaš šta radiš i ako si pažljiv ništa ne može da pođe po zlu.

Sad moram da nagovestim da ovu metodu ne koristim za vađenje tarantula iz terarijuma, za premeštanje niti za bilo šta slično. Probao sam, video sam da može i to je to. Nisu tarantule mekane kao što neki misle. Takođe, to nikad ne bih probao sa primerkom ispod 10cm.

U ovom konkretnom slučaju sa tarantulom od 2cm i malom posudom jedino rešenje je gurkanje, ništa drugo.

ritjzo
15.12.10., 17:51
Pa rasceprkaj tu rupu polako ako vec nece da izadje na gurku, dim i vodu... :D Ja sam imao isti problem sa H.lividumom kada sam hteo da ga prebacim u vecu posudu. Ne mos ga isterati iz rupe ni dimom, pa sam polako ''otkopavao'' rupu i onda je izasao. Ali moras da pazis da ako otkopavas ne uhvatis slucajno tarantulu... :)