PDA

Pogledaj punu verziju : Molim vas za savet



Aleksandar_Mk
15.12.10., 12:50
kod mene u sobi je hladno nekade 22c,i tempratura u terariumi je ta...
kako da ih zagrejem moih tarantula? hvala

Cold_Beer
15.12.10., 13:16
Pa najbolje bi ti bilo da stavis kabl-grejac na bocnu stranu terarijuma,mozes i sa nekom slabijom sijalicom,ali one brzo isusuju podlogu i morao bi cesce da je kvasis onda.

vudo
15.12.10., 15:09
moze da stavi i folija grejac, zavisi sta mu se vise svidja i odgovara.
prelistaj ponudu pa cjes nacji sta te interesuje ;]]]

marko
15.12.10., 16:49
Dovoljno je 22 za tarantule, ne moraš da greješ dodatno :)

pticar
15.12.10., 17:24
Kod mene su posudice sa paucima u jednom vecem akvarijumu ili terarijumu kako hoces,znaci samo staklo,prazno,poredane posude i sve to grije halogena s.od 20 w na 23 stepena,prostorija bez grijanja a akv.djelimicno poklopljen,da,zaboravio sam,tu su i tenebrije hocu reci vec 40 pupa i par buba a 22 step.je dovoljno ako je i nocu tako !

Aleksandar_Mk
15.12.10., 17:30
da da i denje i nocu je tako,jedan tip me soveuvao da stavim lampe,pa stavio sam ali temperaura bila ogroma msilim dace se popece,pa trazi sam potenciometar :)

lesa
15.12.10., 17:31
ja moj ter grejem sa manjom sijalicom.to jest dogrevam posto dok sam na poslu u stanu mi neradi ni klima a ni grejanje.pa tad ukljucim sijalicu da greje ter a kad dodjem sa posla pustim grejanje i u stanu mi je nekih 25 c tako da nemoram da palim tu sijalicu.

Aleksandar_Mk
15.12.10., 17:33
ma kod mene nekad se temperatura kacii na 25,jer zavisi kao radi parno...
a kdoimperatora jel treba da grejem?

lesa
15.12.10., 17:38
ma to im je ok temperatura ja mislim da nemoras da grejes vise.

Muffy
15.12.10., 17:41
22 je dovoljno...kod mene nekad padne i ispod 22, ali ih stavim na modem od neta i to im dogreje malo...to koristim dok su male, a kad porastu stavicu im foliju... :)

Zlopanja
15.12.10., 22:08
Dovoljno ti je za njih 22 stepena. Ako bas hoces da dogrevas mozes za male pare da kupis neku crvenu spot sijalicu i da je stavis izvan posude (terarijuma) da se pauk ne bi opekao. Ja tako dogrevam svoj ter i pauku ne smeta. Sta vise, cesto izadje i postavi se tacno ispred sijalice kao da se sunca :)
Ranije sam koristio obicnu sijalicu ali mu je svetlost smetala pa se cesto krio, od kad sam stavio crvenu imam utisak da mu uopste ne smeta. :D

Aleksandar_Mk
15.12.10., 23:53
pa to sam odma zaprimetio,savio sam lampu i zenka imperator odma isla podlambe i se soncala :)

Lemur zlikovac
16.12.10., 21:18
22 je sasvim dovoljno bez da se uzbudjujes, meni su moje gramostole, kampestratus, genikulata i brahipelme savim ok na centralnom grejanju, nocu ukljucim malu grejalicu koja je jos i jaca od CG kad zagreje sobu, primaju tu tolotu, tako iz zime u zumu. Mislim da nemas problem sa 22 stepena. :)