PDA

Pogledaj punu verziju : Da li je potrebno registrovati odgajivačnicu sitnih životinja?



knedla
15.12.10., 15:27
E ovako da pitam da li je neko upucen posto imam vec duze vreme feretke i prodajem ih nedavno sam uzeo patuljaste zeceve, hrckove, miseve, morsku prasad planiram i da uzmem jos neke veverice i skoci miseve pa me interesuje posto to sve naravno uzimam radi uzgoja za prodaju kako i da li je uopste potrebno registrovati uzgajivacnicu sitnih zivotinja posto nigde na internetu nemogu da nadjem nikakav zakon. Nesto sam procitao da za pse treba da se plati 15000 da bi se osnovala profesionalna uzgajivacnica.Interesuje me to sve zbog ovog novog zakona oko prodaje zivotina iz uzgoja negde sam procitao da mi treba samo papir od veterinara da je zivotinja iz uzgoja a da nije iz divljine da bi mogao da prodajem to sam nabavio za feretke ali me interesuje da li znate da je to potrebno za sve zivotinje koje mislim da prodajem,Bio bi jako zahvalan ako bi neko nesto napisao ili barem stavio neki link gde mogu nesto da procitam ili nekoga da pitam hvala puno.

Aleksandar_Mk
15.12.10., 17:32
ma nema veze to... ti ako zelis da prodajes zivotinjana fakturu tad treba ti da registriras uzgaivacnica,pa idu danoci,osiguranaj...ustvari ti ke registrisas firmu...ja imam odgaivacnica za papagaja i prepelica i tomi se desi...ija samplati oko 250eur...pred neki dan dosao miinspekcija kao da vide sto kako je,mislam daje bila sanitarna inspekcija...
ja sam iz makedonije... ali mislam da je isto...

a kad su u pitanje feretke,ja zelim da uzmem jednu,aj molimte pisi mi na mail,nesto vise oko nih...koliko kosta jedna i kako secuvaju,kakvi su kako domasni milenici,jelsu problematicni,deo oko ceistenje ...
salji mi mail pls

aleksandar_31_10@hotmail.com

hvala

nesa
15.12.10., 21:20
Ako hoces da imas mogucnost da prodajes u pet sopove koji su registrovani kao trgovina onda ti treba. Ja imam to registrovano,pa znam.

knedla
15.12.10., 21:21
Kako si registrovao sta mi treba koliko se placa gde ako mozes malo da mi pojasnis molim te

knedla
17.12.10., 15:59
Imali neko jos neku informaciju ?