PDA

Pogledaj punu verziju : koja je ovo vrsta gustera ??



zuba91@live.com
15.12.10., 19:33
http://cache2.allpostersimages.com/p/LRG/29/2909/5COPD00Z/posters/kenney-brian-frilled-lizard-chlamydosaurus-kingii-displaying-new-guinea-australia.jpg jel bi mogao neko da mi kaze koja je ovo vrsta i da li postoji sansa da se nadje neki kod nas u prodaji??

gagi
15.12.10., 19:54
U pitanju je Kraljevski gušter (Chlamydosaurus kingii).Što se tiče kupovine kod nas ne verujem da ga neko ima za prodaju.

Aleksandar_Mk
16.12.10., 11:17
meni taj mi je najzanimljivi guster... trce na zadnje noge kao lud....pravi je manijak :P
gledao sam pred neki dan na neeka strana za prodaja zivotinja ali ne se secam koja je bila i koj bila cena,ali imao ga u ponudi,ako ja nadzem posalji cu ti ja.pozz

zuba91@live.com
16.12.10., 13:50
meni je bukvalno san da imam ovog manijaka u kolekciji hvala jos jedanput

poskok
16.12.10., 14:33
U prodaji se najcesce srece vrsta sa Nove Gvineje (99% ponude) koja je nesto manja i manje crvena od Australijske. Nisu posebno skupi (Australijski su papreni ako ih uopste ima) a nisu ni retki kod evropskih terarista. Ako imas nekog bilo gde u inostranstvu ili ti odes u shoping :) ne bi trebalo da bude problem da nabavis ove sa N.Gvineje.
Nazalost, cinimi se da nisu narocito interesantni jer to trckaranje na zadnjim nogama cini svega 1% njihove opste aktivnosti dok su 99% vremena priljubljeni uz stablo i kamuflirani. Pdlozni su stresu i tada odbijaju da jedu po cemu su isto poznati. Potreban je nesto veci terarijum vertikalno orjentisan sa vlaznoscu od 50-60% pa u obzir dolazi i vestacki vodopad ili sl. Hrane se slicno kao bradati zmajevi sa nesto vecim ucescem insekata u ishrani.

zuba91@live.com
16.12.10., 17:14
pa sta mislis koliko im se krece cena ovako??meni je on zanimljiv zato sto je nenormalno prgav i lud

poskok
17.12.10., 00:35
Nesecam se tacno jer nisam planirao da ih kupujem pa nisam zapamtio, ali sam ih video u jednoj radnji u Becu i znam da nisam bio zgrozen cenom (sto znaci da nije bila preko 250-300e)...