PDA

Pogledaj punu verziju : Habistat termostati



PavleR
20.12.10., 11:06
Pozdrav svima.

Interesuje me da li neko ima iskustva sa ovim termostatima i da li se mogu nabaviti kod nas. Na većini stranih sajtova koji se bave teraristikom u ponudi su baš ovi termostati, posebno su namenjeni teraristici (neki imaju day/night opcije, spoljna sonda itd.). U našim pet-shopovima ih nema, u stvari kad ih pitam za termostate za teratijume gledaju me bledo :D.

Hvala unapred.

kimo
20.12.10., 11:53
Naravno da nema kod nas. Šta nameravaš da čuvaš kada tražiš takav termostat?

PavleR
20.12.10., 12:36
Imam Bou Constrictor kojoj sad u zimskim mesecima noću temperatura opadne na 20 stepeni (jednanput i manje). Znam da ima načina da se to reši ali mene zanima najkvalitetniji i najdugoročniji način, a to je verovatno jedan ovakav termostat (mislim na kombinaciju keramičkog grejača i Habistat pulsnog termostata). Ako imaš bolju ideju otvoren sam za predloge :).

Hvala na odgovoru.

kimo
20.12.10., 19:08
Imaš kod nas firme koje proizvode veoma kvalitetne termostate, i možeš njih da koristiš, ali nisam siguran da ima taj sa dvostrukim programom, da može i noćna da bude različita, ako hoćeš javi se na PP da ti dam kontakt.

crazy
20.12.10., 20:28
Ima kod nas da se uzme taj sa više programa (čini mi se 8 programa), ali košta 17.000din..:rolleyes:
Ali može da se napravi tako nešto slično, kao što sam ja napravio (tj. drugar električar), pomoću dva termostata, jedan za dnevnu, a drugi za noćnu temperaturu...

PavleR
21.12.10., 00:07
Da, znam za tu foru. Mislim da je stvar u tome da se dva sobna termostata podešena na različite temperature priključe na jedan tajmer pa preko njega na grejač. Pa tako tajmer u određeno vreme prebacuje sa jednog na drugi termostat i menja temperaturu dan-noć. Možda sam pobrkao ali sam ja to tako shvatio :D.

U svakom slučaju ovo jeste jedno od rešenja , hvala, kad rešim stvar javiću.

crazy
21.12.10., 00:13
Pa, ne znam baš koliko su ti sobni precizni, ali znam gde ima da se kupe precizni i dosta povoljni...
Da, na tu foru, samo što tu ima još nekih sitnica...

Celav
21.12.10., 02:01
A jel moze da se zna koje firme kod nas proizvode kavalitetne termostate? Ja znam samo za 'Nova elektronika' iz Nisa.

kimo
21.12.10., 02:25
Oni su sasvim kvalitetni i pouzdani. Na njih se i mislilo u ovoj temi.

crazy
21.12.10., 16:37
A jel moze da se zna koje firme kod nas proizvode kavalitetne termostate? Ja znam samo za 'Nova elektronika' iz Nisa.
Na njih sam i mislio, oni su ok... Za te pare sigurno nećeš naći bolji. Ja sam od njih uzeo dva komada.
Zvao sam još dve-tri firme, ali su dosta skuplje, 40E je razlika u ceni, a totalno je isti kao moj.