PDA

Pogledaj punu verziju : problem sa hranom



michelangelo
03.01.11., 23:02
Imam 2 male tarantule Cromatopelma cyaneopubescens i Lasidoru Parahybanu,toliko su male da kada hoce da ugrizu crva crv im se momentalno otrgne.PRvi put sam Lasidori crva pocepao na pola i stavio joj da ga pojede sto je ona kasnije i ucinila,dok Cromatopelma ne prilazi pocepanom crvu...Drugi put sam im isto uradio ali oba pauka uopste nisu reagovala...Nov sam pa mi trebaju saveti kako da prebrodim ovaj problem...Hvala

kimo
03.01.11., 23:12
Nabavi male lateralise ili neke druge male žohare, a većeg crva možeš da ubiješ ili presečeš i ostaviš.

dogoargentino
04.01.11., 12:11
Ili probaj sa crvicima za pecanje

nightwolf
04.01.11., 12:41
Ili probaj sa crvicima za pecanje

klikni druze iznad na pretragu I procitaj svaki post vezan za crvice za pecanje I samo ce ti se kazati sta savetujes coveku.

mali lateralisi su majka.ako ne,onda maloj dubii stisnes glavu(da se neukopava)I to je to...mozda samo nisu gladne,nemoj da panicis.tako kako kazes da radis sa tenebrijom je ok,...jesce kad ogladne,samo polako.

dogoargentino
05.01.11., 22:07
klikni druze iznad na pretragu I procitaj svaki post vezan za crvice za pecanje I samo ce ti se kazati sta savetujes coveku.

mali lateralisi su majka.ako ne,onda maloj dubii stisnes glavu(da se neukopava)I to je to...mozda samo nisu gladne,nemoj da panicis.tako kako kazes da radis sa tenebrijom je ok,...jesce kad ogladne,samo polako.Procitao:icon_salut:


klikni druze iznad na pretragu I procitaj svaki post vezan za crvice za pecanje I samo ce ti se kazati sta savetujes coveku.

mali lateralisi su majka.ako ne,onda maloj dubii stisnes glavu(da se neukopava)I to je to...mozda samo nisu gladne,nemoj da panicis.tako kako kazes da radis sa tenebrijom je ok,...jesce kad ogladne,samo polako. Mada sam znao da ih hranim crvicima za pecanje i hvala Bogu nikada nisam u zivotu imao problem ni sa jednim paukom:cool:

Lemur zlikovac
06.01.11., 04:22
Lasidora je nasrtljiva i neces imati problema oko hranjenja, to sto ostavi na pola, znaci da je sita

nightwolf
06.01.11., 22:55
Mada sam znao da ih hranim crvicima za pecanje i hvala Bogu nikada nisam u zivotu imao problem ni sa jednim paukom:cool:


pa dobro...al vidis I sam da nisu nesto cime treba hraniti ni T ni gustere.nisu hranljivi I to je sasvim dovoljno,e sad sto ima primera da su neke tarantule I uginule...mozda od bas tih crvica,muva,a opet mozda I samo-eto tako-...nego,da nenagadjamo,ima tolilo bolje hrane I zasto to neiskoristiti;)

Zlopanja
07.01.11., 14:46
Ma kontam da nisu gladne ako nece da jedu, da su gladne jele bi... Samo ti njima pocepaj crva i ostavi, jesce one... Mada je najbolji Kimov predlog da nabavis male lateralise, oni trckaraju po teru pa irititarju T i mame je na klopu :D Pritom su najhranjiviji :)

nemanjapzs
12.01.11., 20:45
moja versi (oko 6cm) vec 8 dana neece da jede. ubacim zohara, jedva se smiluje da udje u mrezu, dodje do T i nistaaaa. versi ga samo otera. oce se presvlaciti ili sta? bogubljen sam :confused:

marko
12.01.11., 20:48
Eh, pa 8 dana bez hrane nije ništa za taratnulu (pišemo to na svakom koraku) :)
Ako napravi pauzu od par meseci onda se zabrini, u suprotnom se opusti.
Možda treba da se presvuče, a možda nije gladna. Probaj da je nahraniš opet sledeće nedelje.

Potrudi se da uvek ima vode, za hranu se ne brini ;)

nemanjapzs
12.01.11., 21:04
uh. kul :) vode uvek ima. znaci nece crci od gladi :icon_joker: nov sam pa mi nemojte zameriti na glupim pitanjima :)

michelangelo
12.01.11., 23:50
pa dobro...al vidis I sam da nisu nesto cime treba hraniti ni T ni gustere.nisu hranljivi I to je sasvim dovoljno,e sad sto ima primera da su neke tarantule I uginule...mozda od bas tih crvica,muva,a opet mozda I samo-eto tako-...nego,da nenagadjamo,ima tolilo bolje hrane I zasto to neiskoristiti;)

koja je to bolja hrana?

marko
13.01.11., 00:04
Koja su to kola bolja od Moskviča? ::D

Pogledaj prvih 6 tema u sekciji Živa hrana (http://www.teraristika.org/forum/forumdisplay.php?f=64) i biraj ;)

Sava car
13.01.11., 02:06
Nisam hteo nista da pitam duze vreme, al mislim da je dodo trenutak :)
Mala rozea je kod mene od kraja septembra...Mislim da je tek drugo presvlacenje, dakle jako je mala.
E sad, od kad sam je uzeo, nije nista zivo (ni mrtvo) pojela...proslo je skoro 4 meseca i nista. Nije se ni jednom presvukla dok se za to vreme pulchra 3 puta presvukla.
Kad ubacim mrtvu tenebriju, nece ni da pogleda.
Bezi od malog lateralisa. Tako da nisam pametan vise sta da joj radim.
Sve ostale se normalno presvlace i jedu, samo ova ima neki problem sa samom sobom :confused2:
Ako imate neki pametak predlog, just izvolte. :)

nightwolf
13.01.11., 12:19
ne znam sta da ti kazem s'obzirom da je mala a nije toliko jela.
kad sam ja auratuma doneo bila je vec 10-ak cm,ali isto nije jela 3-4meseca,al bas nista.vec sam pomislio da se toliko istraumirala od puta da je gotova.dupe joj bilo skroz celavo.pa jos to odbijanje hrane...vec sam se pomirio sa tim.onda sam dubiima kidao noge I tako ubacivao I ostavljao,I pred kraj 3. meseca,vidim je kako njopa:)e onda je umela I po 2dubie na dan da smaze,ali isto tako da Im kidam noge.onda se presvukla(pre par nedelja)I sad je prvi put vidim da je agresivna:)srece li neopevane!lovi ko luda!
e sad nisam siguran koliko tako mala moze da izdrzi,u svakom slucaju,vode neka ima uvek,a hranu joj daj jednom nedeljno.nadam se da ce projesti uskoro!

Sava car
13.01.11., 12:29
Znam sta treba da radim i to radim vec 4 meseca ;) vode ima uvek naravno, a nudim joj has na 3-4 dana...
Al nece pa nece...:/