PDA

Pogledaj punu verziju : Mehuric pod gekonovom kozom kod "pazuha"



banished
05.01.11., 14:18
Primetio sam ga sasvim slucajno ... nije mi bilo svejedno jer je malisa bas cool ... i odmah sam pomislio da ce uskoro prestati da jede ... bla, bla .... :( ond sam izguglao sledece na Geckos Unlimited :


This is normal. I was told they are excess calcium deposits. Some of mine get them sometimes and they go away in a while.


It can store extra anything really; vitamins, minerals, proteins, etc. The pockets can come and go but they don't seem to bother them at all. Nothing to worry about!

Ne znam da li je bilo razgovora na ovu temu, ali ako nije ...

:icon_salut:

stakleni_piton
05.01.11., 14:59
Vrlo moguce je da nije mogao iskoristi sve vitamine koje mu dajes,pa se sakupljaju najednom mesto(mada mogu i da budu
minerali),smao nemoj nikako da busis plikcic,vece minerale i vitamine smanji na pola doze i za 5-7 dana ce se povuci,a hranu dajes normalno...

Cold_Beer
05.01.11., 15:10
Primetio sam ga sasvim slucajno ... nije mi bilo svejedno jer je malisa bas cool ... i odmah sam pomislio da ce uskoro prestati da jede ... bla, bla .... :( ond sam izguglao sledece na Geckos Unlimited :





Ne znam da li je bilo razgovora na ovu temu, ali ako nije ...

:icon_salut:

Jel mozes da uslikas taj mehuric i da postavis sliku da vidim kako izgleda,jer nesto slicno sam video i na mom gekonu,pa me interesuje da li je to ista stvar u pitanju?

zarko
05.01.11., 16:22
gde se nalaze ti mehurici?to je jako bitno

Cold_Beer
05.01.11., 16:39
Vidi se mehur ispod desne prednje noge
http://img508.imageshack.us/img508/9494/27112010994.jpg

Miluttin
05.01.11., 16:42
Nemoj da te zabrinjava, desava se. Samo mu pojacaj malo kalcijum. Desava se da se napravi ko vazdusna kesica, ako na to mislis, takoreci "ispod miske". Pojacaj mu vlagu i kalcijum mu daj, pa makar i kroz vodu na spric. Samo se opusti!

to moze bukvalno prstom da se istisne, nemam pojma kako tu dospe vazduh, a zanimljivo je da svaki put kad sam to video na nekom mom ili pak tudjem gekonu to je stajalo uvek sa desne strane kod desne noge.

Cold_Beer
05.01.11., 16:45
Vidim da sve normalno radi,jede,se..,presvlaci se redovno... Ali me nervira sto ima taj 'plik'

zarko
05.01.11., 17:31
to su masne naslage iskuliraj se
cim je nesto simetricno znaj da ce tesko da bude neka degerativna promena

banished
06.01.11., 09:37
Fotografija je objasnila sve... ista prica samo sa leve strane ... moguce je da je od fobasa i vostanih crva, priznajem da sam mozda preterao malo ... a sad vitamini i minerali su davani redovno ... ako postoji deficit, postoji li jos neki nacin da se proveri da li je unos bio regularan?

kimo
06.01.11., 10:20
Teško da je deficit, vitamine i minerale je bolje da dajete čak i malo ređe nego previše često, jer može doći do hipervitaminoze određenih vitamina koji se ne oslobađaju redovno iz organizma, poput vitamina D3 i A ... daj recimo samo na nekoliko buba svakih 3-4 hranjenja i to će biti sigurno dovoljno i nemojte da tovite životinje, ni oni nisu zdravi kada su previše debeli...

carcharias
06.01.11., 16:00
Mi ne posedujemo uredjaj koji bi odredio tacno adekvatnu dozu unosa vitamina i minerala u organizam nasih ljubimaca....bilo bi suludo vaditi mu periodicno krv da vidis koliko ima cega.....Isti problem je imao kolega sa caliptratusom,a i ja pre odredjenog vremena.Cinjenica je da takva manifestacija u vidu podkoznih plikova,ukazuje na poremecaj metabolizma jedinke to jest poremecaja rada bubrega i usled preteranog unosa vitamina i minerala/disbalansa/ i jednolicne ishrane....
Moje misljenje je da treba da mu prepolovis unos minerala i vitamina i dajes sto raznovrsniju hranu....pozdrav

Cold_Beer
06.01.11., 16:23
Moj gekon sa slike jede 3-4 vrste hrane,tako da jednolicna ishrana nije u pitanju sigurno. Vitamine mu dajem jednom nedeljno,a nekad i jednom u 10 dana. Isto tako vitamine dajem i drugom gekonu,samo sto on ne zeli nista drugo da jede osim fobasa i ponekad lateralisa,ali on nema taj mehur.

kimo
06.01.11., 18:22
Ovo na tvojoj slici nije taj mehurić kao kod koleginog calyptratusa, ovo su najobičnije masne naslage i to imaju gekoni koji čak i nisu predebeli, tu nemaš brige.