PDA

Pogledaj punu verziju : kukuruzni



Ivankhamun
16.01.11., 01:09
danas sam posle 16 dana nasao svog kukuruznog smuka na ves masini!!! medjutim kupio sam u medjuvremenu drugog
oba su oko 35cm duzine....
da li smem da ih drzim zajedno u terarijumu (mislim vec sam ih stavio haha)?

Sinbad
16.01.11., 01:26
U principu smes da ih drzis zajedno . Retki su slucajevi da smuk pojede smuka ali desava se i to (nisi takve "srece" ;) ) . Samo ih odvajaj kada ih hranis i ne bi trebalo da bude problema . :icon_salut:

gordond
16.01.11., 02:39
Retki su slucajevi da smuk pojede smuka ali desava se i to (nisi takve "srece" ;) )

Da ne bude zabune, to ne vazi za sve smukove jer postoje neke vrste koje se nikako ne mogu drzati zajedno;) U slucaju kukuruznih ne bi trebalo da bude problema mada je opet bolje resenje da ih drzis odvojeno ako imas mogucnosti.

Sinbad
16.01.11., 07:49
Naravno da pricam o kukuruznim smukovima jer je tema "KUKURUZNI" :D

spiderboy
16.01.11., 20:41
možeš ih držati zajedno bez daljnjeg,stim da ih odvajaš za vreme hranjenja,kod mene su duže vreme živeli mužjak sa dve ženke u zajedničkom terarijumu ali najbolje imati opciju da ih odvaojiš ako se za tim ukaže potreba,da ne bi došlo do nešeljenih parenja i sl.
dok su tako mali nemaš problema,kasnije ako se ispostavi da imaš dva mužjaka kad budu polno zreli ne preporučujem zajedničko držanje,dva adultna mužaka se ne trpe pogotovu za vreme parenja