PDA

Pogledaj punu verziju : zanima me nesto o psalmopoeus cambridge



UrosNP
20.01.11., 00:02
Ovako , imam tarantulu godinu i po dana , i cudno mi je da se presvukla samo 5 puta , po nekim informacijama sto sam dobio ona bi za god i po dana trebala da je mnogo veca , velika je mozda 6cm... zanima me da nije mozda problem u temperaturi na kojoj je drzim ili mozda ima malo vlage da bi se presvukla ... ???

zokis
20.01.11., 11:13
Pa navedi uslove u kojima je drzis....

Bifrost
20.01.11., 11:55
Da je ne hranis tenebrijama mozda?

bandaur
20.01.11., 13:11
Svasta nesto moze da utice na brzinu rasta (temperatura, koliko je intezivno hranis i sl). Najbolje je da navedes uslove u kakvim je drzis kao sto je rekao zoki.

UrosNP
20.01.11., 16:16
Pa drzim je na temp oko 29c , hranim je na svaka 2,3 dana otprilike , ne hranim je tenebrijama , hranim je sa Blatta lateralisima .... A drzim je u tegli malo vecoj , uglavnom ima mesta nije joj tesno ...

marko_pa
20.01.11., 16:22
Hrani je dubiom.

marko
20.01.11., 16:23
^ hoće li to garantovati da će brže da raste?

marko_pa
20.01.11., 20:20
^ hoće li to garantovati da će brže da raste?


Nece garantovati ali svaka promena je dobra.

Zlopanja
20.01.11., 20:21
Nista ne moze da garantuje :)

loshme10
20.01.11., 20:56
Po ovim uslovima sto je naveo, trebalo bi da raste mnogo brze nego sto je slucaj... Jer temp. od 29C je preko proseka, lateralisi su za tu velicinu odlicna hrana, a svaki drugi dan je i vise nego sto treba da je hrani! Tako da je do toga, rasla bi i te kako! Jedino sto mi pada na pamet je da treba te lateralise da hranis dobro pre nego sto ih bacis tarantuli(jabukama, sargarepom, suvom hranom itd...), da bi bili dovoljno hranljivi. A ako nije ni to, onda stvarno ne znam sta da kazem...

UrosNP
21.01.11., 00:37
pa moguce da je do lateralisa , zadnji put sam im jabuku bacio pre mozda mesec dana ... uglavnom hvala svima na pomoci ;)

marko
21.01.11., 00:48
Onda je verovatno to glavni razlog. Moraš i hranu za tarantule da hraniš dobro :)

Pored toga je moguće da si jednostavno naleteo na primerak koji se razvija malo sporije od većine ostalih kembridžera. Individualne razlike među jedinkama postoje, i nisu baš retke. Ništa se ne brini, sve je pod kontrolom dok je ona živa, zdrava, aktivna i dok jede nema razloga za neku paniku :)

marko_pa
21.01.11., 00:50
pa moguce da je do lateralisa , zadnji put sam im jabuku bacio pre mozda mesec dana ... uglavnom hvala svima na pomoci ;)

U tom slucaju si sam odgovorio na svoje pitanje.
Ako budes u prolazu kroz Pancevo i ako te zanima,
najavi se pa svrati da ti dam nekolicinu manjih dubija i tenebrija
koje kljukam vocem redovno.
Taman dok ne oporavis svoje lateralise.

Aleksandar_Mk
21.01.11., 04:19
dali si siguran da je zenka? ako jemuzjak one je mnogo pomali i polako rate...

UrosNP
21.01.11., 14:05
e ne znam da li je zenka ili muzijak ... vazi marko ako budem prolazio javicu ti se ...hvala svima :D ;)