PDA

Pogledaj punu verziju : sareni dazdevnjak



agama agama
22.01.11., 21:11
znam da ne treba drzati divlje zivotinje u zatocenistvu ali ovakva tema nije bila pa je da proverim. mnogo puta sam u svom selu video sarenog dazdevnjaka i ako moze voleo bih da ga imam kao kucnog ljubimca. pa da li moze da se drzi u zatocenistvi i ako moze kakvi su mu uslovi potrebni

Sinbad
22.01.11., 22:29
To ti nije ni malo pametno i (nadam se) niko ti to nece preporuciti da uzimas zivotinju iz prirode :icon_salut:

nagym
22.01.11., 23:52
Salamandra salamandra (šareni daždevnjak) je ugrožena i strogo zaštićena vrsta. Njegovo ugrožavanje po bilo kom osnovu je krivično delo, osim ako nemaš dozvolu ministarstva za to!

davco
23.01.11., 01:55
slažem se sa kolegama. nemoj ništa uzimati iz prirode. ima dovoljno životinja od naših odgajivača, biraj iz ponude. a osim toga je krivično delo. ima dosta primera ako pregledaš forum, zašto NE treba NIŠTA uzimati iz prirode. uslove za držanje vrsta koje su razmnožene u zatočeništvu imaš ovde, a one iz prirode pusti da žive tamo gde im je mesto.;)

Viktus
23.01.11., 13:41
Upravo si sam rekao da ne treba divlje životinje držati u zatočeništvu...:icon_salut:

Viktor

Todorovic
13.06.11., 16:02
Evo slike jednog poveceg primerka kojeg sa slikao pre oko mesec dana,

http://www.tt-group.net/Fotografije_Srbije/Dazdevnjak-dragovita.jpg

Kreni u prolece planinskim putevima, posle kise, i ima ih kolko oces, sami izlaze, uhvati pa probaj da cuvas, ko zna ... samo spremi neku mrezicu kojom ces da ga ulovis

davco
14.06.11., 02:45
ne kontam zasto posle ovakvih postova treba da se pise ovako nesto... Pa lepo je gore objasnjeno da NE TREBA NISTA HVATATI IZ DIVLJINE... jel to tako tesko shvatiti?
ako si procitao bilo sta na ovom forumu o zivotinjama iz divljine, videces da su svi iskusniji protiv toga. Po krivicnom cenovniku

http://www.ekoplan.gov.rs/srl/download-935/upload-centar/dokumenti/zakoni-i-nacrti-zakona/pravilnici/pravilnik_o_odstetnom__cenovniku.pdf

odsteta za salamandra salamandra je 10.000din.

Uzmi lepo nesto iz odgoja, bice ti i lakse i lepse. Bilo koji ozbiljni terarista ce ti to reci... Osim bolesti i raznih stresora za tvog ljubimca, neces doprineti unistavanju prirode. To je jedan od osnovnih stavova kojeg svaki terarista mora da se drzi. Postovanje prirode je deo naseg hobija.