PDA

Pogledaj punu verziju : Usporenje foruma



Geni
25.01.11., 12:54
Svesni smo i mi da je forum sve češće opterećen i da su usporenja maltene svakodnevna. Bez obzira na činjenicu da je u pitanju jako loša organizacija kod hosta, istina je da smo mi već prerasli kapacitete sadašnjeg hosta.

Novi server je zakupljen već od decembra i potpuno je podešen. Trenutno se radi na pripremanju nove verzije foruma na koji bi trebali o istom trošku da pređemo. Cilj je da smanjimo nedostupnost foruma koje će svakako biti na najmanju moguću meru i da taj period dok se ne promene svi DNS unosi iskoristimo da promenimo i verziju foruma i odradimo sve poslove vezane za to unapređenje.

Na žalost, sve mi se više čini da nećemo imati strpljenja da sačekamo potpunu funkcionalnost nove verzije foruma i da ćemo možda prebaciti ovu sadašnju na novi host. Tako na žalost dupliramo nedostupnost i na to kasnije prebacivanje na novu verziju.

Još se razmišljamo šta nam je bolja varijanta...

sale1808
25.01.11., 14:46
Pozdrav za povecanje brzine foruma.....Bas je usporio zadnjih dana.....,nadam se da ce ubuduce biti sve ok......Imamo strpljenja....

Geni
25.01.11., 16:48
Pa sad... povećanje brzine nije nigde pomenuto. Usporenja se dešavaju jer je server preopterećen pa se čeka na odgovor za svaki proces i to će biti rešeno ali neće biti nikakvog ubrzanja u odnosu na normalno funkcionisanje ovog foruma.

Kada se uzmu u obzir da je vbulletin 4 sa svojim CMS-om dosta zahtevniji od ove verzije i da će se malo povećati ping do servera pošto je sadašnji server domaći a novi će biti u Holandiji, izvesno je da će nova verzija biti nešto sporija od ove. Razlika ne bi trebala da bude drastična ali će je verovatno biti. Naravno, tu ne računam ova usporenja kojih više neće biti, računam brzinu kada ovaj forum radi kako treba.

Sa druge strane, pošto prelazimo sa deljenog hostinga na VPS, imaćemo mnogo više resursa pa će tako biti i novih sadržaja (pored sajta naravno), kao i povećanja kvota za privatne poruke, galerije i priloge.

Zlopanja
25.01.11., 20:24
Cisto iz znatizelje, koliko ovaj forum ima ukuono clanova?

Sava car
25.01.11., 20:29
pise ti na index strani... 1517 clanova...aktivnih 377

Geni
26.01.11., 19:52
I milina... upravo je ovaj host doneo odluku umesto nas. Ceo dan je forum nedostupan i sada je opterećenje servera nenormalno.

Idemo na novi čim uspemo da se organizujemo pa ćemo o unapređenju verzije misliti kasnije. Očekujte nedostupnost foruma dok se ne osveže DNS unosi (od 1-24 sata). Forum će biti zaključan sa obaveštenjem šta se dešava kada jednom krenemo sa poslom. Dokle god vidite tu poruku, znaćete da vas DNS i dalje upućuje na staru verziju.

Geni
26.01.11., 22:42
Odustajem ipak od prebacivanja sada. Host je u tako lošem stanju da ne mogu ni da napravim bekap baze. Probaću u toku noći i rano ujutru.

D@nijel
27.01.11., 00:58
Jooooooooooooj posle vise od mesec dana ja sam uspeo nekako drugi profil da namestim i logujem se.Nije imalo teoretske sanse da to uradim.

Geni
27.01.11., 19:49
Spojio sam ti sada naloge u D@nijel pa mi javi da li i dalje imaš problema.

D@nijel
27.01.11., 20:17
Ajd ovde da se javim,nemam problema ekstra sve radi:)

Geni
27.01.11., 20:23
Pa sada ne znamo da li je do novog naloga ili do promene servera ali bitno je da radi ;)

D@nijel
27.01.11., 20:51
Mislim da je zbog servera jer mi se desilo bas posle one poruke da ne mogu opet da posetim sve do danas.