PDA

Pogledaj punu verziju : Novi server



Geni
27.01.11., 15:15
Ako vidite ovu poruku, onda su vam DNS unosi uspešno osveženi i posećujete aktivnu verziju foruma na novom serveru. Na žalost, zbog raspada prethodnog servera, nismo bili u mogućnosti da istovremeno unapredimo forum na novu verziju ali i to sledi uskoro.

Molimo sve članove da ovde upute sve komentare vezane za eventualne probleme.

Hvala

Geni
27.01.11., 19:35
U skladu sa povećanjem kapaciteta (mada je on najviše rezervisan za novu verziju foruma i njen CMS), povećane su kvote za privatne poruke svim članovima.

LemyKadir
31.01.11., 21:14
Jedno pitanje :)
Da li ce sa novim serverom doci u skorije vreme i novi izgled foruma?
Imam neke ideje ako bi hteli da saslushate... :)

Geni
31.01.11., 21:18
Forum je već na novom serveru a nova verzija foruma je već nameštena i testira se.

LemyKadir
31.01.11., 23:15
Ok onda... Hteo sam samo da dam predlog ako je moguce u vezi sekcije ponuda i potraznja... Jel vidim da u zadnje vreme forum vishe lichi na oglase nego na mesto za komunikaciju i deljenje iskustva sa drugim teraristima... Ako je moguce da u delu "Poslednjih 10 aktivnih tema" ne izlazi obaveshtenje o ponudama, nego da ima zaseban deo foruma za tako neshto...
Nadam se da svatash na shta mislim... :)

Geni
31.01.11., 23:37
Pa to sa oglasima je uvek i bio najveći problem. Imamo neke ideje ali videćemo kako će se to realizovati.

Nemoj da zaboraviš da je nabavka životinja, opreme i hrane jedna od važnijih funkcija ovog foruma, samo da se to malo uredi.

LemyKadir
01.02.11., 00:25
Razumem u potpunosti... Ali kao shto si rekao, trebalo bi malo vishe to da se uredi... :)
Ali sve u svemo, svaka chast i na dosadashnji rad... :)

Geni
03.02.11., 10:14
Oglasi su uvek i predstavljali najveći problem na ovom forumu. Uostalom, to je tako na svakom posećenijem forumu. Već jako dugo pokušavamo da udovljimo svima. Nikako nam nije cilj da ugnjetavamo oglašivače jer su oni potrebni posetiocima. Jako je teško nabaviti egzotične životinje i hranu pa je neophodno da se neguju oglasi ovde na forumu.

Problem je što ima četiri grupe ljudi, veliki prodavci, članovi koji postavljaju oglas za svoju životinju, članovi koji dolaze na forum da bi pronašli hranu ili opremu za svoje životinje i članovi koje oglasi ne interesuju. Treba sve to uskladiti a pritom ne biti diktator.

U samim oglasima je veliki problem između velikih prodavaca i malih prodavaca. Mali prodavci se žale što veliki prodavci svaki dan postave po par oglasa i onda njihov jedan oteraju na drugu stranu pa ne bude odmah vidljiv i tako nastaje trka u postavljanju oglasa. Velikim prodavcima ne odgovara da postavljaju jedan oglas u 7 dana kako je sada jer imaju često nove ponude. To je privremeno rešeno tako što sistem ne dozvoljava da se postavi novi oglas za manje od 7 dana. To smo postavili jer nam je bilo dosta da izigravamo policajce i stalno brišemo ili upozoravamo ljude koji prekrše to pravilo i onda dobijamo žalbe. Takva situacija je fer prema većini ali ne odgovara nekolicini velikih prodavaca.

Pored toga, korisnici koji čitaju oglase, žele da ih lako nađu a korisnici koji ne čitaju oglase imaju zamerku što je polovina novih tema u stvari u oglasima.

Ideje za napredak je da se velikim prodavcima da poseban deo foruma koji će oni slobodno da uređuju. U pitanju je prerađeni blog modul koji će svaki prodavac da dobije. Sa strane će biti blokovi koji će prikazivati nove tekstove na sajtu, nove teme na forumu, nove postove na forumu i nove oglase. Možda da napravimo i blok koji prikazuje nove postove u podforumu mali oglasi da bi se na istom mestu videli svi oglasi. pošto će svaki blok moći da se zatvori, korisnici koji ne žele da prate oglase će jednostavno da zatvore blokove sa oglasima i da ostave samo blokove sa novim temama, tesktovima i postovima. Svako prema svojim željama.

Veliki prodavci će tako moći slobodno u svom delu da postavljaju ponude, da ih osvežavaju i stavljaju nove koliko god često hoće i imati diretan kontakt sa članovima putem komentara na oglase (setite se da je u pitanju prerađeni blog modul). U bloku sa strane će se videti najnoviji oglasi pa će tako imati i način da jave da imaju novu ponudu.

To u teoriji sve lepo zvuči ali u praksi ćemo videti. Plašim se da veliki prodavci ne prihvate lepo taj novi sistem i da žele da postavljaju i oglase u podforumu mali oglasi pa sada smišljamo kako to da regulišemo a da ipak zaštitimo i male prodavce.

Naravno, kao i za sve do sada, moramo da pustimo to u rad pa da probleme rešavamo u hodu. Nema drugog načina. Voleli bi i mi da svi budu zadovoljni ali to jednostavno ne može.

Soulfly
03.02.11., 11:21
Ovaj problem se toliko dugo resava da sam zaboravio sta je sve predlozeno.
Zasto se veliki prodavaci ne bi izvojili kao sticky pri vrhu, svaki prodavac ima svoju temu sa svojim imenom koju moze da edituje, sortiraju se po abecedi i fiksiraju.
Ispod idu svi ostali kao sto je do sada i bilo.

-Veliki prodavci ce biti zadovoljni sto su izdvojeni na vrhu
-Clanovi kojima nije time posao ugrozen ce se i dalje nadmetati da update svoj post svakih 7 dana
-clanovi koji traze hranu i opremu bi trebalo ako imaju imalo mozga da pretrazuju postove vecih prodavaca ali ce imati mogucnost da biraju i ostale (zivi blize, brza dostava itd...)
-clanove koje oglasi ne interesuju i dalje se nece interesovati za njih :)

Eventualno se moze dodati mesto prodavca pored imena njegove teme ali to su vec detalji

Geni
03.02.11., 11:25
Ne mogu da se daju posebna prava određenim ljudima u određenim temama. Ne može tehnički da se izvede da se prodavcima dozvoli da trajno menjaju teme a ostalima ne i to u samo jednom podforumu. Zato ta ideja čeka novu verziju foruma.

Ana
03.02.11., 16:34
Veliki prodavci... mali prodavci... kad se samo setim koliko je pre 5-6 godina bilo tesko doci do bilo koje zivotinje, presrecna sam sto danas ima ovoliko i jednih i drugih. Prva t. koju sam narucila iz Hrvatske je uginula u putu, sva sreca pa sam kasnije naletela na ovaj forum koji je tek bio u povoju. Ne znam ko komplikuje stvar, ljudi koji se groze oglasa ne moraju da ih citaju i kraj price.