PDA

Pogledaj punu verziju : Najvece tarantule



loshme10
28.01.11., 00:21
Mislim da ovakva tema jos nije bila na forumu, a nisam nasao ni u okviru drugih tema, pa bih zamolio iskusnije terariste koji se razumeju da napisu spisak od desetak vrsta tarantula koje su najvece rastom(koje imaju najveci raspon nogu ili su ovako uopsteno najmasivnije). Otvorio sam ovu temu ne zato sto mi je dosadno nego zato sto volim velike tarantule i planiram mozda u blizoj buducnosti da uzmem jos koju, pa da vidim koje su sve opcije i da mi neka ne promakne! :D

Sinbad
28.01.11., 00:58
Koliko ja znam najvece su ti sve iz roda Theraphosa ( Blondy , Stirmi , Apophysis ...)

loshme10
28.01.11., 01:14
Pa da. Ali koliko znam kod nas po nekoj(donekle) normalnoj ceni moze da se nabavi blondi, a za ove druge ne znam. Ja sam mislio na tarantule koje su pristupacne kod nas, kako po pitanju cene, tako i po pitanju nabavke... Tipa parahibana, genikulata, hromatus...znam za te cesce vrste, ali me zanima da li imaju i neke manje poznate koje mogu mnogo da porastu, a da imaju da se nabave kod nas?

kimo
28.01.11., 01:30
Imao sam ja sve u ponudi i imam i sada, a imaću i ubuduće, a što se tiče najvećih, to je uvek diskutabilno. Neke od većih su još i L.parahybana, L.klugi, N.carapoensis, X.intermedius, X.immanis, P.sp.goliath je trenutno mislim najveća, ali još je nova u hobiju i samo par puta razmnožena, skoro otkrivena i nađen je primerak ženke koja ima 7.5 inča telo, mada u to ne verujem puno, ali da ima i 5-6 inča biće veća od svih do sada pronađenih. Velika je jako i C.crawshyui i ima još poneka, ne mogu da se setim sada...

Sinbad
28.01.11., 01:34
Sve te sto sam ti naveo mogu da se nabave kod nas a i sa cenom su kao blondy a ako ces nesto jeftinije onda L.Parahybana itd...To vec i sam znas ;)

loshme10
28.01.11., 01:42
OK, hvala obojici! ;) Dodao bih jos i V. wacketi koju si mi pomenuo Kimo i koja je takodje vrhunska! :D

terarist
28.01.11., 02:07
Gledam po ponudama i vidim da bas nema puno tih vrsta,kontam ima vas samo par i to kimo,zarko i nzm ovi ste se pro bave time.gdje mogu da se vide cijene tih primjeraka i ponuda uopste

Sinbad
28.01.11., 02:12
Te tarantule se prodaju po narudzbini i nema ih niko na lageru jer ih retko ko trazi a i skupe su (kako za koga) ali se radi na tome . Evo ti red velicina da imas orijentaciju : Theraphosa se krece oko 40-50eur za T sa 1-2 presvlacenja . Bice ih na prolece dosta u ponudi .

Miroslav
28.01.11., 04:16
Pa ni neke Poecilotherie nisu baš za zanemarivanje po veličini. Moja P. ornata ima 17cm kad stoji na staklu. Ako se dobro sećam tolika mi je bila i stara A. geniculata.
Xenesthis-i su krakati pa zato spadaju u veće tarantule.

tomahawk
28.01.11., 06:39
http://www.youtube.com/watch?v=QjgRFONRwJ4

terarist
28.01.11., 13:59
a koliko kostaju odrasle jedinke tih vrsta,pretpostavljam ako bih mogao naci kupce kasnije da bih mogao uzeti par malaca odgojiti i kasnije prodati i da bi mi se ispaltilo ako ne i pokusati sa dva malca reprodukciju???sta mislite o tome,ijos jedno pitanje, za koliki raspon nogu smatrate velike tarantule?meni kad neko spomene tako nesto uvijek prvo pada na pamet 5 najvecih max 10???

loshme10
28.01.11., 14:14
Sinoc mi je Kimo napisao da je to stvarno preskupo! Vecina poluodraslih od tih T sto je Kimo naveo je preko 100e, a odrasle su znaci i jos mnogo skuplje! A za veliki raspon nogu smatram one T koje imaju preko 22-23cm u rasponu...

Miroslav
28.01.11., 14:55
A za veliki raspon nogu smatram one T koje imaju preko 22-23cm u rasponu...

To je već ogroman raspon nogu ::D

loshme10
28.01.11., 15:13
Hehe, pa jeste, ali ovde se i govori o tim krmacama! :D Lepo je to sve, ali za sada se nema para za T od 2cm da se da 50+ evra... Prvo fax i posao, pa onda T. aphopysis i kompanija! :)Z

Sinbad
28.01.11., 15:19
Jel` ti sad jasno zasto ih nema toliko u ponudi ??? ::D Ali opet ako zatreba zovi :icon_salut:

loshme10
28.01.11., 15:25
Sad mi je jasno! Iskreno, mislio sam da je T blondi 50-ak evrova, a da su ove ostale jeftinije, ali sta da se radi...bzbzbzbzzbbzbzzz...pogresi covek!!! :norty:

Muffy
28.01.11., 15:34
bzbzbzb :lol:

I mene je bas zanimalo koje su najvece T, zato sam uzeo geniculatu jer je jedna od vecih... :)

loshme10
28.01.11., 15:38
I ja imam geniculatu, a u planu su jos od tih vecih parahybana i chromatus, a pored njih jos i boehmei i cyaneo... E sad, videcemo kada ce sve to da se ostvari, nadam se sto pre! :D

kimo
29.01.11., 01:27
100 eur su ako su ženke, a da uzmeš i da gajiš ne isplati se nikako, evo ti jedan prost primer.

Kupiš 8 malih T. blondi dobiješ po 40-50 eur komad, gajiš ih 2 godine i one budu skoro odrasle ili odrasle, od 8 tarantula šansa za ženku je 1:7 u korist mužjaka, zato sam i izabrao 8 komada, e sada, ženka će da vredi 120-140 eur, a mužjaci će da budu 40 eur. Pa ti računaj šta si uradio za 2 godine, a još gde je procenat koji često ugine ili ima problema sa presvlačenjem u zatočeništvu i ostali faktori koji mogu da ti ugroze šanse za uspeh još više. Da je to tako, svi na svetu bi gajili paukove i prodavali i svet bi bio prepun paukova i srećnih ljudi punih para :D

rassa
30.01.11., 15:15
king baboon ja msm da takodje spada medju najvece T
kad ispruzi zadnje noge :D

loshme10
30.01.11., 16:03
Pa king baboon ti je Citharischius crawshayi, a nju je Kimo vec pomenuo! ;)

rassa
30.01.11., 16:42
nisam citao sta ste pisali :D :D :D

(znam koje joj je ime)

Eekka
18.02.11., 20:04
Kod Blondia 2pres. nije 2cm :)

homer
21.02.11., 18:22
Po intenzitetu ishrane,ucestalosti presvlacenja i porasta posle presvlacenja Pamphobeteus platyomma,Pamphobeteus "sp" machalla i Pamphobeteus fortis su ocigledno premasile i L.parahybanu i A geniculatu... a za maximalnu velicinu cemo videti za koju godinu ovo su jos sve mlade zenkice..