PDA

Pogledaj punu verziju : Koliko je stara vasa najstarija tarantula?



Igor Velevski
29.01.11., 03:31
Koliko je stara vasa najstarija tarantula, koja je vrsta i ujedno dali je nekada parena i ako je, koliko puta?
Dobro je da se ovo zna kao skupina podataka, pa da se posle nekog vremena dobije neki zakljucak....!

marko
31.01.11., 00:18
Uuuu ovo su teška pitanja (ali zanimljiva).
Morao sam da kopam po forumu da bih došao do podataka. Zaboravljam :)

Moja najstarija je definitivno ženka Nhandu chromatus. Nabavio sam je aprila 2007. ali je tada već bila ~6-7cm ako se dobro sećam tako da ne mogu tačno da odredim starost. Ajde nešto približno, kod mene je dakle skoro 4 godine, i pretpostavljam da je bila stara najmanje ali najmanje godinu dana kad sam je uzeo. Dakle neka bude da je stara najmanje 5 godina (a verovatno je i više).

Parena je dva puta (ne računam pokušaje parenja već celokupni čin).
Krajem januara 2008. parena prvi put.
Početkom oktobra 2010. parena drugi put (ovo parenje je bilo uspešno).
(između va dva parenja je bio jedan pokušaj koji se završio neslavno po mužjaka).

kimo
31.01.11., 00:55
Da to je zanimljivo,ali ko će da vodi računa o tome :)

marko
31.01.11., 01:32
Vođenje računa o bilo čemu nije područje tvog intresovanja :p ::D

kimo
31.01.11., 02:43
Haha, dobro, dobro. To je moguće dok neko drži mali broj paukova, a kasnije, teško da je tako izvodljivo, sem ako niste neki ludi statističar :)

toncek
31.01.11., 12:15
ja imam poveći broj paukova i za sve svoje iz kolekcije vodim evidenciju :D (kada su došle kod mene,koliko velilke i presvlačenja) moja najstarija i prva tarantula mi je A. geniculata ima već 10 godina i par mjeseci,kad sam je nabavio bio sam klinac i nisam ni razmišljao da vodim evidenciju presvlačenja itd..pa sam počeo tek od 2006. ::D pokušao sam pariti jednom i ubila je mužjaka ::D

imam onaj rokovnik veliki gdje ima od A do X-Y abecedu pa sam ispisao rodove tipa Avicularia,Brachypelma..... i tako sve rodove po abecedi i onda pod te rodove popišem vrste koje imam.. to napraviš u pola sata i kako nabaviš nove vrste samo dopisuješ... taj rokovnik mi stoji na policama u sobi gdje su pauci i svaki put kad vidim da se presvukao neki pauk iz moje kolekcije tu zabilježim...za pauke koje prodajem na vodim evidenciju.. ::D vrlo jednostavno..

Muffy
31.01.11., 14:21
Haha, dobro, dobro. To je moguće dok neko drži mali broj paukova, a kasnije, teško da je tako izvodljivo, sem ako niste neki ludi statističar :)

ja imam poveći broj paukova i za sve svoje iz kolekcije vodim evidenciju :D (kada su došle kod mene,koliko velilke i presvlačenja) moja najstarija i prva tarantula mi je A. geniculata ima već 10 godina i par mjeseci,kad sam je nabavio bio sam klinac i nisam ni razmišljao da vodim evidenciju presvlačenja itd..pa sam počeo tek od 2006. ::D pokušao sam pariti jednom i ubila je mužjaka ::D

imam onaj rokovnik veliki gdje ima od A do X-Y abecedu pa sam ispisao rodove tipa Avicularia,Brachypelma..... i tako sve rodove po abecedi i onda pod te rodove popišem vrste koje imam.. to napraviš u pola sata i kako nabaviš nove vrste samo dopisuješ... taj rokovnik mi stoji na policama u sobi gdje su pauci i svaki put kad vidim da se presvukao neki pauk iz moje kolekcije tu zabilježim...za pauke koje prodajem na vodim evidenciju.. ::D vrlo jednostavno..

:th_ask:::D

@tema

Moja najstarija T je stara oko mesec dana... xD

zerobyte
12.02.11., 16:01
B. smithi, 11 meseci..5cm
N. chromatus, 3-4 meseca...1.5cm
B. vagans takodje 3-4 meseca...1.5cm
B. emilia takodje 3-4 meseca...1.5cm

Cold_Beer
12.02.11., 16:51
Lasiodora parahybana 4.5 godina.

loshme10
19.02.11., 20:37
U jbt, 4.5 godina, svaka cast! :D Zanima me kolika je sada u cm? ;)

Cold_Beer
19.02.11., 21:03
Ima 22-23 cm,imas sliku kod mene na profilu u albumu kako stoji na mojoj ruci :) (moja saka je oko 20 cm)