PDA

Pogledaj punu verziju : Bonsai



terarist
30.01.11., 23:14
da li je ovo ikad iko stavljao u ter i kako izgleda,ponasa se.msm da bi odlicno izgledalo a za uslove nzm,izgooglejte i videcete kadkvih prelijepih vrsta ima:icon_flower::D

mmsl
31.01.11., 00:59
pa prelepih vrsta ima, ali to sto vidis na google-u tesko ces naci kod nas, a i takvi primerci su jako skupi. ja imam nekoliko bonsajija i moram priznati da u teru. bi izgledalo jako lepo ali tesko za odrzavanje, bonsaji trazi stalno sisanje, po odredjenim pravilima, a i koren mu je jako nezan i ranjiv.pored toga bonsaji ima specificnu saksiju koja je suplja u dnu, i drvo upija vodu odatle, pa zato mora da ima neku posudu u kojoj je saksija, u koju se sipa voda. naravno postoje neke vrste koje nisu tako zahtevne ali samom tim nisu ni atraktivne.

hey-ho
31.01.11., 01:18
Ma kakvi :) Da bi gajio bonsai drvece treba ti mnogo mnogo vise truda nego za bilo koju terarijumsku zivotinju. Treba pazljivo cupkati listove, dosipavati odredjenu kolicinu vode, zatim odgovarajuca svetlost i pored toga jos veliki broj stvari. Zive biljke koje se stavljaju u terarijum ne smeju biti toliko zahtevne jer ces stresirati zivotinju svakodnevnom brigom oko biljke.
Ako hoces da kupis neku drvoliku biljku pronjuskaj na nekom sajmu bilja i naci ces (za razliku od bonsai drveca) neku dosta jeftiniju biljcicu, zbunic ili tako nesto.
I meni drvolike biljke imaju neki smek. Evo kako sam ja to napravio od biljcice koju sam sa korenom cupnuo iz dzungle sobnih biljaka koje komsinica gaji u zgradi. Uopste nije zahtevna, pomaze u odrzavanju vlage terarijuma, tj upija vodu, potpomaze isparavanje i tako sprecava nastanag gljivica i grinja. U terarijumu je C cyaneopubescens
Prva slika je nakon uredjenja a druga je dve nedelje posle :)
http://i196.photobucket.com/albums/aa77/ass_ass_in/16122010225.jpg?t=1296429336

http://i196.photobucket.com/albums/aa77/ass_ass_in/17012011346.jpg?t=1296429396

D@nijel
31.01.11., 01:39
Kako se zove ta biljka sto ti je usredini?Ja bih je kod zmije,pa me ujedno i interesuje da mi neko kaze da li nece stetiti zmiji.

hey-ho
31.01.11., 15:22
Ne znam koja je biljka, kazem da sam cupnuo od komsinice :)
A na koji nacin bi neka biljka stetila zmiji? Mislim, nece je jesti :)

D@nijel
31.01.11., 16:08
Nece da je jede ali ako ispusta nesto mozda steti.Nerazumem se u biljke i zato pitam.

Miroslav
31.01.11., 17:17
@hey-ho : Ne znam zašto si uopšte stavio biljku kod tarantule koja dosta plete. Takođe ne znam zašto si ju stavio u terarijum kod tarantule koja zahteva nisku vlažnost vazduha, a samim tim i suvu podlohu - uvenuće ti biljka. I zašto ti je uopšte toliko vlažna podloga kod cyana kad njemu to ne treba, a visoka vlažnost u dužem periodu može biti štetna po tu tarantulu.
Terarijum ti je skroz ne prilagođen za tu vrstu tarantule.

hey-ho
01.02.11., 03:52
Kakve veze ima sto plete? Pre ovog su bile vestacke tako da je svuda ispleo mrezu i mogao je da se krece po dosta vecoj povrsini terarijuma. Tako je bilo oko godinu i po dana i onda sam za promenu posle ciscenja terarijuma stavio zivu, i mislim da biljci ne smeta ta mreza. Vlaznost nije velika uopste, napisao sam da je ta prva slika napravljena odmah nakon stavljanja svezeg treseta iz kese, koji je normalno vlazan ali se brzo osusi od sijalice. Kad vlazim terarijum, vodu sipam samo pri korenu biljaka a takodje sam je sipao i po ostalim delovima treseta do pre nedelju dana kada se presvukla i sad ce vlaga biti dosta manja.
Sta mislis, da li bih pri sledecem menjanju umesto treseta mogao da stavim pesak? Imam neki sitan, beli sto je drug doneo iz Afrike. Mislim da je bolji treset jer za njega bolje moze da kaci mrezu i stabilniji je za setanje al eto pitam za pesak :)

Inace, biljke mogu opstati i pri suvljim uslovima zbog sukulentnih listova :)

Zlopanja
01.02.11., 11:40
Potpuno istu biljku sam i ja imao u teru kod N. chromatusa ali mi se osusila posle nekih 2-3 meseca... Sad sam posadio 2 cuvarkuce i super izgleda. Ja sam isto uvek pre za prirodne biljke nego za vestacke. Sad sam uzeo neke pelcere pa cekam da puste zile, za par dana pravim ter za H. maculatu pa cu posaditi te biljke :D

DigiNS
02.02.11., 19:07
I ja sam pre za nesto zivo ali kad raste onda moras da skracujes a to je problem kod tarantula koje pletu mnogo onda moras i nju da pomeras i da joj sve unistis i haos pravis to bi jedino kod terestrijalnih vrsta stavio zivo nesto jer one ne pletu po celom terarijumu ko pomahnitale :D

terarist
28.04.11., 16:54
a sad da li ko zna gdje se i za koju cijenu mogu nabaviti?nevezano za ter volio bi ono imati koju.tip sam da volim svega razlicitog i po malo i ako je zabranjeno jedva nesto malo,naravno onoga sto mi se svidja.nekidan sam bespl uspio zbaviti par zrna trave i starci kad me nisu izbacili :D naravno ne pusim i sve to al volio bi imati u saksiji neku manju biljcicu i sl,i ne samo to vec inace i ja sam isto vie za prirodu nego plastiku :D

Short Stuff
30.07.11., 03:12
Nisam citao ranije postove,ali bonzai u terarijum ni slucajnO!!!!ja imam jedan,bonzai moras da drzis u posebno napravljenoj keramickoj posudi,i svaki dan da odvojis bar petnaest minuta na njega,bar pola sata kad se zaliva a kad se zaliva celog moras da ga izvadis,pa kad krene na leto da cveta,ovo je teraristika tako da necu da ucim kako se gaji bonzai...Ali kad bi ga stavio unutra,propao bih,a veoma skupo drvo,mladje jedinke su oko 1000din,starije od 2 pa do 10.000 i navise...ja imam jedno,kod mene je 2god a ne znam koliko je bio u radnji po ceni mislim da je oko godinu dana (1500din je bio)
http://img64.imageshack.us/img64/9509/dsc00007fp.jpg



a sad da li ko zna gdje se i za koju cijenu mogu nabaviti?
Jedan deda kod mene u kraju je razmnozavao to,sad to radi njegov sin koji ima 12/13 dina,mozes od njega da nabavis ::D!javi ako si zainteresovan,pa cu se raspitati dal prodaje...
A ima i na kalinicu,ali ne znam koliko je to kvalitetno,mozda je neki fejk...