PDA

Pogledaj punu verziju : misljenje iskusnih



lesa
31.01.11., 18:53
pozz svima potrebno mi je vase misljenje.juce sam kupio agamu od nenada87 kojeg pozdravljam ovom prilikom,nego da skratim trenutno mi je agama u staklenom teru ali nemam lampe koje su potrebne ali sam stavio pored tera obicnu sijalicu da mu greje ter,e sad me zanima jel mu nece skoditi da tako bude par dana dok nekupim lampe?

Sinbad
31.01.11., 19:06
To je odrasla agama agama i nece joj biti nista par dana . Kolika ti je temp u teru ?

lesa
31.01.11., 19:20
neznam tacno kolika je temperatura ali toplo mi je u stanu nekih 22C a i jos mu sijalica greje

Aleksandar_Mk
31.01.11., 19:45
bratko to ti je pustinski guster zivee u australiske pustinje,on kad je u hibernacije potrebna muje ta temperatura,uste surta idi kod dejan-simbad on ima sve sta ti je potrebno i ima iskustva sa bradatih. uzmi spot lampa,foliaj grejac i uv lampa,podni grejac-folija ce da ti odrzava tyemperatutu u terarium dok je noc,a preku dan spot lampa i ako ni je dovolno ke regulisas i sa foliju...

sta brze uradis ovo,bolje ti je za agamu...pozz

Sava car
31.01.11., 21:24
Ne treba mu folija grejac. Dovoljna je spot lampa tokom dana. Uvece moze da padne temp i do 18 C. A tokom dana treba da bude oko 35 C ispod spot lampe na jednom kraju terarijuma i oko 25-27 na drugom delu, tamnijem...

lesa
31.01.11., 21:48
hvala drugari!!!!!! uzecu mu za koj dan lampe pa cu da mu namestim, od prilike sad u terarijumu ima preko 30 stepeni.a sutra cu da mu napravim ter od osb ploca tako da cu pustiti slike kad zavrsim.pozzz svima:icon_salut:

Sinbad
31.01.11., 23:03
Samo napred i sa srecom ;) Kad mu napravis taj ter od OSB ploca , tek tad ces da vidis koliko je lud taj guster i koliko dolaze do izrazaja njegove boje .
Postavi slike obavezno kada zavrsis ter i ubacis agamu .
Pozz ;)

nenad
01.02.11., 13:50
bratko to ti je pustinski guster zivee u australiske pustinje,on kad je u hibernacije potrebna muje ta temperatura

Sinbad kaže da je to Agama agama, a ne bradata agama. Dakle, nije australijski, nego afrički gušter, i ne pada baš u hibernaciju. ;)

lesa
01.02.11., 17:29
nije u pitanju bradata nego agama agama...vec sam mu juce pravio pozadinu od stiropora a danas pocinjem sa pravljenjem tera.slike uskoro