PDA

Pogledaj punu verziju : Jel moze??? (domaći skakavci kao hrana kameleonu)



necadc
04.02.11., 18:34
Jel moze obicni nasi skakavci da budu hrana kameleonu???

Sinbad
04.02.11., 19:35
Ja ne bih rizikovao da mi ugine zivotinja zbog par stotina din. jer postoji mogucnost da je skakavac zarazen necim !

hey-ho
04.02.11., 19:57
Upravo to će ti reći većina članova ovog sajta mada ja mislim da mu par skakavaca nece skoditi, previše se ljudi uzbuđuju zbog toga.

necadc
04.02.11., 20:11
Ok... Hvala na savetu, inace sam pitao cisto onako da znam :) A jel postoji bilo koji insekt kod nas koji moze da se daje ljubimcu?

Geni
04.02.11., 21:02
Mislim da se ovde ne razume princip zašto ne treba davati ništa sem gajenih. Ništa ne fali skakavcima, fali skakavcima iz prirode. Svaka hrana koju ti odgajiš može da se daje. Svaka hrana koju uzmeš iz dvorišta, ne bi trebalo da daješ jer ne znaš koje su sve otrove, bakterije i slično u njima.

hey-ho
04.02.11., 21:35
Kao što rekoh, svi previše paniče zbog toga a prepričavaju tuđe priče. Verujem da nikom do sada, od onih koji su davali insekte iz prirode nije uginuo gušter.
Ja bih pre savetovao da daješ insekte koje sam uzgajaš iz prostog razloga što su hranljiviji (naravno, ako ih dobro hraniš) od onih koj nađeš napolju.
Ne znam gde si sad našao skakavce, ali preko leta, kad je sezona zaprašivanja komaraca, nemoj davati gušteru insekte iz divljine.

necadc
04.02.11., 22:15
Ma nema potrebe za raspravkom ;) Forum sluzi da nesto naucis i da pitas sta ne znas :) Hvala jos jednom na postovima... Odgovor je NE za uzimanje insekata iz prirode :)

Movski
04.02.11., 23:17
Iz iskustva ti kazem nemoj to da radis! Tako sam i ja-nece nista da mu fali od par skakavca... Pa sam ga vuko posle par dana po veterinarima... Jedva sam ga spasao... Nije jeo 20 dana... Sav je bio nikakav... Ali eto,posrecilo mi se,uspeo sam da ga spasem i sad je kao nov... nije uopste mrsav,normalno jede i sve :) Uci na tudjim greskama,nemoj na svojim ;)

Miluttin
07.02.11., 13:32
Trava u prirodi je kontaminirana raznim stvarima, a uzmimo za primer kontaminaciju smogom, tj olovom koje ispustamo nasim besnim masinama. Ovo bilje jedu insekti i samim tim su oni kontaminirani olovom. Koja god da se kolicna unosi kroz insekte, to nije bas zdravo. Mi biljku mozemo da operemo, i znamo zasto to radimo ali insekti u prirodi nemaju bas takav obicaj a i ne opterecuju se dal ce yiveti 15min duye ili krace. Stoga ja sam za dobre odgajane insekte.
E SAD, da ne dodje do zabune, nailazio sam na dobre (savrsene) mesnate i velike crve u kestenju i lukovicama pojedinog cveca gde su se i izrodili, malo sam ih cuvao na mekinjama i hranio za svaki slucaj kao sto hranim druge insekte i bili su veoma dobra hrana. Moyda treba izbegavati ove u zemlji ali ovi u vocu/povrcu su mal-te-ne pun pogodak! NE DAVATI GUSENICE!

FilipUe
04.11.11., 22:41
Ja sam tarantuli dao skakavca, ali iz sela, koje inace ima 1 kucu na 5 kilometara i svuda je suma okolo. Nista joj nije falilo.

JecaDJ
26.11.11., 17:27
Ja sam tarantuli dao skakavca, ali iz sela, koje inace ima 1 kucu na 5 kilometara i svuda je suma okolo. Nista joj nije falilo.

Istu pricu je moja drugarica odradila,pa je ostala bez bradate agame...mislim da nema veze koliko kuca i koliko je daleko grad...nikada ne znas sta nosi insekt u sebi...ali tema je jako stara i mislim da ne vredi je podizati sad :)