PDA

Pogledaj punu verziju : Polica za tarantule



loshme10
05.02.11., 14:45
Planiram da u blizoj buducnosti napravim policu za tarantule, pa me zanima koliko ce to da kosta... Ukratko, polica bi trebalo da bude dimenzija: visina 180cm, sirina 80cm i dubina 35cm. Materijal: iverica 18mm. Trebalo bi da ima(pored "poda" i "krova") jos 4 police na razmaku oko 35cm, znaci da moze da stane u nju 10 terarijuma + jos 2 odozgo. Ledja police ne bih stavljao jer mi je tako lakse zbog kablova od grejaca. Znaci treba mi 2 ploce 180x35cm i 6 ploca 80x35cm, ako se ne varam... E sad, posto se ne razumem uopste oko cena materijala, da li bi mi neko ko je vec to radio rekao koliko bi to moglo otprilike da kosta(naravno sa sve zajedno srafovima i svim ostalim sto treba za policu)? Hvala unapred! :icon_salut:

DigiNS
05.02.11., 14:55
ja sam ti ivericu crveni eger platio 1548 din u hobby systemu ovde kod mene u novom sadu sve ti zavisi od vrste drveta uglavnom ti prodaju celu plocu manje delove od toga ne prodaju i tamo ti mogu iseci te dimenzije koje ti trebaju uglavnom ti ponesi 3000din da mozes da biras :D

Zlopanja
05.02.11., 15:25
Cela ploca je oko 5000 dinara. Bio sam juce u Hoby Sistemu, cale mi je stolar :)
Velicina cele ploce je 210cm x 280cm, sto tebi za tu policu nije potrebno.. Probaj negde da pronadjes nekog prodavca koji prodaje ivericu na pola table, to ce ti biti dovoljno!!!

DigiNS
05.02.11., 15:48
siguran sam da nisam dao 5000 din ! pa nek uzme celu plocu pa nek mu iseku taman :)

loshme10
05.02.11., 16:03
Ni ja ne verume da je 5000, pa za te pare moze gotova da se kupi! :D Zanima me jos jedna stvar. Posto je ta polica dosta "plitka" u odnosu na visinu(180cm naspram samo 35cm, ako me razumete, nisam mozda bas najbolje objasnio), sigurno je dosta nestabilna, tj. bojim se da bi pala ako se necim ne pricvrsti. E sad, znam da je najlakse probusiti zid i pricvrstiti je za njega, ali da li je nekako moguce to da se uradi bez busenja zida?

Zlopanja
05.02.11., 16:06
:) Ma nek uzme celu tablu i donese kod mene u radionicu pa mu napravimo tu policu sa sve mojim srafovima i ostalim propratnim stvarima, a od ostatka table da ja sebi napravim sto za komp :P

Ne mora da bude nestabilna. Bitno samo da nesto ne visi sa nje, to jest da ti terarijumi ne prelaze ivice police. A sto se tice cene idi pa vidi, ja ti kazem da sam bio juce u par radnji.. Tabla se krece od 4700 din do cak 8600 din u zavisnosti od furnira.

Sinbad
05.02.11., 16:27
U BGD-u moze da se kupi i manje od table ali moras da uzmes celu duzinu vertikale ili horizontale a cena zavisi od texture univera a to je od 800-10000din po kvm .

loshme10
05.02.11., 16:29
Pa nisam bas siguran da ne mora da bude stabilna... Evo recimo kad je bio onaj zemljotres zamalo da padne na mene cela komoda Forma ideale! Da nije srecom pricvrcena odozdo za sto a sa strane za orman, prevrnula bi se sigurno! :shock:

Zlopanja
05.02.11., 16:38
Pa nisam rekao da ne mora da bude stabilna nego da ne mora da bude NESTABILNA! Ako se dobro napravi nece biti nestabilna. To se moze izvesti tako sto joj se noge (stranice na koje se oslanja) iseku malo zakrivljene tako da citava polica tezi da se naslanja na zid a da pritom police ostaju potpuno vodoravne.

nightwolf
05.02.11., 16:44
dovoljno ce biti stabilna ako ti ploca na podu bude nesto sira u osnovi.recimo 50-55cm,I sa spoljnih bocnih strana na osnovi da stavis neka ojacanja(recimo letvu 5x3 duzine 35cm).ako me razumes kako mislim.

znaci osnova da bude bar 86x55

loshme10
05.02.11., 16:55
Da, da, kapiram... Naravno da bih radio sa tom jacom osnovom, ali opet mi je nesto sumnjivo, da je neko ne zakaci i obori...mozda je ipak najbolje da se sa 2 srafa prcvrsti za zid i gotovo! ;)

nightwolf
05.02.11., 17:07
pa najsigurnije je tako,to je 100%.
neka je srecna radnja!
aj pa nam se posle hvali kako imas do ja#a policu sa terarijumima;) (naravno sa sve slikama itd)

loshme10
05.02.11., 17:18
Polako, nece to bas biti toliko brzo, ali volim da sve isplaniram unapred, da znam sta mi sve treba... Mislim da cu se baciti na taj posao posle junskog roka, a mozda i posle aprilskog... ;)

LemyKadir
06.02.11., 14:52
Evo i ja da pokusham da pomognem, pogledaj shta je Gagi uradio za svoje terarijume... Po meni super izgleda... Jednostavno i funkcionalno... :D

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=9056

marko_pa
07.02.11., 02:19
U Pancevu se cene za metar kvadratni krecu od 800 pa na gore.
Secenje na meru se ne naplacuje sa time sto ti naplate i otpadke koje ne mogu da iskoriste.
Kantovanje abs trakom je 90din. po duznom metru a obicna kant traka je oko 20 din.
Da rezimiramo! Polica bi te izasla oko 3500 dinara.

loshme10
01.03.11., 21:09
Evo da osvezim malo temu, danas sam nasao ovu policu na netu, i to bas kod mene na Mirijevu u nekom salonu, dimenzije su 160x80x35 a cena je 4100 dinara... Milsim da nije losa ponuda i razmisljam da je uzmem, jer ne bih puno jeftinije prosao ni da kupujem materijal pa da sam sastavljam, jer sam se raspitao oko cena, isto bi me izaslo, samo sto bih mozda povecao dubinu na 40cm, ali dobro je i ovako! ;)

Evo police, standard:

http://www.mzeurohome.com/slike/Vasina/Polica%20Minja%204M80%20velika.jpg

markozmaj
02.03.11., 17:17
ja sam to resio sa policama koje se srafe na zid. nosaci 100din 2 komada a ivericu sam imao ::D