PDA

Pogledaj punu verziju : Projekat Terarijuma za K.Smuka



LemyKadir
07.02.11., 03:53
Ovako...
Bacio sam se na projektovanje novog terarijuma za mog K.Smuka...
Hteo sam shto vishe da lichi na njegov prirodni habitat, pa sam u projektu stavio i "podrum". :D
Naravno, kad konstrukcija bude gotova, uradicu mu i 3D pozadinu...
Takodje imam i prelep koren vinove loze po kome obozava da se pentra... :)
Staklo ce biti klizno sa prednje strane a shto se tiche ventilacije, ne znam gde je najbolje mesto da je smestim...

Svaki komentar je dobrodoshao... :D

http://i809.photobucket.com/albums/zz14/LemyKadir/TerarijumzaApophisa.jpg

Soulfly
07.02.11., 04:16
Sve je to lepo, ali ces vremenom shvatiti da je to prevelik terarijum za kukuruznog.
Onda ces da resis taj problem kada budes kupio svoju sledecu zmiju :D

Pogledaj ranije teme za terarijume, ventilacija obicno ide sa obe bocne strane, na jednoj strani se postavlja pri dnu a na drugoj pri vrhu radi efektivnije cirkulacije.

I ne vidim kako se otvara donji deo :)

LemyKadir
07.02.11., 04:31
Shto se tiche ventilacije, i mislio sam na tako neshto...
A shto se velichine tiche, ne verujem da moze da joj bude preveliko... :D
3D pozadina, "panj", mahovina i josh neke biljchice ce takodje da zauzmu mesto...
imam jednu malu potapajucu pumpicu pa sam mislio i nju da stavim, da napravim mali vodopad... :D

A shto se tiche donjeg dela, on se ne otvara... Lepim staklo direktno za drvo... Ili cu na neki slichan nachin da ga fiksiram... :)

spiderboy
07.02.11., 07:43
nema bojazni da će biti prevelik,ja sam imao mužjaka 1.5 metar dužine i bio je u terarijumu sličnih dimenzija,nikad nisam imao utisak da je terarijum prazan,vodopad i pumpicu zaboravi,ne bih ti to savetovao iz više razloga,jedan je da imaš nepotrebnu elektriku u terarijumu,a drugo je da te pumpice šume i proizvode lagane vibracije koje mogu na duže staze da smetaju zmiji

Hornet
07.02.11., 10:37
Moras imati neki pristup tom donjem delu, kad tad ces morati ocistiti, a mozda zmija bude bas tamo vrsila nuzdu... Pumpa nepotrebna, inace dobra ideja za "display" terarijum. ;)

necadc
07.02.11., 11:01
Terarijum je super samo ne vidim gde ti je ventilacija... Hteo sam da te pitam preko kog programa ovo pravis? :P

LemyKadir
07.02.11., 12:11
@spiderboy U pravu si da bi smetalo, ali mislio sam da na neki nachin izbacim pumpicu iz terarijuma, TJ da napravim dodatnu komoru sa strane u koju ce da ulazi voda i iz koje ce pumpica da je shalje dalje... :) Ali i dalje razmishljam o tome...

@Hornet Ova plocha koja deli gornji i donji deo ce moci da se skida... TJ, stajace ne gredicama... :)

@necadc Radio sam u Google SketchUp 7... Besplatan i veoma koristan program :D

zokis
07.02.11., 12:16
odlicno izgleda...ventilaciju resi onako kako su ti vec rekli...sto se tice donjeg dela...interesantna ideja ali moras ostaviti klizno staklo sto zbog ciscenja sto zbog drugih stvari koje ce ti se nametati.......obavezno zavrsi temu sa slikama gotovog terarijuma :)

LemyKadir
07.02.11., 12:29
Kad pochnem da ga pravim, slikacu sve "korak po korak" i postavicu u novu temu :D

nightwolf
07.02.11., 14:18
bice ti mnogo lakse ciscenje ako ti se otvara I donji deo.sobzirom da od kliznih stakala neces moci da izvadis celo dno,moraces ga praviti iz delova,pa I tako da uradis,moras da vadis I podlogu,pa ceo dekor da sklanjas,pa pozadina da ti jos smeta...vec je komplikovano.smisli nekako da imas lak pristup I donjem delu.
nisam probao da radim u tom programu,al svaka casr za skicu;)

LemyKadir
07.02.11., 15:17
Pokushacui na neki nachin da napravim da bude klizno iz jednog dela i da se izvlachi sa strane terarijuma... Samo ako uspem u tome :D
Ako ne, ionako se pravi iz delova... :P
upravo pochinjem izgradnju...