PDA

Pogledaj punu verziju : tajmer kako se koristi ?( ### rtd )



popke
08.02.11., 20:56
nisam znao gde da postavim temu pa reko aj ovde .. kupio sam mehanicki tajmer u hidroponici i nije mi naj jasnije kako se podesava pa ako neko ima da mi malo pojasni :) recimo da se svetlo pali u 9 a gasi u 21 i dali moze da to radi svaki dan bez stelovanja...

NecrovoX
08.02.11., 21:04
http://aquaonlineshop.com/images/mehanicki-tajmer.jpg
El ovakav?
Ako jeste onda ti je lako, samo gurneš one male crne stopice, koje predstavljaju 15 min, na dole i gotovo. Razdeliš kada želiš da radi, a kada ne. Imaš i onaj prekidač sa strane, obrati pažnju kako on treba da ti stoji. Ne znam sada napamet da li su potisnute uključen ili nepotisnute, ali to ćeš već skontati. I samo namestiš onda vreme kod one strelice, vrtiš krug.
Rečeno mi je da generalno loše objašnjavam, tako da me ne čudi ako ništa ne skontaš :)
I da, samo namestiš jednom i radi to tako dokle god ga opet ne diraš ili ne nestane struje :) Pri nestanku struje samo opet podesiš tačno vreme na njemu.

popke
08.02.11., 22:37
jeste, takav isti ... hvala druze .. to je to, sad cu da probam ..

kao skontao sam nesto ... ako ugasi svetlo za 15 min onda sam stvarno skontao :)

uspeo sam !!!

IV@N
09.02.11., 02:33
i mene su u pocetku zbunjivali...ali dobri su i rade posao ;) jedino ako nisi suguran da li radi,unoc kad je tisina oslusni,cuces kako lagano zvecka :)