PDA

Pogledaj punu verziju : Cyclosterum fasciatum pomoc



butcherlaura
20.02.11., 19:43
Pozz svima imam jedno pitanje moj prijatelj ima pauka cyclosterum fasciatum i zanima nas kako je moguce da se najlakse odredi spol mislim onako najopsturnije nista 100 % nego nekako okvirno.znaci u principu nas zanima koji su neki od znakova za odredjivanje pola. hvala na pomoci.

Zlopanja
20.02.11., 21:12
Pa najednostavnije je da sacekas da poraste, pa ako ima kukice onda je muzjak a ako nema onda je zenka... Koliki ti je pauk? Raspon nogu?

butcherlaura
21.02.11., 00:08
Hmm dali te kukice budu napred ili nazad? ovaj je jos nekih 3 cm pauk ali ga zanima :D

3 cm je telo a sa nogama je nekih 4-5 cm

Miroslav
21.02.11., 00:09
Ima da se usmrdi bude li čekao pojavu kukica ::D

Kod većih tarantula se može već i spolja odrediti pol po uočavanju ulaza u spermateku kod ženki. To se nalazi između prvog para 'book lungs' (pluća). Najsigurniji način je da sačekaš da se presvuče i onda na tom istom mestu, ali sa unutrašnje strane košuljice pogledaš da li ima spermateka.

butcherlaura
21.02.11., 00:13
ako mi to slikamo dali je to moze da se odredi i koliko treba da bude velik da bi se moglo odrediti spol?

Miroslav
21.02.11., 02:00
uz dobru sliku i na toj veličini bi se dalo odrediti

butcherlaura
21.02.11., 12:25
ok sta taxno da slikamo. a za kvalitet slike nije nikakav prob.

Miroslav
21.02.11., 14:44
Kad se presvuče, sa unutrašnje strane košuljice, između prvog para pluća (bele okruglaste 'mrlje') se nalazi spermateka kod ženki i to treba da uslikaš. Pretraži malo po forumu slike spermateka ili kucaj na google spermathecae i pogledaj slike da tačno znaš o čemu se radi.