PDA

Pogledaj punu verziju : Hrana za tarantule



spider
20.02.11., 19:52
Pozdrav svima
Planiram da u skorije vreme nabavim tarantulu, dosta toga sam procitao na forumu i jos uvek proucavam. Imam nekoliko pitanja pa ako bi neko bio voljan da odgovori. Da li se tarantula moze hraniti leptirima, bumbarima, crvima iz kore drveta i raznim drugim sumskim ili poljskim insektima?
Inace za pocetak sam odlucio da uzmem Lasiodora parahybana (1-1.5cm)...
Unapred zahvalan na odgovoru

jonathan-sic
20.02.11., 20:11
U biti moze. Sve su to insekti ali se postavlja pitanje da li nose kakve klice sto bi mogle stetiti tarantuli, i drugo, koliko su kaloricni. Da su to insekkti iz "ciste" prirode, ne bi bilo nikakvih problema.

Najbolje rjesenje jeste uzgajanje hrane. Imas raznih. Ja recimo uzgajam samo velike fobase i to u maloj posudici. Vise nego dovoljno za jednu tarantulu. A ne moras ganjati po polju sta ce danas jesti.

Hranis ih vocem/povrcem i to je to.

Sinbad
20.02.11., 20:47
Hrana ti je najmanji problem . Kad dolazis u BG kupis hranu za 300din i imas za 3-4 meseca ako ne i vise . Nevidim razlog za uzimanjem insekata iz prirode a pritom i rizikujes da ti T ugine .

spider
20.02.11., 21:26
Mislio sam da uzmem lateralise, oko 100 kom pa da gajim njih. E sad ako mi za jedno tarantulu ovih 100 kom traje 3-4 meseca onda se i ne isplati cimati, ili je to neophodno kako bi ih odrzao u zivotu (mislim na lateralise)???
A za ostale insekte sam pitao kako bih kasnije mogao malo da eksperimentisem, tj da vidim kako reaguje na odredjenu vrstu hrane, nisam mislio da je hranim tako sto cu juriti insekte :icon_salut:

Zlopanja
20.02.11., 21:46
Za jednu T 100 lateralisa ce ti biti godinu dana :) Pa nece T jesti svaki dan :D
Ali naravno da moras da ih hranis da ne uginu a onda ce ti se svakako razmnoziti :P