PDA

Pogledaj punu verziju : Pauk sa mora



Masinist
21.02.11., 15:23
U pitanju je Grcka, ostrvo Tasos, mesto Potos.
Pauk je sa nogama dugacak oko 6 cm i zavuko se ispod asure (prostiraca za plazu).

Malo sam google-ao i (posto nemam vise slika) odustao da sam odredim koja je vrsta, jer su mi mnogi slicni.

Drugarica zeli da zna, pa gde boljeg mesta da se raspitam nego ovde ?!

http://img40.picoodle.com/i52l/xiof_47d_u0.jpg

Koji je tacno ovo pauk i kakav mu je ujed (koje jacine mu je otrov) ?

Hvala !

darko.subotica
21.02.11., 15:34
Neka Lycosa?
Meni se barem tako čini!

Masinist
21.02.11., 15:44
To sam i ja pomislio, citajuci teme sa ovog sajta.
Sa slike, posto ga je drugarica videla i uslikala, se ne vide "dlacice" po nogama, ima saru na ledjima, 2 oka izrazena napred i one male "rucice" skupljene.

Ima neko detaljniji odgovor ?

Bifrost
21.02.11., 16:40
Ne verujem da ti iko moze dati tacan naziv vrste, bar ne sa tom slikom. Razlike mogu da budu golim okom ne vidljive, a da se vrsta razlikuje... Mozemo samo da nagadjamo.... neka Lycosa/Geolycosa je sigurno :).

DigiNS
21.02.11., 17:38
Ma da bre klasican wolf spider :) ima ih i kod nas na sve strane najvise na fruskoj gori :D barem ja znam da ih tamo ima gomile :)

nagym
21.02.11., 20:05
Neka Lycosa definitivno. Otrov im nije neki, mene je L. singoriensis dobro gricnula - boli malo jače nego sam ubod.

DigiNS
21.02.11., 20:55
Neka Lycosa definitivno. Otrov im nije neki, mene je L. singoriensis dobro gricnula - boli malo jače nego sam ubod.

Uglavnom nisu za drzanje nikakvo !! agresivniji su od tarantula ja bih reko :)

nagym
21.02.11., 22:03
Da, izuzetno su agresivne i hrabre! U isto vreme jako interesantni pauci, moglo bi se reći: pauci sa jakim karakterom!

DigiNS
21.02.11., 22:39
Bas tako :) imam tri malca cekam da bude barem jedna zenka i jedan muzijak za parenje :P

nagym
21.02.11., 23:11
Lepo!
Ja trenutno imam jednu L. singoriensis od oko 3cm raspon nogu. Kod mene je od kako sam je spasao od vrabca (tada je bila manja). On je mlatio sa njom u kljunu i otkinuo joj je obe prednje noge, ja sam naišao i oterao ga. Lycosa se onako oskaćena, čim sam se približio, podigla u preteći stav i krenula da me napada. Neverovatni pauci !!!

Masinist
22.02.11., 17:22
Hvala !
Da, guglajuci pod Lycosa, definitivno je ta vrsta !
Sve se slaze, 2 oka napred izrazena, raspored i oblik nogu..
Rekao bih da je zenka zato sto joj je "dupe" neznatno vece od "tela".
?
Gde jos mogu da nadjem informacija o Lycosa paucima ?