PDA

Pogledaj punu verziju : Ukopavanje



SPALE_990
24.02.11., 20:51
Ovako, imam problem, kako da ''sprecim'' super crve da se ukopavaju. Pretpostavljam da mnogi imaju taj problem. Moram da cekam porad terarijuma da vidim da li ce ga T pojesti ili ce se ukopati. Ako neko ima neki predlog XD

LARYBG
24.02.11., 20:54
ubaci ga u neku posudicu iz koje ne moze da pobegne

SPALE_990
24.02.11., 20:58
To sam uradio u jednom ter. ali posuda mora da nude visoka. Izadju iz skoro svake -.-
Da li ima jos neko resenje?
PS: Hvala u svakom slucaju :)

Miluttin
24.02.11., 21:33
To malo zvuci kao:
Ljudi imam sestru, kako da je nateram da nikad ne pije vodu :)

DigiNS
24.02.11., 22:14
Zgnjeci mu glavu nacice ga tarantula

Bifrost
24.02.11., 22:15
Smrskas mu pincetom glavu....

SPALE_990
24.02.11., 22:57
Cool, hvala ! ! ! :)

spleen
25.02.11., 00:24
da se nadovezem, sta ako crv pobjegne tj zakopa se?
od pocetka se sluzim gore navedenom metodom ali eto sad nisam, kako lasiodora parahybana slabije jede nego inace, jedan je pobjegao a u drugom uziva.. e sad, sto ako ga on/a ne skonta, dode vrijeme presvlacenja i neki crv mi sve sj...
(lasiodora parahybana 4 presvlacenja kod mene, mozda 1 prije)
moguce ili?

sale1808
25.02.11., 20:16
Meni nekad nije bas jasno zasto se toliko opterecujete hranom i da li ce je pauk pojesti.Nije on kao mi da mora da ima i dorucak i rucak i veceru.....
Pauk ce je odmah uhvatiti ako je gladan,nece dozvoliti da se zavuce.Ako ne uhvati,sklanja se hrana do sledece prilike.Nista njemu nece biti za nekoliko dana bez hrane.Bolje je i da malo ogladni...
Da ne zaboravim da kazem i to da tarantule ne valja ni previse hraniti,mislim na one koje imaju jako dobar apetit i izuzetno brzo napreduju,sto mislim da nije bas zdravo.....Moze da se desi problem u presvlacenju....ili cak i WET MOLT....
Kada je pauk veci,moze se dati i uporedno crv za crvom,recimo brasnasti crvi,,,,bez problema ce ih staviti i nabiti na kandze..odnosno sloziti....
Ako je mali,naravno da mu treba samopouzdanje,pa mu treba davati hranu spram velicine,ili ako to nije slucaj,onda treba crvica ili bilo sta drugo, malo prignjeciti,preporucuje se glava,,,i ako je gladan pojesce je u toku dana.....,ako je hrana ostala ,sklanja se da se ne usmrdi....itd....,pa cekas nekoliko dana i ponovis sve to....
Samo opusteno i bez mnogo stresiranja pauka,pogotovo kada je mali....
Bitni su tu i neki zakloni dok je mali,kako bi mogao da se sakrije,da bi stekao samopouzdanje.....,zatim adaptacija na novi prostor,,,,,ne davati mu hranu odmah pri prelasku u novi terarijum......,naravno i osvetljenje,sto moze biti isto razlog slabijeg apetita....Ne valja jako svetlo,a nocu je pozeljno da se osvetljenje iskljuci...Pauci su prvenstveno nocni lovci.......itd.......
Valjda je bilo od neke pomoci,ovako na brzaka.......Pozdrav svima......

SPALE_990
25.02.11., 23:55
@sale1808
Hvala na odgovoru, to sam vec znao. Ali ne mogu da mu ostavim crva u terarijumu, zato sto se za 3 sekunde ukopa i ne izlali.

Muffy
26.02.11., 04:04
Ako je gladna tarantula ce ga uhvatiti kad tad...

Ana
26.02.11., 04:14
Pa prignjeci mu glavu, kao sto su ti vec rekli, pa nece moci da se ukopa. Ako ne pojede - posle par dana mu sklonis...

sale1808
26.02.11., 17:19
Pauk se sigurno uplasi tebe dok uzimas kutijucu,pretpostavljam da je mala tarantula jos.Znaci uplasi se prethodno i pobegne da pronadje zaklon.Normalno je da tada nece jesti jer je osetio opasnost i pobegao.
Kada uzimas kutiju,terarijum ili bilo sta sa zivotinjom,treba postupati krajnje oprezno i nezno ......,kao sa zenom.....hehe
To znaci da gledas na to da sto manje treses,krivis i bilo sta.....,otvaras kutijicu polako da ga ne cimas....itd.....]
Mozes i da mu smanjis kolicinu treseta........,ne znam koliko ima.....
Onda stavis crvica koji je malo prignjecen da ne moze da se krece....
Ako je pauk i malo gladan,iako uplasen, pojesce ga u roku od 1 sat.
Ovo se podrazumeva da kutija u kojoj je pauk nije veca od 2 duzine pauka sa rasirenim nogama,otprilike,jer je bitno da pauk ima mali radijus kretanja zbog kontakta sa zrtvom,odnosno hranom......(pogotovo kada je jedinka mala-pauk)