PDA

Pogledaj punu verziju : Preporuka Gustera za Terarijum



Lazar
25.02.11., 23:55
Treba mi preporuka za gustera kojem bi odgovarao moj "terarijum".

To je ustavari akvarijum dimenzija 70-duzina,30-sirina, 50-visina.

Trenutno imam snajder skink-a, ali sam razmisljao da ga menjam.

Jako bi mi znacilo da znam koje mogucnosti imam, i kom gusteru bi odgovarali uslovi ovakvog akvarijuma :)

Pozdrav

FatBastard
26.02.11., 07:49
Pa sve zavisi kome shta odgovara, ko ima koje duplikate, trenutno, i to...
Vidi dogovori se sa nekim kome bash fali schneider skink pa vidi koje on ima duplikate i to pa se menjajte... :rolleyes:

Lazar
26.02.11., 14:17
Pa sve zavisi kome shta odgovara, ko ima koje duplikate, trenutno, i to...
Vidi dogovori se sa nekim kome bash fali schneider skink pa vidi koje on ima duplikate i to pa se menjajte... :rolleyes:

Ma nije meni vazno da li cu da se menjam ili ne.... Imam drugara kome bih mogao da prodam mog snajdera...

Zanima me sta bih mogao da uzmem(kupim), a da mu odgovaraju akvarijumski uslovi 70d-30s-50v

Da ne uzmem (lupam) kameleona, pa da ga mucim u takvim uslovima... :)

Cold_Beer
26.02.11., 15:07
U tom terarijumu mozes da drzis par leopard gekona ili par africkih fat tail gekona.

Hornet
26.02.11., 17:15
Krestasti gekon, spider gekon, geko vitatus... I jos mnogi drugi gekoni, pretrazi net,ima puno zanimljviih vrsta...

Lazar
26.02.11., 18:04
Znaci gekoni, a agame nikako? Neki skink?

Sava car
26.02.11., 18:32
Dovoljan je za malu agamu i to samo prvih 5-6 meseci..Vec posle toga nece biti dovoljan..Mada ni ta sirina 30 nece da valja :/
A kamoli dve agame...

Lazar
26.02.11., 19:27
Da pretpostavio sam da je za agamu mali... A maksimum sto mogu(zbog prostora) da povecam terarijum je za jos 10cm u sirinu tako da bude 70d-40s-50visina...

Znaci izgleda mi kao da su gekoni mogucnost, eventualno neki skink?

E sad me zanima koji od gustera bi bio najaktivniji u terarijumu (da se pone na grnu, da se sunca) i najpitomiji da mogu da ga drzim malo van terarijuma (i da mi ne bezi kao ovaj moj skink cim se opusti pored men) :)

Sava car
26.02.11., 20:11
Gekoni su veoma aktivni, pogotovo nocu, al i preko dana umeju da setaju i traze neki has.Ne treba im suncanje ni UV neonka, samo spot lampa. Takodje su pitomi i ne beze iz ruke. Mislim da ti ne gine jedan mocni Leopard ;)

Hornet
26.02.11., 20:23
Postoje i dnevni gekoni... Samo proguglas malo, skoro o svakoj vrsti imas "care sheet", pa ti je tako najlakse da pronadjes koja vrsta najvise odgovara tvojim zahtevima. ;)

spiderboy
26.02.11., 23:42
Gekoni su veoma aktivni, pogotovo nocu, al i preko dana umeju da setaju i traze neki has.Ne treba im suncanje ni UV neonka, samo spot lampa. Takodje su pitomi i ne beze iz ruke. Mislim da ti ne gine jedan mocni Leopard ;)

eebiga širok si pojam suzio u rukavac,postoje dnevni,noćni,arborealni,terestrijalni,biljojedi,g rabljivci,neki su pitomi,neke nećeš u životu da pripitomiš(npr.tokay) u tom smislu da dolazi na ruku i sl.,nekima ne treba sunčanje,neki bez sunčanja ugibaju,itd,itd,ako si mislio na leopard gekona sve to štima samo si trebao naglasiti,čisto da neko ko nije upućen pa misli da su svi gekoni isti

Sava car
27.02.11., 00:08
Pa ja reko da mu pojednostavim sa leopardom, na njega sam mislio, a i ne verujem i da je on mislio na druge, ako jeste, sory ######...

agama agama
27.02.11., 14:07
za leopard gekona nije potrebna nikakva rasveta pa ni spot lampa ja sam je imao jedno vreme nije je bas voleo

poskok
27.02.11., 14:26
za leopard gekona nije potrebna nikakva rasveta pa ni spot lampa ja sam je imao jedno vreme nije je bas voleo

Pod uslovom da se terarijum greje folijom ili kabl-grejacem i da se nalazi u prostoriji sa dovoljno dnevnog svetla.

FatBastard
27.02.11., 15:01
za leopard gekona nije potrebna nikakva rasveta pa ni spot lampa ja sam je imao jedno vreme nije je bas voleo

Zamolio bih samo precizne i proverene informacije, ima dosta novih korisnika...
Da, potrebna je spot lampa, a nocni gushter je, naravno, nece voleti previshe...

zarko
27.02.11., 16:33
hahahahahahahah
ovo ce opet da se pretvori u neku pricu.
elem...
i ja smatram da spot lampa treba da se stavi, heat rock.. ja nisam za to
osim ako su noci hladne pa se ne resi problem drugacije...a ima nacina

Lazar
02.03.11., 16:09
A madagaskarski gekon? On mi se dopada zbog boje, koliko je komplikovan za gajenje? :)

FatBastard
02.03.11., 18:59
Jako...
A da ti kupish ribice ?

Lazar
02.03.11., 19:06
:D imam ih vec...

Tu mogu ja tebe da posavetujem ;)


Dalje necu da pitam jer vidim da si pravi "FatBastard"

Lazar
03.03.11., 19:36
Ne znam koliko kosta, nisa upucen u cene... :)
Al i mene zanima...

A akvarijum, malo veci od tvog 100x50x40 :)