PDA

Pogledaj punu verziju : Gips



terarist
02.03.11., 19:27
Zanima me ako ima ko iskustva da podjeli, u pitanju je medicinskog gipsa-gips na zavoju ali kad se stavi zavoj se nevidi.Starci mi rade u bolnici i lako mogu zbaviti(sam se gipsam kad necu na testove:D) pa sta mislite o tome da nesto napravim od njega,tipa pozaadine skrovista ili slicno,i da li mislite da je dosta tezak za takvo nesto?;)

Igor Velevski
02.03.11., 20:31
Mozes naravno sve sto zelis da radis od gipsa, samo moras da znas da jako brzo postane tvrd, tako da moras to jako brzo da radis! Jeste malo tesko, ali to je samo pozitivna stana na primer ako radis skroviste, jer ako je skroviste lako onda svakog dana ces da ga vidjas na razlicnom mestu u terarijumu, naravno ako se radi o zmijama :) ! Ja sam radio prosle godine nekoliko skrovista i mogu da ti kazem da sam super zadovoljan. Evo kako izgledaju:

http://i56.tinypic.com/282l25w.jpg

http://i52.tinypic.com/15nvdwn.jpg

banished
03.03.11., 14:54
VRH ... kako postignes te prelaze boja?

Igor Velevski
03.03.11., 21:16
VRH ... kako postignes te prelaze boja?

Lako :) obicnom cetkom! Isto kao i pozadina, polako bez pritiska prolazis cetkom i sve te izbocine se farbaju, ono sto je nize ostaje boja koju si naneo pre toga i gotova stvar, nista lake :) !

dark2
11.03.11., 22:49
znaci VRH!!!! skoro sam hteo da radim neku pozadinu za ter. od stiropora i razmisljao sam taj stiropor da premazem gipsom(videcu da li je to izvodljivo) ali sam sada DOBIO VOLJU SAMO TAKO:o:o:o! reci mi cime si mazao-farbao gips??? pozdra i sve pohvale:icon_salut::icon_salut::icon_salut:

Igor Velevski
11.03.11., 23:13
Zavisi, ako ti je na primer za gekone, onda mozes od stiropora, ali za zmiju to je jako lako, mora da bude teze, da ga zmija ne seta po ter......Gips sam mazao obicnim lakom, da mu povrsina bude glatka da se ne roni i kad na ovo nalepis mestimicno i mahovinu odna izgleda dosta lepo!

dark2
11.03.11., 23:56
za zmiju je(boa c.:eek:),znam da moze ona to sve da razbuca ali mislio sam da stiropor zalepim silikonom za pozadinu:confused: