PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoc oko l.gekona



rpl
04.03.11., 15:33
Pre 9 dana sam kupila zenku leopard gekona od godinu ipo dana.Putovala je 3 h,pre nego shto sam je smestila u novo okruzenje.problem je shto je za 9 dana jela 2 puta po 1nog lateralisa.tenebrije joj konstantno stoje u terarijumu medjutim kao da ih ne primecuje.Presvukla se pre 4 dana i pomislila sam da je zbog toga odbijala hranu,shto je i moguce u pochetku ali sada me zabrinjava.Dobila sam par saveta o tome kako nije gladna,kako moze da ne jede i po 2 meseca,ali prvi mi je gekon tako da nishta ne prepushtam sluchaju.Kod starog vlasnika je drzana na pesku,Dunavskom,a kod mene na kokosovom chipsu.Aktivna je,posebno nocu,temperatura joj je danju 30-32 stepena,a nocu 26....:mad::mad: ako neko ima neki koristan savet,u pomoc!!!!:-)

Cold_Beer
04.03.11., 15:48
Moguce je da se navikava na novo okruzenje jos uvek. Dobro je da je jela uopste,tako da nije strasno,mislim da nemas razloga za brigu.

Sava car
04.03.11., 16:40
Nemas frke nikakve, sto kaze pivchuga, dobro da je jela uopste. Moj je jeo tenebrije ranije, al od kad sam dao prvog fobasa, nece ni da pogleda tenebriju.
Tako da ako ih je predhodni vlasnik hranio drugom hranom, mozda ih nece nikad ni jesti. A pored toga, presvukla se, pojela se ;) i ne verujem da je gladna.
Probaj narednih dana sa dubijama ili fobasima i vidi kako se ponasa...

spiderboy
04.03.11., 18:34
a tenebrije možeš čak skroz da batališ,ionako nisu neka hrana za njih,ako imaš mogućnosti bolje ponudi drugo nešto

rpl
05.03.11., 16:08
Hvala za pomoc drugari!:-)lepe vesti, pojela je danas 3 lateralisa!!:-)E pa da,proshli gazda joj je davao dubije,tako da mislim da je pametnije da joj njih dajem? i da li mozete da mi preporuchite nekoga od koga mogu da kupim Ca za reptile,posto joj u ovom trenutku dajem sipinu kost kao prelazno reshenje?

tappancs
06.03.11., 12:35
Zdravo!
Ja sam bivši gazda :)
Uglavnom sam je hranio dubiama onako srednjih velicina (pre nego sto joj das umoci zohara u kalcijum prah ako imas) i cvrčkovima... ako možeš nabavi super crve, dosta sam joj i to davao... Nepotrebno je svaki dan da se hrani. Svaki drugi ili treći dan je OK.
Sa rečnim peskom NIKAD nisam imao loša iskustva tako da slobodno može za podlogu...
Ako imaš još neka pitanja slobodno pitaj! Pozz

rpl
29.03.11., 17:17
ej bivshi gazda,heh pa evo da te pitam.....ja sam je prebacila na pesak ali je pochela da ga licka,i izbacuje normalno,...zamenila sam pesak sa tresetom i chekam da se ,,ishchisti,, od svog tog peska...gekonica vec 2 nedelje odbija i dubije i lateralise,da ne pricham o mineralima ,jedino kalcijum licka,chak sam joj davala sa prsta....tako da ne znam shta da radim,chini mi se da joj se rep malo stanjio,:mad:....a pokushavala sam razne vrste hrane,ali ni jedna je ne interesuje.....zaista se plashim da joj se neshto ne iskomplikuje sa zdravljem,a ne razumem zashto odbija klopu kada ima svezu vodu,temp do 30 stepeni,skrivalice,...sve shto jednom leu odgovara....???????????????