PDA

Pogledaj punu verziju : izlet u budimpestu



mmsl
05.03.11., 12:01
http://i1134.photobucket.com/albums/m612/StricekMatija/gluposti/terra_plakat_2011_04_16_kicsi.jpg

Sve imate na ponudi aranzmana u zakacenom fajlu, pa mozete da pogledate i ako nekoga interesuje da se ovde i informisete...

Skull
05.03.11., 15:43
Ovo zvuci izuzetno primamljivo. Da li je neko vec bio na tom sajmu, kakvi su utisci?

mmsl
05.03.11., 17:11
pa ja nisam bio,ali imam par ptijatelja koji su isli i pricali su da je u pitanju jedna velika pijaca svega vezanog za teraristiku, od opreme, ukrasa, hrane, pa do samih zivotinja raznih velicina i morfova. i to sve po minimalnoj ceni.

http://www.youtube.com/watch?v=eOazKjDBMNQ

evo linka da vidite kako to izgleda

carcharias
05.03.11., 17:53
Hajde ljudi prijavite se ....
Ja sam bio devet puta u Budimpesti i nikad se nisam vratio praznih ruku*(transportera i frizidera).......obicicemo najmanje desetak vrhunskih shopova punih akvaristike i teraristike :icon_cheers:

Sava car
05.03.11., 17:58
Do kad moz da se rezervise?

Skull
05.03.11., 18:07
To super zvuci ali kako preko granice? Zar ne prave probleme kad se prenose zivotinje?

Sava car
05.03.11., 18:32
Ne verujem da je frka za jednu, dve taramtule ;)
A voleo bi da vidim ako nista drugo

mmsl
05.03.11., 19:31
rezervacije do kraja marta, pogledajte i na ovoj ponudi trebalo bi da sve pise....

Sava car
05.03.11., 20:15
Ne verujem da cu moci zbog posla sva 4 dana, al ta subota 16ti mi savrseno odgovara. Fala za info ;)

spiderboy
05.03.11., 22:04
ja sam bio,ima dosta toga da se vidi,naravno i da se kupi,naravno da nije ni približno kao na nemačkim i austrijskim berzama,ali za naše uslove je super destinacija,po meni vredi otići,a i nije nešto preterano skupo,ja nažalost ne mogu,taj vikend sam u niš-u(sajam ribolova :D )
a da povedite nekog ko zna madjarski,puno će vam se sve olakšati

mmsl
05.03.11., 23:07
u grupi je lokalni vodic, tako da nema problema za jezik, a namerno smo zbog zaposlenih pravili da tura bude za vikend. eventualno bi morali da izadjete u petak da ne radite, a ponedeljak komotno stizete, jer vozac kaze da smo mi oko 2 u nedelju na ponedeljak u kragujevcu, to znaci oko 12 u bg-u jos ranije u novom sadu

mmsl
07.03.11., 18:13
e ljudi imam jos jednu ponudu, autobus, minimum treba 40 ljudi, idemo u petak na subotu noc, subota smo tamo i odmah se vracamo u subotu popodne, najmanje se gubi vremena, ciljano idemo tamo i najmanje stresa ako kupimo neke zivotinje. i to 45 evra

Sava car
07.03.11., 18:49
E to je vec bolje :) aj bas da vidim da li su ljudi zainteresovani..

Bluie
07.03.11., 19:07
Ja sam zainteresovan za tu drugu varijantu takodje.

Sava car
07.03.11., 19:30
45e za prevoz jel tako? (mogo bi da uleti neki sendvic za tu kintu :D )
Kad se stize i kad krece nazad otprilike? daj malo detaljnije :)

mmsl
07.03.11., 20:33
znaci ovako, 45 evra, pokusacu da organizujem i klopu u subotici da udje u tu cenu, to vam je povratna karta, tacno vreme polaska ne znam jos, ali bi bilo u toku noci kako bi tamo stigli ujutru. od 10 do 16h smo tamo toliko traje berza, i posle toga krecemo nazad. tacan plan bi dobili kasnije, e sada potrebno nam je da skupimo 40 ljudi, ili bar 18 za kombi, to je to, ako je neko zainteresovan neka se javi ovde.

FatBastard
07.03.11., 21:47
Idem sigurno...

Sava car
07.03.11., 21:57
Aj pravi spisak neki, ja ti javljam dal idem sa devojkom...
Planiram da idem svejedno, al cu videti jos dal vozom ili ova kombinacija...Ipak vozom je povratna 25e :/
Al ako ima neki has il slicno, do jaja...

mmsl
07.03.11., 23:11
pa to jeste, ali je cimanje vozom, sta ces da radis posle sajma do voza, i tamo ces morati neki taksi ili prevoz, sve sam se ja raspitao i vozom ti izeadje malo manje 2-3 evra, ako je neko siguran da hoce da ide, napravicu novu temu gde cete moci da se prijavite. znaci treba nam ili 18, ili 40 ljudi, to je to
ili kombi ili autobus, za udobnost i kvalitet ja garantujem, a iza mene stoji turisticka agencija kragujturist, znaci nije #####ancija

Hornet
07.03.11., 23:58
Koja bi bila cena za polaznike iz Subotice?

mmsl
08.03.11., 00:48
pa cena je u sustini za sve ista, jer je ovo podeljeno na ravne casti, jer ako bi smanjio za nekoga iz subotice ili novog sada, onda moram da povecam za ove iz beograda i kragujevca, zato sam mislio da je fer prema svima da to bude na ravne casti, da ne pravimo nikakvu separaciju. za sve isto...

Movski
08.03.11., 02:59
Rece ti ja da je 2. opcija bolja... Idemo! :))

Bauk
08.03.11., 13:09
da li je neko bio vec tamo? Ima li opreme za teraristiku i sl?

Ja sam se malo raspitao sto se prevoza tice. Kome nije problem da se cima, voz tri puta na dan ide, svaki dan. Putuje 7sati do budimpeste i karta povratna je slagacu vas sad oko 25e. Pa eto ko voli avanturu..mada mislim da ovih 45 nije puno, kada se sve sabere...

mmsl
08.03.11., 13:37
Pa to za voz je tacno, ali kazem ti od zeleznicke stanice do sajma moras da uzmes taksi, i da se posle vratis, i da blejis do 11-12 sati da se vratis, i da se cimas 7 sati. na kraju ti dodje na isto, a bar ti je toplije udobnije, i manji stres ako kupis neku zivotinju. a od opreme ima sve i svasta, pogledajte temu od pocetka stavio sam link sa you tuba da vidite kako to izgleda....

carcharias
08.03.11., 14:28
Hajde pisi spisak kao na okupljanju za akvaristiku.....ostali neka se prijavljuju u svakom drugom postu.....

1. mmsl
2. carcharias
3. ..........

mmsl
08.03.11., 16:12
evo kako je poceo kolega, izvolte, prijavite se ko zeli, znaci samo prepisete prijavljene i dodate svoje ime....sto pre se prijavimo lakse cemo da zavrsimo sve oko placanja...

Movski
08.03.11., 20:51
1. mmsl
2. carcharias
3. Movski ;)
4. ..........

vudo
09.03.11., 11:35
sasvim je ok ja cju jos dobro da razmislim, ali samo da dodam da je ako se ide na jedan dan mnog ojeftinije oticji o svom trosku, barem nama iz Subotice, meni za gorivo (benzin) treba oko 50e. sto znaci da kad bi nabacio jos 3-4 da se popuni auto, da bi bilo za dzabaka, ali naranvo to je iz sU, za dalje gradove je skuplje, sto je normalno. tako da kontam cje vecjini Suboticana malo da smeta cena, jer bolje je da se za 30e kupi zivotinja, oprema ili vecj kome sta treba umesto placja put ;']

psoto ne znam velicinu sajma i da li moze da se obidje za jedna dan, ali ako bi bas bio potreban smestaj, mislim da bi po studentskim domovima mogli da se pobacamo takodje za sitne pare, koliko ja znam to nije problem.

loshme10
09.03.11., 13:04
Sad kad sam video tvoj post malo sam i ja kalkulisao... Od Beograda do Budimpeste ima 380km. Ajde neka auto trosi i 10l/100km(mada uglavnom trose manje), a cena recimo bezolovnog(koji je skuplji od dizela, a o gasu da ne govorimo) je oko 120 dinara. Znaci da gorivo sa autom koji je relativno veliki potrosac izadje oko 9000 kinti... Ako ide petoro ljudi kolima to je onda svako po 1800din, mozda malo vise, u najskupljoj varijanti!!! A ako se ide na gas onda bi bilo samo nesto malo preko 1000din. I lepo se krene 15. noc, stigne se 16. ujutru, ode se na sajam, i posle kuci... To je najbolje i za zivotinje koje bismo uzimali. E sad, tu se javljaju drugi problemi: ko ima auto, tj ko ce da vozi, kao i to da svakome moze nesto da iskrsne pa da otkaze itd...

carcharias
09.03.11., 16:03
Ako se ide kolima treba vam i zeleni karton.....a da ne govorim o maltretiranju i strepnji za svaku zivotinjicu na granici.........
Dovlacio sam zivotinje(zadnjih 25 godina) iz Madjarske,Hrvatske,Makedonije i Grcke....kolima je uvek bilo gusto na granici...a uvek sam glatko prolazio busom....
Ne zaboravite da 90% organizama je na CITES listi i da mozemo da se pojavimo na RTS1 u udarnom terminu.....NOVINARI PLACU I SANJAJU O TAKVIM REPORTAZAMA....
Prema tome ova ponuda vam je najbolje resenje....pa saberite,oduzmite i presecite...

Movski
09.03.11., 20:18
Slazem se u potpunosti... A svakako ce cena ispasti ista... Pa vi vidite... Bolje da se prijavimo u sto vecem broju... :)

mmsl
09.03.11., 21:27
Svako ima svoju kalkulaciju, i svako moze da izabere sta mi je najjeftinije, slazem se sa svima, ja sam samo dao cenu koja je najniza za bus ili kombi. sve ima prednosti i mane, razmislite i razmotrite sve opcije pa vidite sta vam najvise odgovara, kolima, kad platite benzin, putarinu, vinjetu, tamo parking i zelenu kartu vama izadje malo jeftinije, a mnogo vece cimanje, uvek je lakse u grupi, vidite, razmislite pa javite...

vudo
10.03.11., 11:41
ovako putarine nema, ima vinjeta to je umesto putarine, ti si nabrojao oba pa samo zato skrecjem paznju za druge koji ne znaju, a vinjeta ti je 8e za 4 dana (to je minimum), zeleni karton je 2000din (ko nema njemu jeste extra trosak), sto se tice parkinga ne znam tacno cenu parkinga, jer ne znam ni koja je zona i da li se uopste i naplacjuje tamo, ali cene parkinga su 160, 240, i 400 forinti (dobio sma informaciju za parking, tako da ako je mozda doslo do neke greske nemoj te da mi zamerite).

mmsl
10.03.11., 12:23
Slazem se sa tobom, i sa svima vama, to je na vama da vidite sta vam se isplati najvise. Mene kombi, putarina, vinjeta, parking, zeleni karton, i vozac, sve ukupno kosta 800 evra, na nas 18 to mu izadje oko 45 evra i to vam je to. to je moja kalkulacija i cena, pa kome odgovara.

Zlopanja
10.03.11., 21:12
Da li u tu cenu od 45e ulazi i karta za sajam?

mmsl
10.03.11., 23:03
ovo je samo prevoz, nista preko toga, znaci da nas odveze i vrati, ulaz za sajam je 2 i 3 evra, dva za studente....

cece
11.03.11., 11:40
Pa 30e je voz do budimpeste povratna karta to 45 je malo previse? :)

Movski
11.03.11., 12:08
Cece citaj predhodne postove -.-' Kao sto su vec napomenuli... Jeste voz 30 eu... Ali ti treba tamo da uzmes taxi do sajma... Pa posle taxi od sajma... + ako se desi da ti je voz 3-4 sata posle sajma.... gde ces? Mislim kako god vi hocete... Mi smo vam ponudili ovde... a vi vidite...

Ispadne mozda 5 eu manje... Ali ne znam sta ti to znaci... Bolje ovako u grupici da idemo...

cece
11.03.11., 13:40
Inace sad sam procitao, izvinjavam se! :)
Inace u budimpesti ima metro, bus, tramvaj....
Nemoras taxijem samo kazem da moze da izadje jeftinije od 45e i to 15e, cisto postavljam vise mogucnosti bez uvrede da sabotiram vasu akciju koja je skroz korektna samo kazem da moze da se ode jeftinije do tamo..:)

vudo
11.03.11., 13:52
ima jos jedna opcija, ima ljudi koji voze za budimpestu, cena za budimpestu je 70e, on odveze tamo (na lokaciju koja mu se kaze), saceka koliko treba i vrati nazad, znaci cetvoro u kolima to izadje po glavi 17,5e+3e ulaz (to sma video par postova iznad) i ukupno izadje 20.5e,
naravno tih 70e je iz subotice.

carcharias
11.03.11., 15:28
Pa idite onda taksijem...

boky
15.03.11., 19:00
Jel mozes da lepo detaljises pls..
u tu cenu je ukljucen prevoz do i nazad
idemo tu tu tu.. ja sam veoma zaintresovan! tj 99% cu ici
i kakav je taj bus / kombi :D da se ne vozimo nekom kantom

mmsl
17.03.11., 10:39
Pa vec sam rekao, u tu cenu je ukljucen prevoz do tamo i nazad, mozda dobijemo i rucak, o tome se jos raspravlja, jer se niko ne prijavljuje, znaci kombi krece od kragujevca, i staje u beogradu u novom sadu i subotici, kombi je nov mercedesov, i u odlicnom stanju.

stiven
20.04.11., 00:53
Sta bi sa ovim izletom,jel isao neko i utisci...?

mata biolog
23.04.11., 00:10
dajte ljudi neke slike sa sajma,. kako vam je bilo?jeste se ponovili?

markozmaj
23.04.11., 01:28
Mora da su pokupovali neke mnogo otrovne živuljke čim ih nema ::D

rudios
17.08.11., 20:00
uskoro ponovo sajam u budimpešti.
ako niste bili prošli put idite,odlično je

http://terrarista.hu/modules/mod_content/image.php?d=borze&o=borze_plakat_s.jpg

ovdje ima nešto slika iz 4 mjeseca

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1763950181926.2094819.1334259753&l=fba108190c