PDA

Pogledaj punu verziju : Najlakse i najbrze ubijanje misa/pacova!



Burmesepyth
10.03.11., 21:27
Ne znam da li ostali forumasi korsite ovaj metod, ali po meni on je najbolji i najlaksi po zivotinju. Sve se zavrsi u sekundi bez ijednog cijuka. Ne volim da vidim kako zmija gnjavi misa i kako se on pati a i nebi da zmija ima gadne oziljke od ugriza do kojih veoma lako moze doci. Objasnit cu sada teoretski a na dnu cete vidjeti i crtez. Slikat cu sljedecom prilikom kad budem to radio.

1. Misa/Pacova uhvatite za rep.
2. Postavite na neku ravnu cvrstu podlogu.
3. Pritisnete vrat sa gornje strane nekim predmetom, sipka, safciger ili nesto sto imate pri ruci. Znaci potrebno je pritisnuti toliko da se nemoze izvuci.
4. Nakon sto ste to uradili samo povucite zivotinju za rep dovoljno jako da osjetite da mis/pacov vise nije ziv.

Cijeli postupak traje par sekundi a sam trzaj repa traje manje od sekunde tako da i nije previse bolno i da zivotinja nije u mukama.

http://img225.imageshack.us/img225/189/ubijanje.jpg

DigiNS
10.03.11., 22:26
Jel mozes da objasnis postupak zasto mis/pacov umre usled toga sta mu se desi ? mislim da bi bilo lepo da znamo svi sta se desi kad se to uradi misu u njegovom organizmu :)

Burmesepyth
10.03.11., 22:31
Jednostavno odvojis prsljenove, slomis vrat.

DigiNS
10.03.11., 22:44
A jeste da da kontam :D ma nisam razmisljao mrzelo me :D hvala ti

Marko87
10.03.11., 23:11
Jednostavno odvojis prsljenove, slomis vrat.
NIje to zbog preloma (odvajanja) prsljenova, nego zbog unistavanja centralnog nervnog sistema, kicmena, produzena mozdina...

Burmesepyth
11.03.11., 00:04
NIje to zbog preloma (odvajanja) prsljenova, nego zbog unistavanja centralnog nervnog sistema, kicmena, produzena mozdina...

A to nema veze sa kicmom? Ja cujem kako kvrcne i on je tad gotov.

Igor Velevski
11.03.11., 00:06
NIje to zbog preloma (odvajanja) prsljenova, nego zbog unistavanja centralnog nervnog sistema, kicmena, produzena mozdina...

Ne unistava se uopste centralni nervni sistem, on ostaje netaknut! To sto se prekida kicmena mozdina nastaje samo paraliza, ali ne i smrt. Sve zavisi gde se veza prekida. ako je na pocetku produzene mozdine, onda moguce je da nastupi smrt. Sve ispod toga nastaje paraliza i to u partijama tela koja su inervirana perifernim nervima od prekida pa nanize prema repu! Zato mislim i ne samo sto mislim nego sam ubedjen da svaki put ne nastaje smrt misa/pacova primenom ovom metodom!

Burmesepyth
11.03.11., 00:13
Ne bi rekao da ostaju zivi... Bar meni koliko sam primjetio... Al eto ti se vise razumijes u to. Hvala na info.

dogoargentino
11.03.11., 13:18
Najjednostavniji metod je davljenje u vodi.Stavis misa u hermeticki zatvorenu posudu sa vodom i ostavis ga da se udavi.Ako sipas vrelu vodu ugine za 2 minuta.Zmije jedu bez problema.Pogodno je za one koji hrane zivotinje zamrznutim plenom,jer mozes ubiti onoliko miseva koliko hoces od jednom i posle zamrznuti.Mada ni ovo " krckanje" nije uopste los sistem.

Burmesepyth
11.03.11., 13:45
Uh nekako mi to sa vodom zvuci mucenicki. Samo sebe zamislim kako se davim u vodi... A i dugo je i te 2 min bar meni. Patnja. Al et ima dosta metoda i ljudi koriste sta njima odgovara i kako su navikli. Meni je najlakse ovo sa povlacenjem repa. Traje par sekundi cjela procedura, a mis se ne pati.

dogoargentino
11.03.11., 13:46
Slazem se.Koliko nas ima toliko i metoda postoji :)

DigiNS
11.03.11., 14:46
Ma uzmes ogromnu pincetu uvatis misa za rep naglavacke klepis ga u glavu i bacis zmiji kraj price

banished
11.03.11., 15:34
Stavis misa u hermeticki zatvorenu posudu sa vodom i ostavis ga da se udavi.Ako sipas vrelu vodu ugine za 2 minuta.

hahahah ... ovo je extra ...

sale1808
11.03.11., 16:00
Meni se cini da je zmija mnogo humanija u nacinu onesposobljavanja zrtve nego vi, kako to opisujete.....Barem je to prirodan instinkt.......

Igor Velevski
11.03.11., 16:31
Ne bi rekao da ostaju zivi... Bar meni koliko sam primjetio... Al eto ti se vise razumijes u to. Hvala na info.

Hmmm moguce je da ne ostaju zivi.....jedino ako dolazi do ostecenje osim kicme i na nesto drugo ili eventualno, ako nastaje paraliza grudnih misica, pa da nema ekskurzije grudnog kosa. I da je ovo u pitanju opet ne umire istog momenta, nego nemoze da dise, pa se gusi, a to traje, samo sto ne mrda pa se ne vidi. Sledeci put kad to uradis, stavi dva prsta na grudnom kosu i vidi dali mu kuca srce, ako kuca onda je ziv.....Ja sam probao to kod pacova, ali mi nekako ne ide hahah ne znam zasto, valjda su veci pa treba vise sile i slazem se najbolja je ova metoda......zato eto toliko godina upraznjavam "udarac u glavu"!

Viktus
11.03.11., 19:26
Ljudi,

možda nije baš najpametnije da se ovako otvoreno raspravlja o ovakvim i sličnim temama na ovom "otvorenom" forumu. Novi zakon o dobrobiti životinja dosta je strog, a nikad se ne zna ko čita ovaj forum. Ovo vam pišem čisto drugarski.

Pozdrav

Igor Velevski
11.03.11., 19:52
Radi dobrobit zivotinja i raspravljamo ovu temu. Kako da se dodje do sto po humanijeg nacina ubijanja ili omamljivanja zivotinja za hranu, jer komore nam nisu ovde dostupne. Na to se trose velike pare za omamljivanje zivotinja u mesnim industrijama. Tamo ne mlate zivotinja po glavi, pa ih kolju, kao nekad. Danas uz pomoc zakona, zna se kako se omamljuje zivotinja. Rasprava da se nadje najlakse resenje i za odgajivaca i za dobijanje hrane je vise nego korisna i za jednu i za drugu stranu....., a ko ovo cita samo moze da dodje do zakljucak da se zalazemo za humaniji nacin za taj neophodni cin ovog hobija!

Hornet
11.03.11., 19:53
Pa ako mis izujeda zmiju, to je onda indirektno zlostavljanje zmije... Nasim nemarom iliti davanjem zivog plena, stradala je zmija (hipoteticki)... U ovoj prici neko mora da izvuce deblji kraj... Nece nam valjda uvesti klanice za miseve pa da ih tamo moramo uzimati... :rolleyes:

Tarantul_a
12.03.11., 12:06
Citam ovo i pitam se jel nekada nekoga od vas ujeo pacov kojim ste hteli da nahranite zmiju? Mene licno lav da povija ne bih se bojao koliko mi je frka od pacova.

Burmesepyth
12.03.11., 14:08
Pacov me nije nikada ujeo, misevi su pokusavali ali posto ih hvatam za rep ne mogu. Hrcak je najgori, oni su me ujedali mnogo puta. Bas su agresivni.

dogoargentino
12.03.11., 15:34
Posto sam svojevremeno odgajao glodare imao sam cast da me ujede sve i jedan,pa cak i Leming.I oni se ko i ljudi razlikuju od jedinke do jedinke.Za hrcka se slazem da je "najpoganiji" od svih.Ujed ko ujed nije strasan iz pocetka nece da ujede jako,jer samo hoce da proba da li je to sto si mu gurnuo,recimo prst JESTIVO.Naravno ako se oseti ugrozen ko i svaka zivotinja,recimo stegnes ga u saci i pocnes da ga stiskas ujeda PUN GAS sve i jedan.

Calopteryx virgo
29.05.11., 10:44
Ja lično ne koristim te mehaničke metode, lomljenje vrata, davljene i ostalo. Jednostavno ga anesteziram do smrti. Osećam se manje krivom.
Dakle, dietil etar za uspavljivanje, ili ga ubijete prevelikom količinom, ili ga uspavate, stavite ga u hermetički zatvorenu posudu i sačekate da mu nestane vazduha.
I onda je pacov mrtav.
Ja ga plus ostavim da mu se zgruša krv, jer ne želim da budem krvava do laktova pri disekciji.
Au. Ali kontam da vi što hranite živuljke pacovima ne možete to da uradite. Ne znam koliko dietil može da šteti vašim životinjama. Zna li neko koliko se dugo on zadržava u sistemu?

zarko
29.05.11., 20:57
CO2 ili lomljenje vrata jedina 2 prihvatljiva nacina od strane pffffff otkud znam kako se zovu ali tipa "humano " ubijanje....
+ humano podrazumeva samo sto brza smrt i da plen moze da se dalje da da ne bude los za predatora

MrFuzzums
30.05.11., 02:02
Ne bih ja etar bacao na pacove :D. Dovoljno je da ga osamutis samo da ne povredi zivotinju nije bitno da li je ziv ili mrtav. Ja ga stavim u teglu dobro je prodrmam i kad vidim da ne mrda dam ga zmiji.