PDA

Pogledaj punu verziju : Kompatibilnost Snajder Skinka sa ostalim "bicima" u terarijumu



Lazar
15.03.11., 00:09
Zanima me da li bih mogao da pridruzim nesto svom snajder skinku u terarijumu osim snajder skinka...
Zanima me da li bi se slagao sa nekim drugim skinkom tipa: "blue tail" ili "blue tongue" skinkom? ili mozda neki gekon suprotnog pola/... :)
Ili da li bi mogla da se ubaci neka zmijica, skorpijica...

Ma bilo sta a da se podnose medjusobno... :)

chalabin32
15.03.11., 01:23
kakva crna zmijica i skorpijica potamanili bi se samo tako...

Lazar
15.03.11., 01:35
:D pa pretpostavio sam... al reko da kazem, da se zna da mislim na sve zivotinje :D

nasao sam na netu da su neki drzali leopard gekone sa snajderom, i da su dobro funkcionisali, e sad neko je za a neko protiv toga.... ja bih najradje upario sa nekim skinkom druge vrste :)

FatBastard
15.03.11., 07:44
Ne preporuchuje se drzhanje ni dva iste vrste, da ne pricham o ostalim katastrofama koje chekaju da se dogode...
Gushteri su samostalni u prirodi, postoje vrste kao shto su rampoleoni koje zhive komunalno, ali vecina voli da bude sama, teritorijalni su i svako prisustvo druge jedinke je stres koji se ispoljava na jedan ili drugi nachin... U najboljem sluchaju ignorisanjem i odbijanjem hrane, pa do ujedanja, udaranja, grebanja itd...
Ne mogu se ni nabrojati sluchajevi vishegodishnjeg "uspeshnog" drzhanja 2-3 leoparda pa na kraju neki ostane bez repa...

Lazar
15.03.11., 15:34
huh... da... na takve odgovore sam nailazio po internetu :)

Znaci, ne preostaje nista drugo do jes neki terarijum za jos nekog gustera :D