PDA

Pogledaj punu verziju : Molim za pomoc...



Altispinoza
18.03.11., 01:40
Interesuje me da li bih mogao da nabavim Prairie Kingsnake (Lampropeltis calligaster) ali sa indeticnim sarama kao ova (dole naveden link).Kako da budem siguran pri kupovini malca,da je to ta?Koliko bi me kostala?Cuo sam da ispustaju neprijatne mirise kada se uplase,da li bih neko mogao da oceni 1-10 jacinu tih mirisa,i da li uopste zmije stvaraju neprijatne mirise?misio sam ukratko ono ispade gorski venac :) oprostite nov sam..

http://www.animalpicturesarchive.com/ArchOLD-6/1187073287.jpg

MrFuzzums
18.03.11., 10:30
Iz mog licnog iskustva sa mojom Lampropeltis getulom mogu da ti kazem da ispusta miris jedino kad se oseca ugrozeno. Tacnije drzao sam je po rukama jedno 45 minuta - sat vremena i vidno se uzbudila nakon toga se smirila izbacila mnogo smrdljiv izmet i tad sam skontao da sam je uplasio i da treba da je vratim u ter :D. Inace izmet koji cistim iz tera ne smrdi u opste, iz mog iskustva getula je vrlo cista, cak izbacuje izmet samo u jednom delu terarijuma. A zmija kao zmija ne smrdi uopste. E sad moje iskutvo je vezano za getulu ali vidim da su iz istog roda pa mislim da im je ponasanje slicno, ovo bi trebalo da neko iskusniji potvrdi.

Altispinoza
18.03.11., 20:52
Hvala ti na ogovoru,puno mi znaci.Taj los miris me nece spreciti da kupim zmiju.Prvenstveno me zanima da li ce imati istu saru kada je mala tj. da li ce se mnogo promeniti tokom odrastanja?I od koje duzine ili koje starosti dobiju tu istaljenu (trajnu) boju?I ako nema nikog da ucestvije,zahvalan sam svima jer sam puno toga naucio o pravilnom odgoju.