PDA

Pogledaj punu verziju : Uginula posle presvlacenja...



Laki747
21.03.11., 12:03
Kao sto naslov kaze...jutros sam se probudio i vidim da moja p.metallica odmara na sred teglice sva sklupcana.Posle nekog vremena vidim da se uopste ne pomera pa rekoh da je mozda malo dodirnem pincetom ili dunem u teglu kako bih proverio jel sve ok. Na moje zaprepascenje otkrijem da je uginula. Pre par dana se tek bila presvukla i izgledala je skroz ok.Taman je porasla na nekih 5-6cm...Ne znam zasto se to desilo!! Imala je ok vlaznost i temperatura je pretpostavljam bila sasvim ok s'obzirom da sam u stanu uvek bez ikakvog problema u majici kratkih rukava tj MORA da ima preko 20 stepeni. Cak sam cesto i klimu ukljucivao ne bih li za svaki slucaj podigao T koji stepen.Hranu nije htela neko vreme da uzima ali pretpostavljam da je to zbog toga sto je trebala da se presvuce.Vidim na forumu da je i to sasvim normalno da duzi period pre presvlacenja i period posle toga nece da jede.Cak je bila i aktivna u teglici sto se tice pravljena neke vrste sklonista od zemlje i paucine, pela se po tegli itd...Ne mozete da verujete koliko sam se samo iznervirao kad sam je video da je uginula jutors! Imam i jos jednu, nesto manju, tarantulu ( chromatusa 3cm ) koja je stajala u svojoj posudici sve vreme pored metallice i ona je sasvim ok.Ziva i zdrava...

Koliko sam samo bio happy kad sam video da se presvukla i porasla, a sada ovo...

loshme10
21.03.11., 12:23
Auuu bas steta... Pogotovo sto je P. metallica! :( Ko zna sta joj je bilo, mozda je sudden death syndrome, mozda se lose presvukla...

dogoargentino
21.03.11., 12:33
Baš šteta.....nekad jednstavno uginu bez razloga,bar bez onih golim okom vidljivih.

Laki747
21.03.11., 12:44
Ne znam zasto je uginula ali mi je bas zao:( a koliko sam se samo obradovao kad sam video da se presvukla...

Chromatus je bio pored nje i nista mu ne fali...cak je malo pre i pojeo svoju bubicu...

Ko zna zasto je ova uginula...

Tarantul_a
21.03.11., 13:24
Kad kazes teglica, jel staklena i samo joj je poklopac izbusen za ventilaciju? Mozda si je trebao drzati u plasticnoj posudici koja je izbusena na sve strane, dok jos malo ne poraste. Cime si je hranio?

Laki747
21.03.11., 13:37
Da, staklena teglica sa izbusenim poklopcem...kad se presvukla imala je oko 5cm-a...hranio sam je malim crvcima i lateralisima ali vec duze vreme nije htela da jede ( verovatno zbog presvlacenja )

Geni
21.03.11., 14:35
Često se ne zna razlog ali po mom iskustvu taratnule ugibaju zbog nedostatka vlage i zbog ustajalog vlažnog vazduha i svih problema koje to donosi. Nedostatak vlage je lako utvrditi i čim je bilo vlažno i imala posudicu sa vodom znači da nije do toga. Neke vrste traže veću vlažnost tokom presvlačenja (neke baš dosta veću) ali čim je bilo gde u posudi bilo vlažnije, tarantula bi našla odgovarajuće mesto sa dovoljno vlage. Ostaje da je možda bila slaba ventilacija i da je vazduh bio previ[e vlažan i ustajao. Tarantule nemaju pokretne delove pluća i svaka spora koja im se nastani na plućima im smanjuje kapacitet i dešava se da uginu.