PDA

Pogledaj punu verziju : Vlada 71 pocetnik



Vlada 71
02.04.11., 23:13
Pozdrav svima.Zovem se Vladimir Stojadinovic iz Krusevca.Juce sam se registrovao na ovom forumu,jer zelim da kupim tarantulu.O cuvanju tarantula ne znam, ama bas nista i nadam se da cu nesto za pocetak nauciti uz vasu pomoc.Zeleo bi vase misljenje,koja tarantula je najbolja za pocetak.Sto se tice podloge za terarijum,koju mi predlazete da kupim,i da li mogu bilo koji panj da stavim u terarijum ili mora neki odredjeni?Koje su najbolje dimenzije terarijuma?Da li mi za pocetak treba jos nesto od opreme ili ne?Hvala unapred i nadam se dugom,dugom druzenju.Pozz.

loshme10
02.04.11., 23:30
E pa ovako, najbolje je da procesljas forum, jer o svim ovim tvojim pitanjima je pisano jako mnogo puta! :D Ali ako te mrzi, evo nesto osnovno od onoga sto je standard i sto nije subjektivno misljenje: najbolja podloga je kokosov treset, panj mozes da stavis ali ne moras, preporucljivo je da napravis skloniste(npr. od kokosa ili tako nesto). Sto se tice dimenzija terarijuma, to zavisi od vrste T koju zelis da cuvas, ali posto bih ti preporucio za pocetak terestrijalnu tarantulu, onda bi okvirne dimenzije bile 30x30x30cm... Naravno to je pod uslovom da uzmes vecu T(8-9cm ili vise), a ako uzimas malu, onda ti za pocetak pa u narednih nekoliko meseci nece trebati terarijum. Najbolja hrana je uzgajana, znaci nije preporucljivo da hvatas sam muve, crve, bube itd. Hranu imas u ponudi pa pogledaj. Treba uvek da bude vlage u terarijumu, sto se kod malih T postize vlazenjem dela treseta, a kod vecih posudom sa vodom. Dalje, sto se tice temperature, za njih je prihvatljivo da padne do 17-18C, ali nije preporucljivo, vec je pozeljna temperatura preko 20C(idealna recimo 24-27C, nocu oko 20C). Ako ti je zimi hladnije u sobi od 16-17C, moraces da je grejes, sijalicom ili nekim od grejaca koje takodje imas u ponudi... Eto to bi bilo otprilike to oko drzanja, a sto se tice izbora za prvu T, to je samo na tebi! Jedino bi mogao da preskocis neke brze i otrovnije rodove, na njih mozes da predjes malo kasnije! ;) Za pocetak je najbolja neka iz rodova Brachypelma ili Grammostola, jer su dosta mirne i slabo toksicne... Evo ti recimo par mojih predloga, a ti obavezno pogledaj sve sto mozes da izguglas! :DDD

Moji favoriti za pocetak su: A. geniculata, L. parahybana, N. chromatus(ove 3 budu veoma velike, prozdrljive su i brzo rastu), B. smithi, B. boehmei, G. rosea(ove sporije rastu)... Mozda je najbolje da za pocetak uzmes neku koja brzo raste, da ti ne bi dosadila ako ti se recimo ne presvuce mala po 3-4 meseca, a posle mozes da uzmes bilo koju! ;)

Eto, nadam se da sam pomogao. Dobrodosao na forum i u hobi i srecno u odabiru! ;) Pozz!

Vlada 71
03.04.11., 00:07
Malo pre sam razgledao sa sinom slike raznih T i najvise nam se svidja haplopelma lividum,valjda sam lepo napisao,pa bi zeleo da mi kazes nesto o njoj i da li mogu nju za pocetak da kupim ili ne ,nego neku drugu ako je ova mnogo zahtevna i nije za pocetnike.Pozz.

loshme10
03.04.11., 00:25
Ne bih ti preporucio H. lividuma! Kao prvo, neces je videti nikada jer je kopac i stalno ce biti u rupi. A kao drugo, prilicno je otrovan, a posto imas i sina(pretpostavljam malog)... A ako ti se svidja plava boja, mozes da pocnes sa Chromatopelma cyaneopubescens. Plava je sa narandzastim dupetom i jako puno plete, a i dobra je za pocetak... ;)

Vlada 71
03.04.11., 00:41
Hvala druze,bas je lepa T,odlucili smo se za pocetak 2 kom.,i to n.chromatus i
Chromatopelma cyaneopubescens.Ja mislim da smo dobar izbor napravili,da li mozda gresim.Za ovu prvu T nece da bude problema da je kupim,koliko sam video ima je u ponudi ali ovu drugu nisam video.Dali ti znas ko kod nas prodaje Chromatopelma cyaneopubescens.Hvala unapred i primam svaku kritiku ako negde gresim.Pozz

loshme10
03.04.11., 00:55
Ne gresis, ako vec mozes da uzmes odmah dve, odlicna ti je kombinacija! ;) Jer chromatus ce puno da jede i brzo da raste, a cyaneo ce da menja boje kako bude rastao... Samo bih ti jos predlozio da uzmes skroz malu cyaneo(2cm), da bi ispratio celu njenu transformaciju, a chromatusa uzmi od 4-5cm najbolje ako mozes da nadjes, kako bi odmah imao jednu malo vecu T... Bar bih ja tako uradio! ;)

Vlada 71
03.04.11., 14:04
Tako cu da uradim,samo da li znas da li neko prodaje Chromatopelma cyaneopubescens,tako malu i da li za pocetak,dok su tako male mogu da ih hranim sa istom hranom ili treba svaka posebno sa razlicitom hranom.Izvini mozda sam malo dosadan,ali plasim se da ne zabrljam na samom oocetku.Samo dok ne udjem u stos posle nece biti problema.Pozz.

loshme10
03.04.11., 14:43
Sto se tice hrane, naravno da mozes istom hranom da ih hranis, ali ona treba da bude srazmerna velicini T, znaci moze ista vrsta hrane, ali razlicite velicine, ako je jedna T dosta veca od druge. A sto se tice cyanea ne znam da li ih sad neko ima... Vidi u ponudi kod ljudi koji se bave ozbiljnije prodajom pa ih kontaktiraj da li imaju male cyaneo...

Vlada 71
03.04.11., 14:59
Hvala ti puno,pozz. i cujemo se.

loshme10
04.04.11., 12:36
E druze evo sad vidim u ponudi cyanea, taman velicina koja tebi odgovara, pa se raspitaj! ;)

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=10954

Vlada 71
04.04.11., 15:37
Sada dodjoh s posla,hvala ti puno sada cu da vidimPozz.