PDA

Pogledaj punu verziju : Nabavio sam Acanthoscurria geniculata



darkomarkovic21
13.04.11., 15:37
Ljudi nabavio sam danas Acanthoscurria geniculata. Malisana :). Ima oko 1,5-2cm. Zanima me vlaznost koju treba da mu odrzavam i da li da ga prebacim u vecu posudu (koliko vecu)? slobodno dajte neki savet i van mojih pitanja, totalni sam pocetnik... Hvala...
(http://www.jinpra.wz.cz/fotogalerie/Acanthoscurria%20geniculata%2002.jpg)

loshme10
13.04.11., 15:47
Vlagu regulises prskanjem recimo jedne cetvrtine povrsine posudice, ali nikako nemoj da pravis blato, nego samo blago orosavanje... One ne zahtevaju veliku vlagu, tako da nemas frke. ;) A sto se tice velicine posudice, sad recimo mozes da je drzis u posudici 10x10cm, pa kad poraste na 5cm premestis je u 15x15, pa kad poraste na 8-9cm, onda tek u terarijum...

darkomarkovic21
13.04.11., 16:16
Zanima me samo takodje, sto se rasta tice... Kakva je po tom pitanju... koliko vremena joj treba da se duplira recimo?:p

izvinjavam se ako sam malo dosadan, samo se plasim da je nesto ne zeznem, zanima me koju debljinu podloge da stavim u tu posudicu u koju planiram da je prebacim..?:(

loshme10
13.04.11., 16:28
Mozes da stavis koliko hoces podloge, samo nemoj premalo, jer ce da se ukopava, tako se oseca sigurnije(ja ti preporucujem 2-3cm)... Sto se tice rasta, po tom pitanju je uz parahybanu(od ovih vrsta sto se cesto drze kod nas) najvece krme! :D Jede kao ala, raste isto tako, svaki put kad se presvuce se skoro duplira, tako da ti je to odlican izbor za prvu T! ;)