PDA

Pogledaj punu verziju : Kako da spremim dekoraciju za terarijum



darkomarkovic21
13.04.11., 20:44
kako da spremim dekoracijju (kamenje, koru drveta i sta jos nadjem) pre nego sto to postavim svojoj tarantuli u terarijum??? Na mnogim mestima sam video da se pominje neko kuvanje, pecenje istih ali nista konkretno. ko ima iskustva neka postuje. hvala unapred....:icon_cheers:

zarko
13.04.11., 21:13
samo ih stavi
eventulano vrelom vodom popskas ..tusem

jonathan-sic
13.04.11., 22:12
Sve sto stavljas u terarijum bi trebao malo zapeci recimo u mikrovalnoj. Kada budes stavljao drvo ili koru obrati dobro paznjiu da su dobro osušeni i prije toga reci kakava ti je ventilacija.. da ne budes imao problema kao ja.

Pogledaj mal ovou temu: http://teraristika.org/forum/showthread.php?t=11006

darkomarkovic21
13.04.11., 22:25
pogledao sam temu, brate, za*ebano.... pa sta je prouzrokovalo budj? losa ventilcija?.. moja ventilacija je malo manje od polovine terarijuma... jel to dovoljno?

zarko
13.04.11., 22:46
i da ga dezinfikujes opet zbog vlage i zemlje nahvatace se mozda budj..
jer je ter otvoren spore lete..
takodakad se budj pojavi samo skines to sto se pojavilo ili pomesas ..malo smanjis vlagu i gotovo je

darkomarkovic21
13.04.11., 22:57
sto se tice terarijuma i stvari od plastike (tipa biljke, sklonista i sl.) jel potrebna jos neka vrsta dezinf. osim malo vrucom vodom, mozda 3%hidrogen???

Miroslav
13.04.11., 23:46
Niko nije pomenuo da treba sve teže predmete postaviti tako da se ne mogu srušiti na tarantulu ukoliko bude kopala ispod njih.

jonathan-sic
14.04.11., 10:51
Da. Treba i na to obraiti paznju.

Ne cisti nista nekim sredstvima, hirdogenom ili cime vec. Ja ti takodjer ne bi preporucio zaljevanjem vodom jer je bit da drvo ili koru uneses u suhom stanju da se ne bi desio slucaj kao kod mene.

Kod mene je bio problem sto je kora bila vlazna.. sirova i sto je bila slaba ventilacija. Da je jedno od to dvoje bilo drugacije, vjerovatno ne bi nista bilo. Nasao sam par komada poptuno suhe kore i kada sam ih okrenuo na njima nije nista bilo.

Ukratko, sve sam izbacio pa cu dekoraciju ponovo raditi.

Znaci, sve sto ubacis malo zapeci. ono da se dopbro ugrije a da ne izgori radi kojekakvih buba, inesaka ili cega li vec.. da ih pobijes da se ne razmnoze u terarijumu. TO je sve.. ne treba nista vise da radis osim da pazis da nije vlazno.. ovo gore sto sam spominjao.

I pazi ovo sto kolega kaze.. da ti nesto ne spadne i ne povrjedi T. Ja sam svoje drvo bio ukopao u zemlju i naslonio ga u cosak da bude sto stabilinije.