PDA

Pogledaj punu verziju : Selidba!!!!



darkomarkovic21
14.04.11., 15:23
Epa ovako svoju Acanthoscurria geniculata koji sam nabavio juce (1,5 - 2cm) danas sam premestio u novu posudu dimenzija 10,5x10,5 cm. Polovinu poklopca izbusio sam iglom za ventilaciju. Posudu sam oprao vrucom vodom. Za treset sam postavio obicnu zemlju debljine 2-2.5cm koju sam prethodno zagrejao u rerni (15min). Zemlja nema pesticide sigurno doneo sam je iz pm. :). Za skloniste sam postavio onu plastiku iz kinder jajeta, tacnije polovinu i ukopao je. Navlazio sam 1/4 posudice vodom. Ubacio sam T i on se ustekao u skloniste. Tenebriju koju sam mu bacio iskulirao je, mada je juce jednu pojeo. Brine me samo ako nece odma da je pojede da se ona ne ukopa i posle da ne moze da je nadje. Pre svega brine me vlaznost, dali je dovoljna, i toplota. Posto u mojoj sobi i nije bas toliko toplo (16 C) stavio sam je u kujnu na policu, tu je negde oko 20tak C, dok ne kupim sijalicu. Ukoliko ima nekih propusta u mom radu ili nesto sta jos treba da uradim ili ispravim, kazi te mi molim vas. Inace T je poklon od moje cure, pa nebih bas voleo da u**rem stvar. :( HVALA UNAPRED

markozmaj
14.04.11., 15:52
Tenebriji stisneš glavu pincetom i neće se ukopati ::D A temperatira oko 20ak C je ok. Moje su na sobnoj temperaturi i nista im ne fali... A što se vlažnosti tiče stavi čep od flaše i napuni vodom i trebalo bi da joj bude sasvim dovoljno (tako aj radim sa manjim T)...

darkomarkovic21
14.04.11., 19:57
stavio sam cep sa vodom, i unutra jedan kamencic... cisto za svaki slucaj da bi mogla da izadje ako upadne :rolleyes:.....

sale1808
15.04.11., 15:40
Sve je to sasvom ok.Samo joj stavis tenebriju malo prignjecenu,kao sto kaze Markozmaj i tarantula ce je naci ako je gladna.Posuda sa vodom isto treba da bude uvek tu,ako tarantuli treba veca vlaznost ona ce je sama regulisati i bice pored te posudice.I nemoj mnogo da je uznemiravas,malo je stresirana zbog novog prostora,a i jos je mlada i nezna,pa joj treba i samopouzdanje u lovu..........

darkomarkovic21
15.04.11., 19:56
Axa ok kapiram... Nista necu onda da je diram a posto je jela jos pre 2 dana sutra dobija "zgnjecenu" tenebriju :club:... Samo jos jedno pitanje... Muci me to sto se u prostoriji u kojoj se T nalazi pusi... A posto je ona na polici, dosta visoko, verovatno dosta duvanskog dima stize i do nje... Da li to moze da joj steti???

sale1808
15.04.11., 20:20
Pa iskreno da ti kazem,siguran sam da joj ne prija,jer joj to nije prirodno okruzenje na koje je navikla.Ako je taj dim uobicajen i stalan u njenom okruzenju,pogotovo sto je jos mala,moze da joj smeta na neki nacin,posto se nalazi na visini,a dim je tu najvise skoncentrisan,iako tarantuli nije potrebna neka velika koncentracija kiseonika.
Znas i sam da se zivotinje u dzungli u slucaju pozara odmah krecu kako bi pobegle od vatre i dima.

loshme10
15.04.11., 20:45
Ja iz iskustva kazem da im ne steti... Nisam pusac, ali cesto cirkamo kod mene u stanu i umemo bas dobro da zadimimo malu sobu gde su mi T, i nikad nista ni jednoj nije falilo! Leti cak i ukljucujem raid protiv komaraca(### morao sam da rizikujem jer je gamad nepodnosljiva) i nikad se nista nije desilo tarantulama, sve normalno jedu, rastu, presvlace se... A i kontam da je raid pravljen za majusne komarce i da ne moze da naskodi T, koji ni nisu insekti... ;)

yowandbm
15.04.11., 22:10
Raid za struju možda OK, ali onaj u spreju - ja se ne bi zaje*****...treba izbegavati sve što šteti...koliko je to moguće malo dima nije strašno, ali zadimljeno verujem da joj jako ne prija :(

dogoargentino
15.04.11., 22:21
I kod mene se duvani i to kao u kafani,nisam imao problema.Otrovi i sprejevi protiv insekata nikako!

Htedoh reci puno stvari ne smeta tarantulama trenutno,ali na duzi vremenski period sigurno steti.

darkomarkovic21
16.04.11., 20:46
Moj mali T nece da jede. :( nzm da li je zbog "selidbe", samo kulira, ne mice se. zgnjecio sam tenebriju i bacio je a on nista, ni da joj pridje.... Jel to normalno nakon sto ga preabcim u novo okruzenje ili??? Prebacio sam ga u cetvrtak 14.4. proslo je 3 dana... Hocu da jede i da poraste.... :p

loshme10
16.04.11., 21:20
I ja hocu milion evra!!! :p Ne ide to tako, da ona jede i raste kad joj ti naredis... I sasvim je normalno da ne jede nekoliko dana po premestanju. Ja svojima tek 5-6 dana posle premestanja ponudim hranu. ;)

Muffy
17.04.11., 10:55
Meni se uvek desavalo da cim premestim T nakon dan-dva ona se presvuce...sreca... ::D

@Darko

Mozda je sita, ne moze ni ona bas non stop da jede :)

Zlopanja
17.04.11., 23:12
Jesce kad bude htela :)

darkomarkovic21
18.04.11., 02:54
Pa dobro drugari ako vi tako kazete.. :) neiskusan sam pa se dosta cimam... Nadam se da ce biti ok... ;)