PDA

Pogledaj punu verziju : Pitanja u vezi sa čuvanjem leopard gekona (izdvojeno iz Zidni Guster)



Drmili
16.04.11., 21:41
Osecam :D. Da ne bih otvarao novu temu, ovo bih postavo ovde :


Posle duzeg razmisljanja, prikupljanja i nformacija i drugog, odlucio sam da kupim Leopard gekona.
Ako ima neko u ponudi mlade (1 muzjaka i 2 zenke),terarijum i sve sto mi je potrebno za jedan ugodan zivot L.G., bio bi mu zahvalan da mi kaze otprilike cenu tj. Negovu ponudu.

Imam par pitanja, ono sto nisam bas najbolje razumeo.

Da li im je potrebno ono ’nocno crveno svetlo’? :?
Kada im se daje hrana da li bi ovakav redosled trebalo da ide (kod mladih):
Hrana bez dodataka
Hrana + kalcijum
Hrana + minerali i vitamini

Pa sve tako u krug, ili se mogu tokom jednog hranjenja naprasiti insekti I kalcijumom I mineralima/ vitamin D3? Kada smo vec kod mineral D3 da li mi preporucujete da uzmem lampu sa nižim procentom uvb svetla ili bolje prah?

Gde mogu da nabavljam ˝HRANA SUPERIOR ZA CVRČKE i TENEBRIJU ˝ .
Mislim da je to za sada to, veliko hvala unaprad.

nenad
19.04.11., 02:14
Da ne bih otvarao novu temu, ovo bih postavo ovde :


Slobodno otvori novu temu sledeći put. :)

VeNoM-StinG
13.05.11., 17:01
Ovako ... potrebna ti je jedna spot lampa , uve lampe nisu potrebne , zavisi od velicine geckona hranis ga ako su mali hranis ga tenebrijama i oko 3 puta nedeljno umaces ih u kalcijum :P to je to brate dok su mali drzis ih na salvetama da se ne bi povredili a kad su veci moze i treset ma da kada love dodje i do gutanja treseta :P ako sam nesto pogresio nek me neko ispravi , a geckone imas kod http://www.facebook.com/profile.php?id=1525195265 i kazi da ti Stefke preporucio da pitas njega :P

Cold_Beer
13.05.11., 17:10
Ovako ... potrebna ti je jedna spot lampa , uve lampe nisu potrebne , zavisi od velicine geckona hranis ga ako su mali hranis ga tenebrijama i oko 3 puta nedeljno umaces ih u kalcijum :P to je to brate dok su mali drzis ih na salvetama da se ne bi povredili a kad su veci moze i treset ma da kada love dodje i do gutanja treseta :P ako sam nesto pogresio nek me neko ispravi , a geckone imas kod http://www.facebook.com/profile.php?id=1525195265 i kazi da ti Stefke preporucio da pitas njega :P

Mislim da nije dobro hraniti malog gekona tenebrijama,moze kao dodatak ishrani. Bolje su lateralisi i manje dubie. Tenebrija je losa hrana kao osnovna.

jonathan-sic
26.05.11., 12:46
Nesto kontam da nabavim gekona ali nisam upoznat sa odrzavanjem.

Interesuje me prije svega koliko cesto odrasli gekon jede ? Da znam radi uzgajanja hrane. Ako nekome nije mrsko da napise neke osnovne stvari (razlika muzijak/zenka ..ili to nema veze, u kojem su obliku ti vitamini i slicno.. ) ili da baci link jer vjerujem da je vise puta spomenuto.

Ili, malo cudno zvuci ..ako moze preporuka za nekog gustera koji nije proljdrljiv jer nemama adekvatnu prostoriju za uzgajanje žive hrane.

EDIT: Procitao na sajtu: http://www.gekkogecko.rs/Eublepharus%20macularius.html

Hmm.. treba mi "mnogo" hrane.

Da li je problem ako je hrana jednolicna, recimo super crvi / fobasi ? Znam da nisu najkvalitetniji ali na zalost, to mi je najjednostavnije za održavati.

legenda
04.06.11., 08:36
Imao sam ja leopard gekona sto se tice lampe kupiso sam u beogradu u pet centru i koristio sam je danju a nocu gasio temperatura nije padala ispod 28 c ni preko zime a kad je ugasim padne za 2c neki preporucuju podne grejace ali znm oni su retki a i skupi a sto se tice hrane ja sam mog hranio iskljucivo crvima nakvasim ih i umazem u kalcijum i dam mu jeo je bez preoblema.