PDA

Pogledaj punu verziju : G.Aureostriata-nedoumica



rpl
20.04.11., 13:52
Imamo jedno pitanje,pa sad nadamo se da ce neko moci da da konstruktivan odgovor-Juce smo premestili T iz mog stana u stan moje devojke.Kod nje je temperatura u sobi oko 24-25,a i kod mene priblizno tolika.I posle jednog dana odmaranja od puta(ona ju je nosila ujutru oko8h shto znachi bilo je jaaako hladno) Gramostola je iskopala povecu rupu u kojoj najcheshce stoji....do sinoc je bila na vrhu terarijuma,da li se hladila ili tako neshto..A kod mene nije nikada kopala:confused:...Shta se deshava?

Cold_Beer
20.04.11., 14:08
Nista neobicno. Recimo moja parahybana je uspela da prebaci sav treset sa jednog kraja terarijuma na drugi i da napravi gomilu treseta koja stigla do vrha terarijuma,tako da sada stoji skoro na golom staklu,a bilo je skoro 10 cm treseta,a terarijum je dimenzija 50x30cm, nisam je prebacivao nigde,niti je temperatura menjana. Nekada kopaju jer traze vlagu,toplotu,prave skloniste....

rpl
21.04.11., 23:34
Moguce da je vlaga u pitanju,pa sam joj malo pokvasila treset,ali je za par sati iskopala skoro ceo ter....i iskopala biljke iz korena.....XD mala tupava....:)

mata biolog
24.04.11., 15:59
moja si je čitave tunele prokopala u posudici.. preluda je!! samo nešta radi, a reko bi čovjek da su grammostole trome i nikakve,.
moja je divljak prve klase!! hehe

rpl
24.04.11., 16:44
Uverila sam se u to..:-) mada draza mi je ovako kada kopa ,nego kada stoji na panju i ne radi apsolutno nishta...barem joj je interesantno,pa sad nek kopa XD

mata biolog
26.04.11., 13:59
Uverila sam se u to..:-) mada draza mi je ovako kada kopa ,nego kada stoji na panju i ne radi apsolutno nishta...barem joj je interesantno,pa sad nek kopa XD

to sigurno,. što je više aktivnija to bolje.. ja sam svoju par puta uhvatio već kako prenosi treset s jednog mjesta na drugi. prejako! :D

loshme10
26.04.11., 17:43
to sigurno,. što je više aktivnija to bolje..

Pa nije bas tako... Ona kad joj nesto ne odgovara onda rovari i premesta da namesti kako joj odgovara. Mozda je nama bolje kada su aktivnije, ali one su najsrecnije kada bleje u steku i nista ne rade! ;)

mata biolog
26.04.11., 18:08
Pa nije bas tako... Ona kad joj nesto ne odgovara onda rovari i premesta da namesti kako joj odgovara. Mozda je nama bolje kada su aktivnije, ali one su najsrecnije kada bleje u steku i nista ne rade! ;)

pa neznam baš,. valjda je svako biće predodređeno za kretanje. je da su tarantule trome i sve to, ali svejedno nisu sve takve. odmaraju one preko dana kada nisu toliko aktivne, ali budući da su noćne životinje tada se one aktiviraju i ''obavljaju'' poslove! hehe

moja prva tarantula je grammostola pulchripes, na početku nije bila aktivna(a i znaš da one glase kao troma vrsta), ali što dalje to je više aktivnija.
međutim htio sam tarantulu koja mi se neće zakopavati, i zato sam si nabavio p.irminiu i c.cyanopubescens i oduševljen sam.. dosta su aktivne pogotovo cyano koji vječito nešta plete. a i irminia je ekstra brza..
uff. kud sam ja otišao s ovom temom..
rpl -- sorry!! :S

loshme10
26.04.11., 18:52
Samo sam hteo da kazem da T koja ima dobre uslove za zivot(temperatura, voda, hrana...) sigurno nece da se krece po terarijumu ceo dan, nego ce da kulira jer joj je sve potaman! ;)

mata biolog
26.04.11., 22:15
ma sve 5!! ajde nemoj da se brineš.. ;)