PDA

Pogledaj punu verziju : poziv na registraciju preko udruzenja zoo planet



zarko
26.04.11., 04:25
http://i.imagefra.me/1bci75m0.jpg
postovani
stvari stote ovako.
razgovarao sam sa direktorom udruzenja Zoo planet u nisu. oni postoje vec duze vreme i iza sebe imaju ozbiljne projekte. imaju organizovane internacionalne izlozbe, volonterske akcije, predavanja i spasavanje zivotinja(pod nadzorom i odobrenjem prikupljanja zivotinja koje su oduzete od strane inspekcije)
rade sve u saradnji sa ministarstvom akutelnim i u odlicnoj su saradnji sa svim inspektorima na teritorije srbije s obzirom da sad inspektori rade na nivou drzave a ne regiona.
u sustini imaju svu potrebnu pravnu infrastrukturu koja nas interesuje. pravnika i ostale potrebne stvari u koje se ja iskreno ne razumem.

jako bitno da su jedini koliko ja znam udruzenje koje je podnelo zahtev za CITES> to nije ovo sto mi predlazemo vec organizacija podnosi zahteve ministarstvu.kako sam cuo na sastanku oni su za sada jedini u srbiji koji su predali zahteve za cites a rok je isteko februara ili marta.

u svakodnevnom su kontaktu sa ministarstvom (utisak kljucnih ljudi u udruzenju je da ministarstvo odlicno saradjuje i ima sluha za njihove zahteve i potrebe)
to je kljucna stvar za nas. da mi preko drustva mozemo da ostaviomo nase utiske i potrebe a da ministarstvo to shvati ozbiljno.

savet i ministarstva jeste da se udruzimo i da postanemo vidljivi za njih.

da bi se dobile beneficije koje pruza udruzenje potrebno je platiti godisnju clanarinu koja je 500din ili 400 nisam siguran. a mana nema.
nema potrebe dolaziti na sastanke za obicne clanove a zoo planet je tu da pomognu u svakom slucaju.

prijavljivanje ide na sledeci nacin:
popunite cites papire koji su na netu i posaljete udruzenju koje dalje prosledjuje ministarstvu.
inspekcija onda clanove tretira na drugaciji nacin. sasvim je moguce da ce umesto samo inspektora udurzenje onda vrsiti eventualno potrebne uvidjaje u istinitost papira. sto znaci da ce inspekcija ici prkeo udruzenja a ne na individualu inspekciju.

tu se otvara mogucnost i registracije eventulane odgaivacnice i drugih stvari ,naravno iz domena cites.

sekcija za teraristiku postoji ali je neaktivna bila bas zbog cites zivotinja koje ne mogu i po savetu inspektora nisu izlagane na izlozbama edukacijama i sl.
tako da npr. na izlozbi nije potrebno nositi paire i kociti se vec samo imati clansku kartu durstva zoo planet koja stiti interese pojedinca.

do juna je prijavljivanje ali to bi trebalo ranije da se odradi zbog administracije.
kako bi zoo planet prosledio papire na vreme.

ja sma licno razgovarao sa ljudima iz ministarstva koji su me kroz individualni razgovor posavetovali da bi to bio pametan potez skupiti se u neko drustvo koje iza sebe ima najjacu opstinu u nisu i ceo grad i zoo planet udurzenje koje je u samom vrhu po aktivnostima i organizaciji u celoj srbiji. i za koje sa ponosom mogu da kazem da svi postuju i hvale kao ljude sa puno entuziazma, hrabrosti i postenja.

sto se tice moje poziciji u organizaciji vodim se kao clan drustva bez posebnih aktivnosti sa tendencijom da vodim teraristicku sekciju. moje aktivnosti u njemu ce biti na nivou niskog regiona promocija popularizacija teraristike kroz predavanja po skolama i ucestvovanje na sajmovima nauke i prirode. tako da ja nisam niukavom vrhu drustva niti u upravljanju niti imam uvid u politiku i planove.
od prilike kao sto sam clan na teraristici toliko sam clan i u drustvu.

pozivam apsolutno sve clanove da se odazovu jer sto nas vise bude bilo to cemo lakse moci da uticemo na ustupke koji se ticu nas. a ustupci postoje jer cites nije isto regulisan u italiji (jako strog) i madjarskoj gde je teraristika na zavidnom nivou ali oslanja na sitne hobiste kao sto smo mi u srbiji. to mi je potvrdio i covek iz ministarstva zaduzen za CITES.

moj licni stav je da je ovo najbolje resenje i nesto najbolje sto nam se nudi i sto zoo planet nama izlazi u susret. jer oni osim clanarine nemaju nista a nama pruzaju pravnu zastitu i jak temelj da podignemo teraristiku na visi nivo.

pitanja su dobrodosla.

zarko
26.04.11., 14:26
moolim sve da pisu na javnoj temi da ne odgovaram svakom pojedinacno.
glavna pitanja:
popune se papiri posalju se na moju adresu koju cu naknadno okaciti postekspresom + pare za clanarinu
verovatno ce ici preko mene jer ljudi u zooplanetu imaju mnogo posla sa pticarima i ukrasnom zivinom jer i tu ima problema (tipa moze da e desi da kanarinci budu na cites, pa oko toga se bore da ne budu u srbiji )
tako da su mi predlozili da skupim papire i da im predam.

svaki clan ce dobiti clansku kartu natrag postekspresom najverovatnije...

sto nas vise ima to ce teraristika imati vecu tezinu i ozbiljnost.

hvla svima sto ste se javili.

terarist
26.04.11., 15:11
Imam ja pitanje,posto ima i korisnika van srbije,kao npr ja(republika srpska),da li neko zna kada i kako ce se to odvijati kod nas.izvinjavam se ako sam pogrjesio temu ali nisam nista mogao naci vezano za to.:D

zarko
26.04.11., 16:18
neslo slicno ko kod nas i ko sto je bilo u hrvatskoj

patak
26.04.11., 16:20
aj i ja da pitam.
hocu da uzmem bou constrictor, a ona je na toj listi.
e sad, ako ne uspem da je nabavim do isteka roka za prijave, sta cu onda?

Bifrost
26.04.11., 16:41
Registruj odma jednu pa nabavi kasnije :)

knedla
26.04.11., 16:41
E sad ovako :) posto sam i ja zvao ove iz citesa u vezi feretki posto ih nema na listi ali ajde da proverim sve jedno.Sad mene interesuje posto ja vec duze vremena pokusavam da se registrujem kao odgajivac ali sitnih glodara i slicnih stvari da li moze da se uclani u to drustvo posto ima par zivotinja sa liste koje sam u mogucnosti da nabavim u toku ove ili sledece godine pa me konkretno interesuje da li mora konkretno da se navede koje zivotinje drzim ili planiram da drzim ili jednostavno mogu sada da postanem clan udruzenja i da onda drzim sta vec zelim i naknadno da prijavljujem ? Mozda sam sad ovaj tekst malo zakomplikovao ali ajd sta da se radi :)

patak
26.04.11., 16:52
Registruj odma jednu pa nabavi kasnije :)
sigurno moze to tako? :)

zokis
26.04.11., 16:58
predpostavljam da i sam vec znas u slucaju nemanja dokaza o poreklu zivotinja popunjava se "izjava o poreklu" a sa njom treba da se salju i slike zivotinja.....da li sve to isto vazi i u ovoj varjanti...tj. da li i to da ti saljemo?

zarko
26.04.11., 17:04
ako osoba koja ih razmnozi i prijavi boe samo uzmes zmiju i javis se ministarstvu da je zmija kod tebe...tako prate gde je sta od cites zivotinja.

knedla- to sto planiras da nabavis ne moze da prijavljujes. moze samo da se prijavljuje buduci okot tj imams maticne pa planiras da razmnozis ...to se isto prijavljuje pre parenja.

u svakom slucaju je dobro da budes clan da budes u bazi podataka i udruzenja i ministarstva. to je jedini legalan.

pise tamo rubrika odakle si je nabavio.
slike su spominjali ali za sad ne treba. jer slika je jedno a kad budu resili kako ce se obelezavati zivotinje tad ce se znati.
bitno je da oni znaju da male zivotinje ne mogu da se cipuju...neka varijanta zivotinje iznad 1kg se cipuju ako je moguce a ako su sitnije onda bi isla fotka ili nesto tako.

za sad samo dokumenta popunjena.

adresa na koju se salje je
Zarko Petrovic
svetozara markovica 28 (naznaceno za blue crane)

pare cu veceras da znam tacno da li je 400 ili 500din ta cifram i se mota ali zbog guzve sve zaboravim da pitam.

inace i ja popunjavam ponovne pristupnice za prijem u teraristicku sekciju tako da ce to biti u pdf formatu zakaceno na ovoj temi pa da mozete da popunite zahteve

za 2 dana sam siguran da ce sve biti reseno i mocicete da saljete.

slobodno prijavite i brachypelme jer je za nas bolje da ima sto vise zivotinja a zasigurno znam da njih tarantule bas ne zanimaju mnogo ....tako da mogu da vide na kom nivou je teraristika kod nas.

zokis
26.04.11., 17:33
Izvini sto sam dosadan ali nisam shvatio....
U "prijavi za evidentiranje..." u tabeli sa brojem 9. Poreklo...koliko pise - ne navoditi nista drugo osim tip i broj dokumenta kojim se dokazuje poreklo zivotinje...a ako to nemate onda se pise "izjava o poreklu".....
u izjavi o poreklu pisete ... dobio je na poklon, kupio u radnji, na pijaci.....bla bla bla

Jel to tako? Izjava se pise za svaku vrstu posebno. Da li se i Prijava pise za svaku vrstu posebno ili moze sve na jednu?

zarko
26.04.11., 17:38
ima 5-6 kolona na prijavi..pises za svaku jedinku.
koliko imas pol isl..
a onda imas o poreklu tu pises de si je nabavio kad pod kojim uslovia...
pa kad prodje jun onda ce se resiti kako ce se zivotinje obelezaati zavisi od ozbiljnosti.

ako nas bude malo bole ce ih,samo ce reci cipovanje. i moz se slikamo

ako nas ima tona onda cemo da se pitamo jer bice "kriticne mase" + udurzenje ce tu da urgira da bude sve propisno jer je cites fleksibilan i ministrastvo moze da akomodira uslove spram potrebe i potraznje ...same situacije

pokusavam da se skupimo sto vise i da budemo u udruzenju kako bi imali vise uticaja oko odlucivanja i onako kako mi mislimo da bi to trebalo da bude. i njima da bude u evidenciji i da kontrolisu i mi da ne budemo u strahu da ce nam oduzeti zivotinje

to je poenta

Igor Velevski
26.04.11., 18:03
Kakvo cipovanje, nemojte to da dozvoljavate! Ko ce to da plati? Onaj koji ima100-200-300 zivotinja, pa znate li koliko bogatstvo treba da da da bi sve cipovao? Ima ugozenih zivotinja, kao sto su zabe, male i nezne gustere, tarantule koje ne moze d se cipuju. Kao sto se uvodi legalizacija za njih, mora da moze i za zmije! Ipak je cipovanje za domasne domestificirane ljubimce!

Poisonous-sting
26.04.11., 18:36
Jel i dalje vazi za brachypelme????? prijava ili ne?

kimo
26.04.11., 19:25
Podržavam ovo u potpunosti i ja se prvi učlanjujem. Vremenom će udruženje imati važnu ulogu u našem hobiju, a što se tiče čipovanja, sve iznad 250 grama misle da će se čipovati, biće raspisan tender za veterinarske ambulante koje su sposobne da to obave, ali otom potom, daleko je to, sada samo žele da imaju evidenciju koliko toga otprilike ima, ovim prvim rokom će dobiti nekih 40% podataka, ako ne i manje, a onda će da raspisuju opet isto ovo barem još jednom, jer dosta ljudi nije na forumu i nije obavešteno...

jovanbabic
26.04.11., 20:23
Mene samo interesuje , kako ce oni znati ko ima zivotinje tj. kako da mi nesto oduzmu ako neznaju sta ja to imam.

NecrovoX
26.04.11., 20:43
A šta je sa onima koji su već poslali prijave u ministarstvo poput mene? Dovoljno je onda samo da se učlanim?

kimo
26.04.11., 21:05
Neće znati dok ne prijaviš, ali ako neko prijavi da imaš ili nekako izađe informacija iz tvog doma, onda si u problemu, jer si morao to da prijaviš i imao si rok a nisi uradio, oduzmu ti i čak možeš i na sudu da završiš, ako bude to bilo ozbiljno...ako imaš par životinja svakako ih prijavi nećeš imati nikakvih problema.

Niks
26.04.11., 22:33
Podrzavam ovaj poziv i uclanjujem se sigurno jer je dobro imati pravno edukovane ljude iza ledja kad je takva situacija..

spajk
26.04.11., 22:41
Nebih da ispadnem glup, ali ... dali je Phanterophis guttatus na CITES ovoj listi ???

Niks
26.04.11., 22:48
zna li neko da li ima ogranicen broj zmija koji se moze drzati u domacinstvu? ja npr imam 5 zmija i sve su u svojstvu kucnih ljubimaca tako da ne bih prijavljivao odgajivacnicu ili tako nesto..?

Geni
26.04.11., 22:50
Za sva pitanja da li je neka vrsta na citesu ili nije - http://www.cites.org/eng/resources/species.html

Poisonous-sting
27.04.11., 00:06
Pošto moji postovi kasnije idu u etar (kaznjen sam zbog nekih postova) i vidim da niko ne odgovara! Da li treba prijaviti rod Brachypelma ili to vazi samo za odgajivace? Da li to vazi za par primeraka? Hvala unapred!

zarko
27.04.11., 02:04
ovako:
prvo cipovace se ako se u opste to i desi zivotinje koje su odgovarajuce velicine tipa iznad 250-500-1000g...ako nas ima puno i budemo jedinstveni onda cemo i mi moci da kazemo koja je ta velicina.
najverovatnije burmanski pitoni ce biti cipovani jer planiraju da abrane DALJE drzanje. ko ima ima i dalje ne moze da se nabavlja.

drugo bio sma na sastanku i ima puno informacija.

prvo

cena 500din je za stare clanove drustva .cena za nove clanove vec godinu dana je 1000dinara. tako da sam lagao...zao mi je ...

drugo, nece ici preko mene da se ne posumlja u bilo kakvu glupost. ja cu davati instrukcije a vi cete sve preko udruzenja. mislim daje tako i najbolje ja necu gledati niti imati kontakt sa vasim papirima a vi se sve dogovarate sa udruzenjem.

trece:
popunite sve potrebne papire koji su za cites.
popunite sve pristupnice za udruzenje zoo planet. (okacicu uskoro ovde pristupnice jos koliko sutra) to je jedna pristupnica u 2 kopije ;)
dalje, uplatite na ziro racun koji cu uskoro okaciti i posaljete postekspresom...

divota je da imaju knjigovodju u punom radnom vremenu i to ne moze da ne stigne postekspresom ....ona popuni vidi ko je uplatio i dobijate clanske karte.

clanske karte se salju sa jednom od dve pristupnice koje ste popunili i salju se nazad vama postom.

tako postajete clanovi i sve preko njih ide dalje.

MNOGO BITNA STVAR.
koliko sam shvatio do sad se pravi baza podataka oduzimanja nece biti ako se ispune uslovi za cuvanje zivotinja. tako da niko nece da oduzima na osnovu porekla vec na osnovu ne adekvatnih uslova.
uslove cu ja postaviti uskoro cim ih dobijem iz drustva.

tako da je jednostavno popunis posaljes dobijes clansku kartu. ispunis uslove cuvanja koji ce sigurno biti malo nekriticni tipa za pitone i sl ali to se da resiti i mislim da nece to biti bas tako..jos ih nisam video ali to cemo tek da komentarisemo + oni dobro znaju da je to copy past varijanta drzanja zivotinja. i tu cemo nadam se moci ako smo organizovani da uticemo...

hvala na odzivu.

da znate da pare koje uplacujete se trose na odlicne ciljeve. danas smo sa inspektorima vratili zmiju Coronella austriaca u prirodu nazad...
imaju u svop prihvatilistu koje je odobreno od strane ministrastva 2 rode koje nisu uspele da se snadju u prirodi i jos mnogo toga se radi za domacu faunu zastitu stanista, pogotovu sicevacke klisure.

telefon imate na posteru pa zovite jos koliko sutra.
slobodno se pozovite na mene i trazite Dusana precednika sa kojim sam u svakodnevnom kontaktu kako bi ovo proslo sto bolje za nas.

hvala kimo na podrsci to daje mnogo legitimnosti za ovo sto hocemo da uradimo.


a da... bitna stvart, zastotreba prijaviti. i ako neko ne planira da razmnozava i sl, desice se da zeli da proda zmiju ili tkao nesto...ako je bez papira sledeci terarista nece moci nista sa njom da radi ako nema neki dokument.sto znaci da jedinku izbacujemo iz mogucnosti da se pari da se teraristika razvija i ide napred...

http://img37.imagefra.me/i54q/gekkogecko/1e9s_c7d_ua9or.png (http://i.imagefra.me/24di7a0e)

2 kopije popunite

jedna od kopija ce se vratiti sa clanskom kartom...i potpisom direktora udruzenja zoo planet

ne valja ovo...aj pomagajte kako da posaljem original od 3,5mg??????

http://img37.imagefra.me/i54q/gekkogecko/1e9s_c54_ua9or.png (http://i.imagefra.me/716i7a17)

UPLATILAC: Ime i prezime, adresa
SVRHA UPLATE: Clanarina za 2011. god
PRIMALAC: Udruzenje za zastitu, odgoj i proucavanje zivotinja "ZOO PLANET" Pantelej ( A moze samo Udruzenje ZOO PLANET ), ul. Gutenbergova 4a, 18103 Nis, Pantelej
ZIRO RACUN: 105-22423-78 Aik Banka
IZNOS: 1000,00 din


Svu dokumentaciju sa 2 primerka popunjene i potpisane pristupnice salju na sledeci nacin:

Udruzenje ZOO PLANET
ul. Gutenbergova 4a,
18103 Nis, Pantelej

zokis
27.04.11., 22:11
ovo se jako lose vidi kad se odstampa....uploaduj ga negde u raru ili sta god... :)

zarko
27.04.11., 22:20
ne umeme da ga uploadujem u raru i ako znam da ga prebacim u rar hahahaha
kazi mi kako da uploadujem?
ili pisi mail udruzenju pa ce ti poslati kopiju knjigovodja

patak
27.04.11., 22:44
uploaduj ga na ovaj sajt, pa da onda svi imamo odakle da skinemo.
jednostavno je skroz, i kasnije nam samo prekopiras link :)
http://www.megaupload.com/

Geni
29.04.11., 15:00
Ili ga lepo pošalji meni na mejl u što boljem kvalitetu pa ću ja okačiti direktno na naš server ;)

Geni
30.04.11., 22:39
Evo je i pristupnica (http://www.teraristika.org/forum/images/NOVA PRISTUPNICA UDRUZENJA.pdf)

Zlopanja
02.05.11., 15:50
Ja ako sam dobro shvatio tarantule ne treba da se prijavljuju jer nisu na cites listi.
Molim ispravku ako gresim :)

Geni
02.05.11., 16:42
Pa imas gore link ka cites bazi pa je pretrazi i videces da gresis ::D

Zlopanja
02.05.11., 20:55
Pa trazio sam, pretrazivao tamo po rodu ali nisam nasao ni jednu od mojih :)
Jel treba sve ili samo neke vrste?

zarko
04.05.11., 02:23
NOVA VEST
do 10 maja je predaja papira u udruzenju zbog sredjivanja papirologije i nosenja u bg licno.....