PDA

Pogledaj punu verziju : Vodena agama



DarkMatter
27.04.11., 22:01
Bok ljudi...eto ja sam naiso na ovaj forum i odlucio se prijavit jer sam uzeo upravo terarij i ostale điđimiđike sve koje su potrebne za odrzavanje vodene agame,jako mi se svidja zivotinja i zato sam odlucio se ovdje prijavit zbog bilo kakvih pitanja koje imam...zasad jedino pitanje imam je:...upravo sam danas otisao po svoju vodenu agamu i stavio ju u svoj terraij koji sam sklopio...vjerovatno treba da se privikne svom novom domu...ali pod dodirom ruke je malo hladna,a kada sam ju preuzimao u petshopu bila je topla jer je bila pol lampom...e sad jer ona redovito mora biti tako topla ili samo kad je pod lampom?jel uredu da se malo oladi?

bare
28.04.11., 00:33
uglavnom preko dana mora imat hot spot mjesto ispod lampe di je temp oko 40 stupnjeva a preko noci oko 25...
al evo sta ti ja mogu pomoc..LP..:D
http://moj.pet-centar.hr/Teraristika/Vodena-agama-3048.html

hey-ho
28.04.11., 00:37
Pozdrav i dobrodosao! Prva stvar koju treba da znas je da su svi gmizavci vodozemci i ribe poikilotermi - hladnokrvni, sto automatski znaci da bez hrane mogu izdrzati duze od homeoterma (toplokrvnih zivotinja) jer im ne treba energija iz hrane za odrzavanje stalne telesne temperature, ali im s druge strane zivot zavisi od okolne temperature. Sijalica ti je potrebna da zagreje gusteru krv kako bi on postao aktivan i bio u mogucnosti na normalno funkcionise (krece se, lovi plen, vari hranu itd).
Problem kod hladnokrvnih je sto mogu da uginu od hipertermije ukoliko nemaju da se sklone od sijalice u hladniji deo terarijuma. Nemoj sijalicu stavljati iznad vode nego je stavi iznad kopnenog dela terarijuma a guster ce se hladiti ulaskom u vodu.
Sve u svemu postavljanjem sijalice (reflektorske) u kopneni deo terarijuma fakticki si resio problem i guster ce sam regulisati svoju temperaturu. Samo vodi racuna da svaki dan palis sijalicu koja ce goreti priblizno duzini dana, i nemoj da gasis gusteru svetlo u periodu varenja hrane - sat do sat i po nakon obroka.
:)

DarkMatter
28.04.11., 15:29
hvala momci :D...jedino sto trebam josh nabavit je podni grijac i zive biljke da bi dostigo tu vlaznost,ovako sa umjetnima mi stalno pada :/,pa moram cesto zaljevat...